Skocz do zawartości

Nie odpala Klr 600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Kupilem Motor po remoncie klr 600. Nie chce odpalic . Na początku jak paliłem to strzelało w tłumik i w gaźnik. Późńiej rozrząd ustawił mi mechanik i teraz dymek puszcza biały ale nie chce zapalic . Kompresja mi tylko noge wybija i dymek puszcza biały. Może ktoś wie o co chodzi prosze pisać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sprzęty są proste jak budowa cepa. Ustaw poprawnie rozrząd, od razu spójrz na luzy zaworowe.

 

Weź kogoś średnio ogarniętego, bo rozrząd w tym ustawić to 20 minut roboty, chyba, że nikogo takiego nie masz, to szukaj kogoś kto to ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Kupilem Motor po remoncie klr 600. Nie chce odpalic . Na początku jak paliłem to strzelało w tłumik i w gaźnik. Późńiej rozrząd ustawił mi mechanik i teraz dymek puszcza biały ale nie chce zapalic . Kompresja mi tylko noge wybija i dymek puszcza biały. Może ktoś wie o co chodzi prosze pisać ...

 

Kupiłeś motocykl bez sprawdzenia czy silnik pracuje ?

Nie możesz odpalić tego złoma ?

Zalogowałeś się na tym forum i bez przywitania się szukasz pomocy?

Ale zapomniałeś napisać o swojej znajomości lub nieznajomości podstaw mechaniki.

Jakiej pomocy oczekujesz ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być w nim a tak apropo przywitałem się :) No dzisiaj próbowałem palić rozrząd jest dobrze ustawiony . Dzisiaj jak wlewałem paliwo przez świece to fukał cały czas jak by chciał odpalić a jak przez gaźnik to raz na ileś strzelił . Mam dwa luzy zaworowe dobrze ustawione dwa są troche zje*ane i chyba będzie ten problem ??

 

w silniku wszystko bylo robione zmieniane na nowe oprocz luzów zaworowych dwa sa dobre dwa maja za duzy luz to moze byc przez to ze strzela i nie chce odpalic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten moto jest po remoncie ogólnie juz wsadzone ponad 3tysiaki wszystko wymienione w silniku myślicie ze to moze być gaźnik ?? jak nie chce palic a jak wleje przez swiece to strzela a przez gaznik to nie strzeli nawet... ?? Pomocy bo juz nie mam sił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daltego kolega wyżej zasygerował poważnego mechanika. To, że ktoś Cię zapewniał o remoncie za 3 patole (nie wiem jaki jest sens ładować tyle szmalu w stare padło przed sprzedażą) wcale nie znacze, że tak było. Biały dym każe myśleć, że uszczelka pod głowicą puszcza a przy remoncie to jest rzecz którą wymienia się obowiązkowo.

Jak sam nie masz bladego pojęcia co robisz to zapomnij, że coś zdziałasz albo przynajmniej nie zepsujesz bardziej.

Ale jeśli koniecznie chcesz to:

1 Masz serwisówkę i wg niej ów rozrząd jest dobrze ustawiony ?

2 Tak luzy zaworowe trzeba poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka była wymienian pod głowicą . Rozrząd był ustawiany pod serwisówke. Dymek puszcza jak by chcial zaraz odpalic ale nie moze tylko fuknie w tłumik. Dosyć duże mam dziure w dwóch ssacych luzach zaworowych to moze byuc przyczyna ze nie odpali ?? albo gaźnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka była wymienian pod głowicą . Rozrząd był ustawiany pod serwisówke. Dymek puszcza jak by chcial zaraz odpalic ale nie moze tylko fuknie w tłumik. Dosyć duże mam dziure w dwóch ssacych luzach zaworowych to moze byuc przyczyna ze nie odpali ?? albo gaźnik ?

 

zapłaciłeś 3 klocki za wymianę uszczelki pod głowicą ? :banghead:

i za źle poskładany silnik który nie odpala ?

Ustaw poprawnie rozrząd i musi odpalić

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienianie było tłok tuleja cylindra , łańcuszek balansowy, rozrządu , ślizg, uzwojenie , planowana głowica, ... Rozrzad dzisiaj sprawdzalem jest dobrze ustawiony do serwisówki nie mam już pojęcia próbuje na kielicha to bardziej strzela w tłumik...

 

Jutro jeszcze dokładnie sprawdze rozrząd ale co to może być gaźnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem . Podleje pod świece to lepiej łapie ale nie chce odpalić czyli to beda te luzy zaworowe ?? ze nie chce odpalic bo sa duzo za duzee :< nie wiem nie mam już pojęcia ?

 

spróbuje jutro jeszcze na baniaca ale wątpie nie wiem rozrząd niby dobrze zostają te luzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...