Skocz do zawartości

Kawasaki ZX10, 2007r.nie działa obrotomierz


Syrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zakładam na prośbe kolegi.

 

Kawasaki ZX10, 2007r.nie działa obrotomierz. Mechanik stwierdził, że to najprawdobodobniej ECU, choć nie jest pewien na 100%, ale i tak naprawić nie potrafi. Jako,że kolega mieszka w IRL, to z mechanikami tam różnie bywa :dry:

Wskazówka podnosi sie na chwile , podczas jazdy, ale nie wiem, czy to nie od podmuchów wiatru ?

Poza obrotomierzem , wszystko działa jak należy.

Czy to może być oznaka ,że z ECU jest coś nie tak, czy przyczyny szukać gdzie indziej ?

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kolego wueska, ale jak sprawdzić? Mam podobny problem i nie mam pojęcia, który to przewód może być. Ale obrotomierz jest sprawny, bo podczas przekręcenia kluczyka test robi poprawnie, tylko brak mu jest sygnału.

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówką zwykle ... podkreślam ... zwykle obraca silnik krokowy. Jeśli wskazówka nie robi autotestu tzn, że padł silnik krokowy. Naprawić raczej się nie da - zegary do wymiany. Chyba, że w Kawsaki autotest zegarów robi ECU - nie wykluczone ale mało proawdopodobne jednak sprawdzić to co sugeruje wueska nie zaszkodzi ;)

Jak robi autotest tzn, że zegary są sprawne i trzeba szukać dalej. Bez schematu nic nie zdziałasz. Pytasz się na publicznym forum który to przewód :banghead: , więc radzę Ci oddaj motocykl do serwisu, albo w ręce kogoś kompetentnego zanim coś popsujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...