Skocz do zawartości

ZX6R 636 Ile ma mocy ? Zdławiona ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja Kawasaki zx6r 636 2003 r. katalogowo legitymuje się mocą 118 KM (125 z RAM air) a w dowodzie rejestracyjnym jest 79kW (107 KM). Motocykl pochodzi z Anglii. Jest to pomyłka czy może jakaś wersja słabsza lub zdławiona ?

Czy ktoś wie może jak to odblokować ? czy tak musi zostać ?

 

Dodaje opis z serwisówki.

post-52453-0-91103800-1361716830_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hamowni dowiesz się jaka moc jest na kole a nie na silniku. Czyli dowiedz się ile w pełni odblokowana Kawa ma na kole i jedź na hamownię, albo stań z kimś o podobnej mocy do setki. :)

Edytowane przez nort7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że pochodzi z UK(mógł tam zostać wcześniej importowany z innego kraju), z tego co podałeś to wygląda na tą wersję francuską, więc może poszukaj po francuskich forach sposobów na odblokowanie. (google translator będzie pomocne).

 

Możesz też spróbować udać się do ASO Kawasaki, może odczytają wersję po numerze vin.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie mogę powiedzieć, takie info dostałem od poprzedniego właściciela i moto posiada lampy do ruchu lewostronnego i oznaczenie UK.

Napisałem email do najbliższego ASO Kawy oto odpowiedź

 

Vin nie określa mocy, seryjnie słabsze wersje wychodzą od tego roku tak więc motocykl jest zdławiony oczywiście możemy przywrócić pełną moc.

zapytałem o koszt i odpowiedzieli

 

Najpierw musimy sprawdzić gdzie i jak jest zblokowany a dopiero później możemy powiedzieć ile to będzie kosztowało.

 

Może ktoś podpowiedzieć jakimi sposobami blokują motocykle z wtryskiem paliwa ? Wiem że przez ECU można. Czy można przez wydech ? ale ja i tak mam akrapovic założony. Mógłby ktoś kto posiada taki model sprawdzić co ma w dowodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że pochodzi z UK(mógł tam zostać wcześniej importowany z innego kraju), z tego co podałeś to wygląda na tą wersję francuską, więc może poszukaj po francuskich forach sposobów na odblokowanie. (google translator będzie pomocne).

 

Możesz też spróbować udać się do ASO Kawasaki, może odczytają wersję po numerze vin.

 

Mi rowniez sie tak wydaje, bo w EU tylko i wylacznie franzuzi blokuja do 107 KM.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie mogę powiedzieć, takie info dostałem od poprzedniego właściciela i moto posiada lampy do ruchu lewostronnego i oznaczenie UK.

Napisałem email do najbliższego ASO Kawy oto odpowiedź

 

Vin nie określa mocy, seryjnie słabsze wersje wychodzą od tego roku tak więc motocykl jest zdławiony oczywiście możemy przywrócić pełną moc.

zapytałem o koszt i odpowiedzieli

 

Najpierw musimy sprawdzić gdzie i jak jest zblokowany a dopiero później możemy powiedzieć ile to będzie kosztowało.

 

Może ktoś podpowiedzieć jakimi sposobami blokują motocykle z wtryskiem paliwa ? Wiem że przez ECU można. Czy można przez wydech ? ale ja i tak mam akrapovic założony. Mógłby ktoś kto posiada taki model sprawdzić co ma w dowodzie ?

 

Odpowiedź typowo Polska :biggrin:

numer VIN okresla m.inn. na jaki rynek i w jakiej specyfikacji wykonano

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy opisie katalizatora jest wzmianka o wersji na grosbritanien czyli uk

 

post-52453-0-08597700-1361879219_thumb.png

 

co do ecu to znalazłem na allegro taki który ponoć pochodzi z wersji europejskiej i ma takie same numery jak mój. szukam dalej.

jeszcze takie coś kiedy wpiszę w gogle kawasaki parts i szukam ecu w katalogach to ma numer 21175 0001

ale kiedy wpiszę kawasaki parts uk to ecu ma numer 21175 1096 taki jak mój

Edytowane przez mateuszzx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...