Skocz do zawartości

Czym wyczyścić felgi ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale paskudna osłona pod quada. Sam ktoś klepał z ryflowanki. I ten otwór pod korek spustowy na środku... Masakra.

 

 

Ale czyści niesamowicie, muszę przyznać. Wypróbuję to przy okazji.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też uważam że ten biedronkowy jest ok choć wcześniej używałem płynu do felg firmy SONAX ale różnica w efekcie żadna. Jak wcześniej ktoś pisał odkamieniacz kuchenny też zrobi swoje już używałem w swoim mondeo i też efekt pozytywny.

Edytowane przez metal_74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki firmy TENZi pokazane na filmiku są faktycznie bardzo dobre bo są koncentratami , butelkę 1l piany aktywnej można kupić już za 8 zł tylko występuje jeszcze mocniejsza od tej pokazanej na filmie ale nie nadaje się do powierzchni chromowanych , za to preparat do felg jest cholernie trujący i nie radze nakładać go myjką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem ten herbaciany nalot. Kupiłem czerwony płyn z z diabłem na opakowaniu (podam nazwę później) i dał pięknie radę oczywiście wspomogłem go szmatką.

17174117.jpg

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja dotychczas fele aluminiowe czyściłem naftą, głównie za sprawą masy smaru lub oleju spadającego z łańcucha, ale przestaje mi się to podobać, bo sporo przy tym roboty, łąpy upaprane po łokcie itd.

 

Czy te wszystkie marketowe środki do felg, typu "K2 Felix" czy biedronkowy "G4 Felga Płyn" dają radę z takim tłustym syfem? Czy to jest bezpieczne dla lakieru felg i motocykla oraz ogumienia?

Bo często jest napisane na etykiecie "z dala od lakieru i lakierowanych felg", a nawet "nie dla motocykli".

 

Myślę jeszcze, czy aceton w sprayu nie byłby dobrym rozwiązaniem, choć tu guma opon mogłaby nie być zadowolona.

Edytowane przez pakeroso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o acetonie, który jest faktycznie agresywnym rozpuszczalnikiem to zamiast niego możesz poeksperymentować z alkoholem izopropylowym. Bdb rozpuszczalnik stosowany w elektronice i fotorafii do czyszczenia matryc. Uszuwa tłuszcz a nie jest tak agresywny jak aceton.

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=izopropanol&search_scope=

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pomysł z acetonem upadł, choć można kupić fajne spreje do szyszczenia gaźników, które super działają (np. Boll) i one są właśnie na bazie acetonu (wnioskuję po zapachu ;) ).

Izopropanol też mam, ale to do do optyki się nadaje, matryc monitorów, elektroniki, raczej za słaby do czyszczenia smarów i olejów.

 

Ale kupiłem dziś za całe 9 zł wcześniej już wspominany preparat w spryskiwaczu do czyszczenia silników "K2 ARVA". Na etykiecie jest napisane, że nie psuje lakieru, gumy i chromu.

Powiem krótko - to jest to :excl:

Spryskałem fele, odczekałem pół minutki, przejechałem miękką szczotką i zmyłem wodą z ręcznego spryskiwacza. Wszystko spłynęło do cna, felga świeci się jak nowiutka, rączki czyste, nic nie capi naftą.

Od dziś nafta odchodzi do lamusa - babranie się po łokcie w smarowej brei jest dobre dla masochistów. Roboty więcej, brudu więcej, kurz łatwiej się lepi, a tu psik psik i po minucie wszystko jak nowe :)

Edytowane przez pakeroso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...