Skocz do zawartości

Maluszek


Skybit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jak się chwalić, to się ... :D

 

moje "trzecie" dziecko

 

Zdjęcia

 

w innym temacie są fotki zanim zacząłem pieścić "maluszka" ;)

 

jak widać polerowane ręcznie felgi - efekt jest ale ... utrzymanie ich w blasku

normalnie masakra, jak ktoś może doradzić to jak je zabezpieczyć ?

kropla wody zaschnie i już jest pucowanko :/

 

pozdr

Edytowane przez Skybit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny sprzęt, jest czym się chwalić :D

 

Co do zabezpieczenia polerowanego aluminium, jedyne co mi przychodzi do głowy to potraktowanie tego przezroczystym lakierem, ale nawet jeśli to coś da, to tylko ochroni przed zmatowieniem. Problem zaschniętych kropel wody jest chyba nie do rozwiązania, ewentualnie płukanie wodą destylowaną po myciu, ale to tylko do pierwszego deszczu.

 

http://info.lakier-shop.pl/lakier-bezbarwny-alum-exlak/ - coś takiego znalazłem

 

Moim zdaniem warto spróbować, bo prędzej czy później może zmatowieć i doprowadzenie tego do porządku zajmie masę czasu i sił :/

 

Ale ekspertem nie jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z lakiernikiem i również potwierdził to co pisałeś wcześniej, zabezpieczyć lakierem można ale ... utrata połysku,

w marcu będzie Old Bazar spróbuję tam popytać,

zastanawiam się nad chromowaniem tylko że może to być dość kosztowny zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Warriorka,a co do aluminium. Nie zabezpieczaj niczym po prostu od czasu do czasu przeleć pastą do polerowania (może być nawet najtańsza z castoramy).

 

Jeśli czymkolwiek pokryjesz aluminium to to narobisz tylko zacieków bo powieszchnia po wypolerowaniu jest gładka. lakier po niej spłynie i osadzi się w zakamarkach.

 

Apropo chromowania...niewiele chromowni chromuje aluminium,a jeszcze mniej robi to dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Warriorka,a co do aluminium. Nie zabezpieczaj niczym po prostu od czasu do czasu przeleć pastą do polerowania (może być nawet najtańsza z castoramy).

 

właśnie te od czasu do czasu :D :D :D - czasami aż nie mam ochoty wyjeżdżać jak jest mokro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skybit masz piękne moto (tak szczerze to moje marzenie ;) ) a ty się tu łamiesz że Ci się felgi pobrudzą... Moto jest po to żeby nim jezdzić.

 

A co do polerki przerabiałem to...co prawda nie na kołach a na armaturze kierownicy ale uwierz mi nie ma żadnego sposobu na "impregnacje" polerki tylko raz na czas przemycie i pojechanie pastą polerską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...