Skocz do zawartości

DR 350 ,nie pali,strzela,dymi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W kazdym razie trzeba to sprawdzic przed zlozeniem silnika.

Jesli wszystko jest proste to trzeba pomierzyc tuleje, tlok i sprawdzic jak to wyglada, czy nie ma w tulei zadnego stozka czy beczki,

jakie sa obecnie luzy. Trzeba usunac resztki tloka z tulei ( roztwor kwasu fosforowego ) i sprawdzic czy sa rysy i jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, bo to jak sworzen w tloku siedzi nie ma znaczenia, (oczywiscie nie do konca) tam nie ma lozyskowania...

za pozno napisalem moje dokladnie odnosilo sie do postu wski

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tam nie wiem , gosc ktory robi cylindry stwierdzil ze ta tuleja nie moze tak ciasno w tloku siedziec i ktos zakladajac to mogl skrzywic tlok bo robil to na sile

 

w nowym tloku tuleja wchodzi palcami , w starym mlotkiem...

Edytowane przez darekbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mozliwe, mi ciezko cos powiedziec bo szczerze mowiac nigdy nie widzialem czegos takiego zeby sie zdarl idealnie rowno po przekątnej . Na warsztacie tez mowili ze to raczej trudny przypadek i nalezy wszystko dokladnie przejzec przed zlozeniem silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj tu jest forum i gdybamy masz warsztat oni tez gdybaja, niech wezma suwmiarke w reke i pomierza i bedziesz wszystko wiedzial. bo jesli zaprowadzasz motocykl do wlasciwego warsztatu to z reguly nie jest potrzebna pomoc z forum.

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum napisalem zanim oddalem tlok i cylinder do czlowieka ktory sie tym trudni, on pomierzyl cylinder i tlok i stwierdzil ze to nie jest wina przegrzania , cylinder jest ok (mierzyl jakims tam swoim przyzadem) tlok z kolei ma jakies minimalne odchylenie dolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie oddałeś ale tłok w uproszczeniu wygląda tak / \ patrząc od góry na denko 0 dla tego trzeba umieć go mierzyć i nie każdy posiadł ta tajemna sztukę. Teraz do dzieła po cichu obejrzyj łożysko główki korby i zrób zdjęcie jego powierzchni. Jak się mechanik będzie pytał po co to mu powiedz że na pamiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...