Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

"6,5 normalnie jeżdżąc" - bardzo precyzyjna odpowiedź :biggrin: Dla jednego normalna jazda to max 80km/h i do obrotów 6 tys/min, a dla drugiego non stop do odcięcia zapłonu, na każdym biegu i wysoka prędkość przelotowa.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalni ludzie jezdza normalnie kolego, czyli zazwyczaj wiedza co robia a predkosci dostosowuja do warunkow , nie zawsze stosujac sie rygorystycznie do przepisow ;)

czyli ujmujac ; gdzie sie da , wykorzystuja sprzety by nacieszysc sie posiadaniem takiej zabawki , w granicach wlasnego rozsadku a czasem jezdzac jak przepisy nakazuja bo nie ma innej mozliwosci

dla mnie to normalne , nie wierze ze wszyscy jezdzimy 100%przepisowo i nie wierze ze wszyscy wykorzystuja tylko gorne granice obrotow non stop ;)

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi myślałem, że to przejechane kilometry mają jakieś znaczenie, a tu jednak, że to lata mają na to wpływ.

 

Lata spędzone na motocyklu to się zgodzę, a nie wiek człowieka.

 

Wysłane z mojego Samsunga Galaxy S III za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Ziuutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiek rowniez ma znaczenie ;)

nie uwazasz chyba , ze koles 17letni mysli i przewiduje tak samo jak koles np.40letni

Zwroc uwage ,ze ci starsi Twoje lata juz mieli , pamietaja i potrafia wyciagac wnioski

dla mlodego kazdy nowy rok niesie nowe doswiadczenia na ktorych sie uczy

ludzie ktorzy wkraczaja w wiek dorosly czesto przekonani sa o wlasniej przezajebistosci lecz dzialania ich charakteryzuja sie brakiem myslenia o konsekwencjach , stad sie biora rozne takie ....

uwazam ze wcale nie musi latac kope lat spedzonych na moto by jezdzic dobrze (normalnie) moze nie bedzie mistrzem winkli , jednak bedzie jezdzil poprawnie , nie zagrazajac nikomu innemu swoim postepowaniem .

mlodszym ludziom brak jest pokory , sam mialem te lata i taki sam tok rozumowania , stad moje wnioski . bo mam perspektywe ,czego mlodszym z racji wieku brakuje jeszcze ;)

jezdac na moto -trza myslec nie tylko o tym co sie dzieje tu i teraz , takze co sie moze zdazyc i jakie moga byc konsekwencje ;)

a zeby nie bylo ze jakis moralizator jestem :D lubie zapie**alac :D

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiek rowniez ma znaczenie ;)

nie uwazasz chyba , ze koles 17letni mysli i przewiduje tak samo jak koles np.40letni

 

Ja tego nie powiedziałem, dobrze zauważyłeś... również ma znaczenie, ale nie jest jedynym wyznacznikiem.

 

Ja cały czas miałem na myśli umiejętność jazdy na motocyklu, czyli podstawowe rzeczy typu redukcja z między gazem, przegazówka, przeciwskręt, dociążanie podnóżków itp.

 

Nikt przecież nie rodzi się z takimi umiejętnościami, trzeba je nabyć jeżdżąc.

 

Dla wyjaśnienia, ja nie twierdzę również, że potrafię, umiem i niczego więcej się nie nauczę, bo dłuuuga droga przede mną, ale nie dam sobie wmówić, że:

 

młodocian z doświadczeniem(po paru sezonach) < facet w kwiecie wieku bez doświadczenia(jego pierwsze moto)

 

Obie sytuacje na tym samym motocyklu.

 

Również trzeba zwrócić uwagę, że są ludzie i ludzie. Znam trochę "gówniarzy" w moim(i trochę starszych) wieku i są bardziej opanowani za kółkiem, niż goście którzy teoretycznie powinni być z racji wieku i ustatkowania spokojniejsi, także wydaję mi się, że nie ma sensu wkładać wszystkich do jednego worka ;)

Edytowane przez Ziuutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędne myślenie.

 

chociażby ostre heblowanie, zawracanie na raz,oczywiście bez sprzęgła, nie wspominam o międzygazie i innych bo tego powinno na kursach uczyć i wiele innych, ludzie latami jeżdżą nie wiedząc, że najważniejszych rzeczy nie mają w "podstawie" tak tylko gadam durnoty. Tak mnie uczono i Piecyka i wiele mu zawdzięczam. Dzięki temu mam ileś tam sezonów do przodu pod tym względem

Coś tam trzeba czasem ogarniać. ;)

 

Błędne myślenie.

 

 

Coś tam trzeba czasem ogarniać. ;)

chociażby ostre heblowanie, zawracanie na raz,oczywiście bez sprzęgła, nie wspominam o między gazach i innych bo tego powinno na kursach się uczyć i wiele innych, ludzie latami jeżdżą nie wiedząc, że najważniejszych rzeczy nie mają w "podstawie" tak tylko gadam durnoty. Tak mnie uczono u Piecyka i wiele mu zawdzięczam. Dzięki temu mam ileś tam sezonów do przodu pod tym względem. ;)

Edytowane przez cinekban87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tylko kilka przykładów, wiadomo, że jest sporo więcej rzeczy które trzeba opanować.

 

Cinek, ale i tak lepiej od Ciebie jechał będzie ktoś kto nigdy nie miał styczności z motocyklami, ale ma za to 35+ lat ;-)

 

Na prawdę nie znacie ludzi w takim wieku, którzy zachowują się gorzej niż dzieci?

 

Wysłane z mojego Samsunga Galaxy S III za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz Ziuuutek , ja w Twoim wieku juz bylem ;)

mialem nawet kolegow takich jak Ty ... wlasnie ;( mialem ..

 

to jest wlasnie to o czym pozwolilem sobie napisac wyzej ,

niby sie zgadzasz z tym ale.... ;)

 

zapisz sobie temat , odczytaj za lat 10 , i badz ze soba szczery wtedy ;)

zobaczysz o co mi chodzi

 

generalnie mowiac , sezon za pasem i trza sie przygotowac ;)

ja buduje sobie sam sprzeta by mi sie dobrze latalo :D

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie dopadła mnie lekka partyzantka :-P

 

Jeżdżę 929, ale wcześniej jeździłem słabszymi sprzętami nie jest to moje pierwsze moto.Gdybym stał przed wyborem pierwszego motocykla i kupił obecne to byłby najgorszy możliwy wybór.

 

Zejdźcie ze mnie Panowie, zbłądziłem =D

 

Wysłane z mojego Samsunga Galaxy S III za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Ziuutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...