Skocz do zawartości

Nie pali, świece ok


zciwo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

problem już był w grudniu po ostatniej przejażdżce tzn. Przejechałem ok. 10km podjechałem do garażu, chwilę jeszcze pochodził i sam go pstrykiem zgasiłem. Chwilę później już nie chciał zapalić. Akumulator kupowałem w 2012 roku. Zresztą próbowałem podładować i też nic. pod aku z samochodu też nie zatrybił. Zerknąłem dziś na świece, były ładne ale wymieniłem na nowe. Sprawdziłem iskrę, nie ma na prawej i lewej świecy. Czy padły dwie cewki na raz? Czy może moduł zapłonowy?

 

 

GPZ500 z 2002r.

 

Pozdrawiam

podpisrx.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jak wyglada kolo magnesowe to bolaczka tych modeli jesli piszesz o gpz 500...

nie doczytalem, ze rocznik 2002, tam juz jest inne kolo ale... i tak nie zaszkodzi sprawdzic...

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to problem z przełącznikiem do gaszenia motocykla ( tym na kierownicy) ,niby to błahostka ale warto ją sprawdzić gdyż czasami najprostsze rzeczy popsują nam nerwy bardziej niż pukająca panewka w środku sezonu :).

 

Pozdr.

Edytowane przez Budzik-WGR

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kręciłby? Moje motocykle krecą wszystkie na wyłączonym przycisku po prawej strony kierownicy. Tylko po prostu nie odpalają, wiec jesli nie jestes pewien sprawdz to....

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę informacji:

 

1. Moduł zapłonowy jest 100% sprawny - sprawdzane na innym gpzcie

2. Pomierzyłem cewki

 

- Uzwojenie pierwotne mieści się w normie, uzwojenie wtórne także (wg. serwisówki)

 

cewka + kable + fajki mają odpowienio 25,8 k om i druga cewka 19,5 k om

podpisrx.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...