Skocz do zawartości

Suzuki Bandit rozrząd


ventura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a po co ze swiecami, niech to wszystko lekko pracuje i sie ladnie uklada. Zaczynasz ustawiac rozrzad od walka wydechowego luz pomiedzu zebatka na wale a zebatka na walku wydechowym jest wybrany, dalej odp ustawiasz walek ssacy a pozostaly luz wybrany jest przez napinacz wystarczajaco by rozrzad nie przeskoczyl, nastepnie po kilku obrotach walem wszystko ladnie sie ulozy, co oczywiscie nie zwalnia Cie z powtornego sprawdzenia prawidlowego ustawienia rozrzadu...

dziwi mnie jednak ze nie slyszales halasujacego rozrzadu przy takim luzie....

 

No właśnie to jest tak dziwne aż głupie bo nie hałasował tylko na wolnych obrotach pojawiały się postukiwania, tak jakby odbijał. Ale niosło się to po całym silniku i ciężko było namierzyć skąd to się niesie. Zresztą przelotówka z tyłu też nie ułatwiała zadania.

 

Sprawdz łancuch owijajac go wokoł zębatki wałka rozrzadu na około i sprawdz czy niema luzu , owin go i sproboj odciagać, sprawdzisz w ten sposób czy

Nie jest już rozciagniety, jezeli pasuje ciasno złoż calosc, napnij napinacz sprawsz ile ząbkow mu zostalo i jeszcze jedna rzecz,kiedy walki sa ustawione cechami idelanie do glowicy to lancuch na gorze nie powinien miec zbyt duzego luzu, gdy bedzie dobrze napiety pomiedzy walkami a cechy sie rozjadą wtedy lancuch do wymiany, mozesz skladac z swiecami, chcociaz po zlozeniu rozrzadu zrob kilka obrotow walem wtedy latwiej ci bedzie bez swiec.

 

Łancuch zawsze nakladaj najpierw od tej strony gdzie niema napinacza, jesli napinacz jest pod gaxnikami lancuch zakladaj najpierw na walek wydechowy tak zeby łancuch od walu do walka wydechowego był napiety, potem na ssacy, pozniej popuszczas/naciagasz napinacz wtedy wal sie nie rusza, kilka obrotów i znowu cechy sprawdzic, jesli masz zapinke to zakladasz zamknięta strona w kierunku obrotu łancuszka.

 

Dziś założę napinacz i obadam jak mówisz. A tak w ogóle to występują zapinki na łańcuch rozrządu? Bo nie wiem jak to by patent zdało i wolałbym zakuć.W zestawach widziałem zapinki są ale to takie do zaklepania. Prawda sądzę że będzie dość okrutna i łańcuszek do wymiany. Jeszcze kwestia jaki nowy dobrać do takiego pieca. Ale wielki szacun Panowie dla wszystkich za odpowiedzi bo jak to mowią po co robić krok do tyłu gdy się zrobiło trzy do przodu a tu odpowiedzi praktyczne i rzetelne tak że dziś skorzystam z porad bo są przydatne i zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest tak dziwne aż głupie bo nie hałasował tylko na wolnych obrotach pojawiały się postukiwania, tak jakby odbijał. Ale niosło się to po całym silniku i ciężko było namierzyć skąd to się niesie. Zresztą przelotówka z tyłu też nie ułatwiała zadania.

 

 

 

. A tak w ogóle to występują zapinki na łańcuch rozrządu?

 

Nie.Tylko zakuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam filmik który wczoraj nagrałem jak to wygląda. Ale przy normalnym włożeniu napinacza gdy sam się nastawi łańcuszek tak jak na filmie w jednym momencie jest naciągnięty a za chwilę luźny. A gdy ręcznie o jeden ząbek docisnąłem napinacz wówczas łańcuch idealnie jest naciągnięty w całym zakresie ruchów. Sprawa jeszcze nie jest przesądzona i być może skończy się na wymianie ale pomierzyłem krzywki i mają jeszcze duży zapas zużycia więc przebieg raczej nie jest duży. Ślizgi nie mają praktycznie żadnego zużycia, wyglądają jakby matka natura je niedawno stworzyła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwroc uwage na jedna rzecz, zanim zaczniesz ciac lancuch

bandit ma slizg w pokrywie zaworowej ktore ugina lancuch, ty to sprawdasz ze zdjeta pokrywa, jak zalozysz pokrywe i dopiero napinacz to sie okaze ze zamiast na 2-3 zabku od konca jestes na 4-5

 

poszukaj gdzies jaka powinna byc dlugosc na kilku ogniwach nowego i zuzytego lancucha, niestety serwisowka bandita tego nie podaje, ale moze da sie to gdzies na necie znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwroc uwage na jedna rzecz, zanim zaczniesz ciac lancuch

bandit ma slizg w pokrywie zaworowej ktore ugina lancuch, ty to sprawdasz ze zdjeta pokrywa, jak zalozysz pokrywe i dopiero napinacz to sie okaze ze zamiast na 2-3 zabku od konca jestes na 4-5

 

poszukaj gdzies jaka powinna byc dlugosc na kilku ogniwach nowego i zuzytego lancucha, niestety serwisowka bandita tego nie podaje, ale moze da sie to gdzies na necie znalezc

 

Szukałem tego wymiaru i nie mogłem znaleźć. Na pewno masz rację że ślizg w pokrywie trochę go dopnie. Ale niestety prawda jest bolesna (300zł :biggrin: DID ) bo naciąg w napinaczu już się praktycznie skończył, łańcuch na kołach zębatych ma luz że da się go ręcznie odciągnąć i co więcej to podczas kręcenia tak jak na filmie nagrałem łańcuch raz łapie luz a raz jest naciągnięty tak jakby nierówno się rozciągnął podobnie jak to bywa w łańcuchach napędowych. Zamówiłem już drugi, jakaś wersja SV mocniejsza więc ja go nie zjeżdżę a ktoś inny będzie miał z głowy za rok. Przy okazji luzy zaworowe poprawię bo na wydechu dwa środkowe mają poniżej 0.1, poskładam i będę czekał na roztopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ventura zgłoś się do mnie po łańcuch mam ceny niższe niż na allegro :) mam zakuwarke, zostawilbyś moto na dzień i byś mial zrobione ;) pozdro

 

A nie mogłeś dwa dni wcześniej napisać? :) Bo łańcuch wczoraj nabyłem. Ale jeżeli druga część aktualna ta z zakuwarką to chętnie skorzystam z Twojej pomocy. Tyle że moto mam już w proszku w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...