Skocz do zawartości

regulacja gaźników


Deebo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

sezon się zaczyna wziąłem się za serwis, mam z Yamaszką taki problem, jak jest zimna nie odpala na pełnym ssaniu, bez ssania też nie, trzeba kombinować i dawać odrobinę ssania i kombinować gazem, wtedy odpala przez jakiś czas chodzi jakby miała zgasnąć po czym się zagrzeje i już jest ok. Gaźniki są na ustawieniach fabrycznych świece prawie czarne. Pytanie brzmi co zrobić na początek ująć o pół obrotu lub więcej skład mieszanki? i obniżyć iglice czy kombinować tylko ze składem mieszanki? Luz zaworowy zrobiłem były odchyłki ale niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to Yamaha xj 600N rok 99, gsxr to porządna maszyna i tam nic się nie psuje:) odpukać :)

 

w takim razie nie będę narazie zmieniał regulacji fabrycznej tylko rozkręcę gaźniki i porządnie je wyczyszcze, świece kupiłem nowe bo stare były już mocno wypalone

Edytowane przez Deebo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przepalałem moto w zimie problem był już wcześniej w zimie poprostu się za niego zabrałem. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przepalania sprzętów w zimie swojego nigdy nie przepalam a po wyciągnięciu na wiosnę odpala o pierwszego zakręcenia

 

dzisiaj wyczyszcze gaźniki, sprawdze poziom paliwa i zobaczymy co będzie, w sumie mam świece colortune więc powinna mi pomóc zdiagnozować problem. Ogólnie chyba konstruktorzy mieli delikatne problemy z odpalaniem tego moto na zimno bo gaźniki mają elektryczne podgrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego dochodzi kleje się nagaru na zaworach wydechowych i kanałach wylotowych z cylindrów, robiłem kiedyś głowice z samochodu, który jeździł tylko na bardzo krótkich odcinkach na grzybku i prowadnicy było po ok 3-4 mm zwęglonego osadu

Edytowane przez Deebo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...