Skocz do zawartości

V-Storm, blokada silnika


Tamka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie głuche uderzenia.

O wiem, tak jaby ktoś po drugiej stronie sciany chciał głową zrobić dziurę na moja stronę. Tak uderzył słabo dwa razy i chyba mu przeszło :)

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh:

Chyba nie było nikogo po drugiej stronie ściany.

Nie mniej zablokowanie sie silnika nie jest normalne, niezależnie co potem słyszałam.

 

A właśnie, jakiś spóźniony zapłon? Mógłby tak uderzyć?

ed. a może za wczesny, bo przypominając sobie teraz wszystko wydaje mi się że silnik jakby zachwiał się w pracy podczas tego uderzenia.

Wybuchy nie przepalonej mieszanki to chyba nie, suzi czasami lubi sobie huknąć w chwili mocnego odjęcia gazu, ale to zupełnie inny odgłos

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wróżyć z fusów ale kilka lat temu miałem identyczny przypadek z GPZ1100 na wtrysku.

Lał na jednym wtryskiwaczu i utopił cylinder, właściciel pokręcił wałem do tyłu i nadmiar paliwa przelał się zaworem wydechowym do tłumika a potem odpalił go z guzika. Grzmot w garażu spowodował odpadnięcie tynku ze ściany a kolektor wydechowy odjechał od tłumików.

Po kilu dniach motocykl trafił do mnie ponownie zalany bez możliwości pokręcenia rozrusznikiem.

Może tutaj leży przyczyna ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest że paliwo sobie pocieknie gdy silnik nie pracuje?

Może po prostu popatrzeć czy gdzies nie kapie do kolektora zanim cokolwiek zacznie się robic?

Nie będe ukrywać że z mojego punktu widzenia byłaby to najbardziej optymalne wyjaśnienie

 

chyba było czuć zapach benzyny

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest że paliwo sobie pocieknie gdy silnik nie pracuje?

Może po prostu popatrzeć czy gdzies nie kapie do kolektora zanim cokolwiek zacznie się robic?

Nie będe ukrywać że z mojego punktu widzenia byłaby to najbardziej optymalne wyjaśnienie

Możliwe bo po włączeniu zapłonu pompa paliwa już rozpoczyna pracę.

Może wypada sprawdzić jak sługo pracuje i czy po kilku sekundach się wyłączy ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze :)

Procedura będzie taka

-obwąchanie czy czuć benzynę

-czas pracy pompy

-sprawdzenie oleju

 

jeżeli to niczego nie wyjaśni cd. czyli odkręcanie pokryw

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki :

 

Zabawa z włączaniem i wyłączaniem zapłonu i nasłuchiwaniem pracy pompy: Wyłącza się po kilku sekundach samoczynnie.

Ponadto po kilku powtórkach i przy użyciu nosa dało wyczuć się zapach jak na stacji benzynowej.

Dobranie się do kolektora wykazało że wtryskiwacz drugiego cylindra rozpyla paliwo w chwili pracy pompy. Nie działo się tak za każdym razem tylko tak jak mu się chciało.

Dalszych czynności poszukiwania przyczyny blokowania silnika zaniechaliśmy, ponieważ udało się dokonać kontrolowanej blokady :)

Uruchomienie silnika nie spowodowało odpadnięcia tynku w garażu, ale spowodowało objaw który już opisałam wcześniej.

Szybkie uruchomienie, czyli zapłon i bez zwłoki wciśnięcie startera uruchamia silnik i nie występują głuche uderzenia.

Prawdopodobne jest więc bardzo że uszkodzony jest wtryskiwacz, bądź też coś z kabelkami ?

 

Nie chciałbym wróżyć z fusów ale kilka lat temu miałem identyczny przypadek z GPZ1100 na wtrysku.

Lał na jednym wtryskiwaczu i utopił cylinder, właściciel pokręcił wałem do tyłu i nadmiar paliwa przelał się zaworem wydechowym do tłumika a potem odpalił go z guzika. Grzmot w garażu spowodował odpadnięcie tynku ze ściany a kolektor wydechowy odjechał od tłumików.

Po kilu dniach motocykl trafił do mnie ponownie zalany bez możliwości pokręcenia rozrusznikiem.

Może tutaj leży przyczyna ?

 

Ja to myślę że powinno byc inaczej, mniej więcej tak:

 

Piotr Dudek

mechanika-motocyklowa itd.

dokunuje napraw........ itd..

oraz

Bezbłędne wróżenie z fusów: poziom ufności wróżby przewyższający wiarygodność dowolnego polityka, w tym premiera.

:)

 

No i na koniec

 

52388407461324035460.jpg

 

No i zostanę praktycznie bez wypłaty, dobrze że dużo nadgodzin mam teraz

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...