Skocz do zawartości

czy policjant miał rację ?


mesiash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że na forum mamy sporo mądrych ludzi, chciał bym zasięgnąć porady dotyczącej przepisów.

 

Ostatnio ziomka zatrzymał Pan Władza, a było to tak:

 

" Ostatnio gdy jechałem sobie autem zatrzymała mnie policja do kontroli (była godzina 2 w nocy. ;O ). Posprawdzali papiery prawko itp.

Wszytko było spoko gdyby nie to ze policjant do mnie z tekstem

" czy wiem ze po 19 stycznia i tak nie będę mógł śmigać na motocyklach powyżej 47 KM bo będę miał wtedy jeszcze 18 a w świetle nowych przepisów jest to niedopuszczalne i jeżeli zostanę zatrzymany a w papierach jednoślada będzie większa moc niż ta która jest przewidziana na mój wiek to stracę prawko"

 

Może jest ktoś, kto orientuje się w temacie ? "

Edytowane przez mesiash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na forum mamy sporo mądrych ludzi, chciał bym zasięgnąć porady dotyczącej przepisów.

 

Ostatnio ziomka zatrzymał Pan Władza, a było to tak:

 

" Ostatnio gdy jechałem sobie autem zatrzymała mnie policja do kontroli (była godzina 2 w nocy. ;O ). Posprawdzali papiery prawko itp.

Wszytko było spoko gdyby nie to ze policjant do mnie z tekstem

" czy wiem ze po 19 stycznia i tak nie będę mógł śmigać na motocyklach powyżej 47 KM bo będę miał wtedy jeszcze 18 a w świetle nowych przepisów jest to niedopuszczalne i jeżeli zostanę zatrzymany a w papierach jednoślada będzie większa moc niż ta która jest przewidziana na mój wiek to stracę prawko"

 

Może jest ktoś, kto orientuje się w temacie ? "

 

Prawo nie działa wstecz. Ale to takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo coś kolega namieszał albo milicjant to głupek

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nie usiądzie w kąciku i popłacze

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant lubi sobie pogadać i tyle.

Problem faktycznie miały bądź mają osoby, które nie podeszły do egzaminu przed wejściem nowym przepisów. Np w wieku 18lat kończyły kurs kat. A przed wejściem przepisów. Egzamin zdają już na nowych zasadach i otrzymują prawo jazdy kat. A2.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny absurd. Kolega nabył uprawnienia zgodnie z obowiązującymi w danym czasie przepisami i nikt nie ma prawa mu ich cofnąć. Pon Władza może sobie pogadać co najwyżej, a najlepiej żeby uświadomił sobie na straży czego stoi i za co dostaje pieniążki.

 

Można oczywiście zmienić przepisy odnośnie nabywania uprawnień, ale one obowiązują od ..... a nie wstecz.

 

Gdy ja robiłam prawko (w niemczech) były inne przepisy niż 2 lata później, w świetle których musiałabym jeszcze ze 2 lata czekać na A

:)

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nooo, to mi się nie mieści w głowie.

Sprawę do międzynarodowego trybunału i tyle

 

ps. żeby było śmiesznie to w UK też zmienili próg wiek na A od stycznia. Małolaty hurtowo robili kursy w listopadzie i grudniu :)

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...