Skocz do zawartości

"Klik" spod koła magnesowego VESPA PK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem tu nowy.

 

Remontując swoją Vespę natrafiłem na dziwny dźwięk dochodzący z koła magnesowego (klikanie-trochę jak przekaźnik).

 

oto filmik, na którym słychać dźwięk, o którym mówię.

http://www.youtube.com/watch?v=OYyx06N59gc&feature=youtu.be

 

Kiedy zdejmie się koło magnesowe i obraca wałem, dźwięku nie słychać.

Silnik i prądnica działa jak należy.

 

Tutaj link do tego tematu na forum Vespy : http://forum.vespacl...topic10001.html

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Bolesław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij koło i patrz gdzie są ślady jakieś. Może magnesy haczą, jakiś drucik/przewód itp. Nie znam tych silników więc trudno dać trop na jakiś konkretny element. Zwróć uwagę czy kręcisz w dobrą stronę i czy w drugą stronę też jest ten dźwięk. Poka wyraźne fotki po zdjęciu koła magnesowego.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od tego w którą stronę się kręci, klikanie się pojawia 5 razy w ciągu pełnego obrotu dokładnie w tych samych miejscach (zaznaczałem sobie na kole). Jak zdejme koło to zrobię jakieś fotki.

 

Nity wporzo.

 

A tak wygląda stojan. Zdjęcie z neta.

post-67394-0-14332000-1359757885.jpg

Edytowane przez Bolesław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak zrobił, ale klikanie znika o zdjęciu koła więc tu musi być problem. Ewentualnie jeśli nawet tutaj coś haczy to może być spowodowane np.złym dystansowaniem wału.

 

Magnesów ile jest na kole? Poka foto koła magnesowego też.

 

Co robileś w tym silniku i co wymieniłeś podczas tej naprawy?

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kumpla w SHL był ten sam problem. Koło magnesowe było "szczelone" z jednej strony. Pomogło odginanie w miejscach, w których koło było przytarte od wewnątrz. Koło umyj i wysusz (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś), od środka kredą posmaruj i sprawdź, gdzie Ci ją ściera. Jeśli zetrze ją z "dna", masz objaw przesunięcia wału w osi, czy też źle zamocowanego stojana (albo jeśli w jednym miejscu na dnie, to skrzywione koło). Jeśli ze ścianek, to przekrzywione kolo.

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...