Skocz do zawartości

Skuter Ferro 605-12 - nagle gaśnie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze skuterem ferro 605-12 Diabolo 125ccm GT. Skuter miał problem z mocą i zapalaniem.

Przebieg prawie 13000km.

 

Wykonane czynności:

-regulacja zaworów (nie domykał sie zawór wydechowy)

-czyszczenie i regulacja gaźnika

-wymiana akmulatora (ugotowany) i regulatora napięcia (przeładowywał akumulator)

-wymiana świecy zapłonowej NGK (profilaktycznie)

-czyszczenie filtra powietrza

-wymiana podciśnieniowego kranika paliwa (przeciek paliwa na krócieć podcisnieniowy)

 

Skuter odpala dobrze, nie ma problemów juz z mocą, ale po przejechaniu np 3km jak skuter jest juz ciepły nagle skuter traci moc. Tak jakby wyłączenie stacyjki buuuuuuu, buuuuuu po czym sie zatrzymiuje, sekunda, dwie odpalam skuter jedzie dalej, czasem jeszcze sie problem powótrzy, a czasem odpalam i problemu nie ma.

 

Nie mam za bardzo pomysłu co to może być.

Zastanawia mnie jeszcze kwestia modułu zapłonowego, jakie są objawy padającego modułu i czy uszkodzny regulator mógłby uszkodzic moduł ?

 

Prosze o pomoc.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zauwazyłem to własnie po jeździe z odkręcona manetka na full.

 

Raz zdarzyło sie tak, że przejechałem ten sam odcinek bez przygód, a kolejny raz nie mogłem normanie wrócić.

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć korek wlewu paliwa i wtedy dziduj na próbę.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze skuterem ferro 605-12 Diabolo 125ccm GT. Skuter miał problem z mocą i zapalaniem.

Przebieg prawie 13000km.

 

Wykonane czynności:

-regulacja zaworów (nie domykał sie zawór wydechowy)

-czyszczenie i regulacja gaźnika

-wymiana akmulatora (ugotowany) i regulatora napięcia (przeładowywał akumulator)

-wymiana świecy zapłonowej NGK (profilaktycznie)

-czyszczenie filtra powietrza

-wymiana podciśnieniowego kranika paliwa (przeciek paliwa na krócieć podcisnieniowy)

 

Skuter odpala dobrze, nie ma problemów juz z mocą, ale po przejechaniu np 3km jak skuter jest juz ciepły nagle skuter traci moc. Tak jakby wyłączenie stacyjki buuuuuuu, buuuuuu po czym sie zatrzymiuje, sekunda, dwie odpalam skuter jedzie dalej, czasem jeszcze sie problem powótrzy, a czasem odpalam i problemu nie ma.

 

Nie mam za bardzo pomysłu co to może być.

Zastanawia mnie jeszcze kwestia modułu zapłonowego, jakie są objawy padającego modułu i czy uszkodzny regulator mógłby uszkodzic moduł ?

 

Prosze o pomoc.

sie nie domykal i pewnie stad te problemy

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...