Skocz do zawartości

Mondeo mk3 2005-2007


Nico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rafael, polecałem już gdzieś SuperB i nic z tego nie wyszło, może jak kilku powie to załapie :). Na SuperB trzeba mieć minimum 20 +. Każdy kto użytkował to auto i miał porównanie do innych samochodów wie, że to porządna, wygodna, cicha, przestronna (bardziej niż A6) itd. maszyna. Passat to jak zabawka w porównaniu do SuperB. Szczególnie SuperB w pierwszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/skoda-superb-1-9-tdi-130km-platinum-full-opcja-i3087221775.html to tak dla przykładu. Cena niezła, rocznik też, a wykonanie i komfort klasa wyżej od Mondziaka :) Ja nikogo nie namawiam, tylko próbuję pomóc, bo może samochody koncerny Audi/WV są uważane za nudne , to jednak jakość jest na wysokim poziomie. Mowa o rocznikach z końca lat 90 i do końcówki 2000 , powiedzy 07, 08. Z nowszymi bywa różnie, ale wozy po 100tyś zł narazie nie będą stać w moim garażu :D

 

Superb=Passat, chyba B5. Nawet drzwi pasują.

A jednak wnętrze lepiej wykonane, w Pasku szybciej niszczeje . Ale chyba chodzi o to że tu zapłaciło się za znaczek, a w skodzie ta kasa poszła na materiały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze SuperB I jest o klasę wyżej niż Passat B5. Sueprb II - tu już różnice powoli się zacierają, ale nadal są, choć w I generacji były dużo większe na korzyść SuperB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jaką masz kwotę do rozdysponowania to może podrzucimy Ci jakiś inny pomysł. Kilku kolegów z forum się już nas "radziło" i kupili całkiem inne auto niż początkowo chcieli, a w dodatku są zadowoleni.

 

Około 20-22k zl.

Kombiaków raczej nie chce tylko sedany.

Auta o ktorych myslalem to:

 

Audi A6 C5, tylko, ze na rynku multum takich aut z dieslami 2.5 w roznych odmianach a wiem ze tez sa z nimi problemy typu walki rozrzadu,wycieki no i do ekonomicznych nie naleza. Najlepszy bylby 1.9tdi ale znalezc takiego niezajechanego to ciezki temat (1.9tdi 110km na pompie rotacyjnej bylby super, niektorzy gadaja ze slaby do tej budy ale mozna chipowac bez problemu i niewrazliwy na jakosc paliwa. 130KM to juz pompowtryski ktore tez moga byc problematyczne) Ewentualnie opcja silnik w benzynie i zagazowac ?

 

Nastepny pomysl to vectra c po lifcie z dieslem fiata 1.9 120KM lub 150KM - te silniki podobno sa dosc dobre.

 

Myslalem tez o Audi A4 B6 najlepiej 1.9 tdi

Pasków jest jak maluchow kiedys, poza tym nie widza mi sie i tyle.

 

Kumpel proponowal mazde 6 cos kolo 2005r za 15koła z motorem diesla nie pamietam tylko jakim.

 

Szatanski pomysl to bylo kupienie mondeo mk3 do 15k, a za reszte chcialem upolowac jakiegos crossa, ale chyba wyjdzie na to ze albo pipki albo akwarium...

 

Z drugiej strony do roboty dziennie przejezdzam ponad 50km, wiec mysle czy jest sens ladowac sie w klekota??

Edytowane przez Nico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 20-22k zl.

Kombiaków raczej nie chce tylko sedany.

Auta o ktorych myslalem to:

 

Audi A6 C5, tylko, ze na rynku multum takich aut z dieslami 2.5 w roznych odmianach a wiem ze tez sa z nimi problemy typu walki rozrzadu,wycieki no i do ekonomicznych nie naleza. Najlepszy bylby 1.9tdi ale znalezc takiego niezajechanego to ciezki temat (1.9tdi 110km na pompie rotacyjnej bylby super, niektorzy gadaja ze slaby do tej budy ale mozna chipowac bez problemu i niewrazliwy na jakosc paliwa. 130KM to juz pompowtryski ktore tez moga byc problematyczne) Ewentualnie opcja silnik w benzynie i zagazowac ?

 

Nastepny pomysl to vectra c po lifcie z dieslem fiata 1.9 120KM lub 150KM - te silniki podobno sa dosc dobre.

 

Myslalem tez o Audi A4 B6 najlepiej 1.9 tdi

Pasków jest jak maluchow kiedys, poza tym nie widza mi sie i tyle.

 

Kumpel proponowal mazde 6 cos kolo 2005r za 15koła z motorem diesla nie pamietam tylko jakim.

 

Szatanski pomysl to bylo kupienie mondeo mk3 do 15k, a za reszte chcialem upolowac jakiegos crossa, ale chyba wyjdzie na to ze albo pipki albo akwarium...

 

Z drugiej strony do roboty dziennie przejezdzam ponad 50km, wiec mysle czy jest sens ladowac sie w klekota??

Z pompowtryskami specjalnych problemów nie będzie jak nie tankujesz jakiegoś ruskiego paliwa. Ich naprawy są już tanie, więc o to bym sie nie bał. Ewentualnie jak chcesz gazować A6 to bierz 2,4 V6 w quattro. 170 koni daje już rade, a quattro przyda Ci się nie raz :)

Od mazdy uciekaj z daleka, szczególnie od Diesla, to takw ramach informacji :) O A6 czy Superbie poczytaj, zobaczysz że nie wymyślilem sobie tego wszystkiego, bo miałem te auta, a akurat A6 znam od podszewki :)

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuj, Skoda, brzydactwo.

To już wolałabym Alfę 1.9 JTD. Jeździłam taką 3 lata (ok. 140 tys. km) - zero problemów, poza odpadającą w zimie uszczelką od drzwi kierowcy. A kopa miała niezłego i chociaż jakoś wyglądała :laugh:.

Edytowane przez piórko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z tym silnikiem Robert, lepiej z Fiatowskim 1,9. Lecz kolega musi wiedzieć , że do takiej Asterki, w rocznikach np: 06-07 łozysko koła kosztuje 800zł :D Oczywiście to komplet z piasta, i powiem Ci więcej , to nie jest jedna z droższych części :D Mam akurat otwarty program InterCars, i tak sobie lukam na różne rzeczy, więc informuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście też jestem zwolennikiem grupy VW, i włoskie lubię wyłącznie wino i kobiety, ale paradoksalnie na szkoleniu produktowym nowej OCTAVI jeden z instruktorów też bardzo chwalił ALFĘ 159. W porównaniu do 156-tki niebo a ziemia. No i nie można odmówić urody tym samochodom...

 

Ja jednak również polecałbym SuperBa. Bardzo wygodne i przestronne auto. Może nieco klasyczne w stylistyce, ale przez to za 5 lat nadal będzie dobrze wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco klasyczne w stylistyce, ale przez to za 5 lat nadal będzie dobrze wyglądać.

Tak Tadeo jest od wieków

Klasyczne rzeczy zawsze sprawdzają się najdłużej i najlepiej, tak jak klasyczna pozycja ......................... ;) kierowcy za kierownicą, a nie siedzi przegięty w lewo bądź w prawo

Te konusy maja tą rękę i do samochodów i do motorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...