Skocz do zawartości

jak odpalić to badziewie


cycoh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem w gratisie silnik od chopperka kingwaya.

 

niestety ktoś był na tyle inteligenty że uciął instalację i przetopił na miedź.

zostało tylko to co na zdjęciach.

ma kompresję , rozrusznik kręci silnikiem.

wsadził bym go do gokarta :)

 

a66c23aa74479.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucięta instalka, czyli jakieś tam resztki przewodów sa w środku?

Do odpalenia potrzebujesz:

-masy (caaały silnik)

-zasilania średniego napięcia dla modułĸu CDI (120V zmiennego), czarno-czerwony przewód, jest to wyjście osobnej cewki lu osobnego uzwojenia (jeśil wszystkie na jednym karaksie)

-sygnału z czujnika położenia wału (niebiesko-biały lub czarno-niebieski)

Nie pamiętam, jak są położone te wejścia/wyjścia w module zapłonowym, ale to na szczęście pewien standard. Wystarczy kupić moduł od dowolnego chińskiego motoroweru 4T i "przejściówkę" do skutera lub ATV. Przejściówka dlatego, że zawiera wtyczkę pasującą do tego modułu oraz oprawione w odpowiednich miejscach kolorowe przewody. To trzeba podać na moduł CDI w odpowiednich miejscach, przydałoby się jeszcze gaszenie dla CDI, czyli zwarcie jednej z jego "nóżek" do masy. Żeby nie kombinować, zrób to biało-czarnym. Następnie żółto-czarny do wejścia cewki WN, rzeczoną dobrze do masy podpiąć i oczywiście kabel WN do świecy. Musi ruszyć, jesli nie ejst uszkodzone.

 

Moja wersja instalki:

http://grzegorski.ne...yka_dax_12v.png

 

Odkręć lewy dekiel i pokaż co tam masz. Jeśli facet urżnął kable nie wyrwawszy ich ze środka, to będzie łatwo.

 

Aha, ten silnik to wcale nie takie badziewie. Na razie zrobił jakieś 12 tysięcy km solo i 3000 z wózkiem bocznym lub przyczepą i zużycia nei czuć.

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable urżnął 1cm ponad uszczelkę więc w środku kable są :)

 

tak wiem że to badziewie 4T i zrodził mi się w głowie szatański pomysł wsadzenia tego silnika do komara :)

 

te chińskie silniki właśnie same w sobie nie są takie tragiczne, najgrosze w tych sprzętach są ramy i wszystko inne co się rozlatuje zanim jeszcze silnik się dotrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czyń tego Komarowi. Dla niego dobry byłby silnik z Rometa Zetka 50 albo CRS 50-4t, z pionowym cylem.

Ten silnik pasuje do Ogara 200 w miejsce poziomego silnika Jawki. Wykonałem taki swap bez naruszania oryginału, na samych "przelotkach" i innych adapterach:

http://grzegorski.net/wiki/doku.php?id=moto:ogar339

Bez tuningu podwozie Ogara daje radę, choć heble w tych sprzętach są trochę "symboliczne". Byłem nim na zlotach, jeździłem po zakupy. Ogar dostał to, czego brakowało mu od początku, czyli bezawaryjność liczoną w setkach czy tysiącach a nie w pojedyńczych km.

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była klecionka podyktowana naczelną zasadą, aby oryginału nie tknąć i ograniczona warunkami pracy. W tym roku powstaje wersja z akapitu "plany i perspektywy", czyli już z naruszeniem oryginału, ale zwarta koncepcyjnie i estetyczna.

 

pomysł psa dobry

Że what? Literówka czy jakiś lokalny idiom? Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pies- motocykl zlepiony z tego co się ma ;) taki lokalny idiom;) To też jest sposób na ratowanie zabytku i zaręczam ci nie gorszy niż chorobliwe dbanie o każdy oryginalny smaczek. Czasem powstaje motocykl który na prawdę dobrze jeździ. Ważne żeby właściciel był zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moja dobra rada. Przed próbami tego silnika ustaw luzy zaworowe (ssanie 0,05 wydech 0,07) ponieważ byt mały luz powoduje momentalne (w porównaniu do japońskich silników) wypalenie zaworów i gniazd zaworowych. A regulowac zaworki trzeba tu często...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...