Skocz do zawartości

Docieranie-Honda MT 50 (airsal 70ccm)


?odzianin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zgodnie z tematem, chciałbym zadać parę pytań skierowanych do tych bardziej doświadczonych użytkowników forum, odnośnie docierania.

Zacznę od początku, przede wszystkim jaki olej najlepiej lać do mieszanki i w jakich proporcjach(czytałem, że mineralny)? Co powinienem zrobić od razu po zamontowaniu odremontowanego silnika? [cały nowy wał z korbowodem+airsal 70ccm+ łożyska] Naczytałem się różnych opinii, z których prawie każda była inna :) . Następnie przez jak długo, i w jaki sposób powinienem docierać świeżo złożony silnik? Czy jeździć powoli, ostrożnie, czy co jakiś czas przegazowywać? Najlepiej poddawać silnik obciążeniom {górki, pagórki}, czy pozwolić leniwie pokonywać kolejne kilometry?

Wybaczcie za deszcz pytań, ale zupełnie nie mam o tym pojęcia, a internet ma podzielone zdanie na ten temat ;) .

 

P.S. Mile widziane dodatkowe uwagi/rady, dla zaczynającego swą przygodę ze stalowym rumakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak dałeś większy cylinder, to ustaw/ wymien gaźnik na taki aby mieszanka nie była za uboga, bo zatrzesz za chwilę nowy zestaw. Olej myślę, że zalać jakiś lepszy do dwusuwów i tyle. Podczas docierania na początku powoli ale po kilkudziesięciu kilometrach jeździć w pełnym zakresie obrotów oprócz tych najwyższych po prostu chodzi o to, że będziesz zamulał do 4 tysięcy i następny bieg, bo to też jest złe. Na pierwsze odpalenie puściłbym moto na wolnych na parę minut i zgasił aż ostygnie i potem już jechał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłeś remontu tylko wymieniłeś cylinder na większy i łożyska z Agromy na wale.

Ten silnik powinien pracować na czystej benzynie i mieć wlany olej do dozownika.

Reszta tak jak napisał poprzednik na temat gaźnika.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...