Skocz do zawartości

Dookoła Tatr


fincher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://maps.google.pl/maps?saddr=Trasa+47&daddr=Trasa+958+to:Trasa+958+to:Trasa+520+to:Trasa+520019A+to:Trasa+18+to:Trasa+537+to:Trasa+537+to:Trasa+537+to:Trasa+537+to:Trasa+67+to:Tatrza%C5%84ska&hl=pl&ie=UTF8&ll=49.104444,20.135193&spn=0.570011,1.454315&sll=49.294904,20.12352&sspn=0.141955,0.363579&geocode=Fd7a8AIdiDkxAQ%3BFXbi7wIdzjkvAQ%3BFSdG8QIdXGUuAQ%3BFcos8QId3PUsAQ%3BFXmu7wId61krAQ%3BFfCZ7AIdH34sAQ%3BFcbg7AIdGLstAQ%3BFViT7QIdds4wAQ%3BFQSZ7QIdJyY0AQ%3BFekH7wId8z02AQ%3BFT-07wId0_UyAQ%3BFXa08AId_qwyAQ&t=h&mra=mi&mrsp=11&sz=12&z=10

 

 

Z Bełchatowa do Zakopanego. - Myślę bez większych problemów.

 

Mam pytanie odnośnie wycieczki której przebieg ukazuje link podany powyżej.

Jechał ktoś z Was taką trasa już?

Czego można się spodziewać po słowackich drogach i tamtejszym prawie?

Są jakieś szczególne wymogi dla motocykli? Bo w internecie znalazłem tylko wymogi dla samochodów.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po słowackiej stronie możesz spodziewać się niesamowitych widoków.W miejscach bardziej turystycznie znanych jak Tatrzańska Łomnica możesz się spodziewać radarków.Ogólnie na drogach pusto i przyjemnie.To na jeden dzień wypad ? Jeśli tak spokojnie starczy czasu na Bielańską Jaskinię czy wjazd kolejką na Hrebieniok w Starym Smokovcu i spacer nad wodospady.Przy ostatnim pobycie byłem zdziwiony jako że nigdy nie było problemu zapłacić za kawę czy frytki złotówkami a teraz wołają euro.Jeśli chodzi o motocykl to komplet żarówek zapasowych ale nie pamiętam czy czechy czy słowacja bo i tak lubię mieć zapas :) Jeśli masz ciut więcej czasu to w połowie maja np w Szczawnicy jest w miarę pusto a jako baza wypadowa jest super.Ok 60 km do Krynicy,Zakopanego,Tatrzańskiej Łomnicy czy Starej Lubowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd na około tydzień.

Baze mamy w Gliczarowie Górnym - 10km od zakopanego.

Ta trasa to ma być jedno dniowa wycieczka nastawiona głównie na krajobrazy.

Szkoda że już nie można w złotówkach, będzie trzeba wyposażyć się w ojro.

Wyczytałem że trzeba mieć przy sobie kamizelkę odblaskowa i apteczkę.

 

Nie jest to może wielka podróż ale jak na moją 125-tkę wystarczy.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna trasa. Po Slowackiej stronie pusto, a drogi i widoki wyśmienite. Ruch jest dopiero w i blisko turystycznych miejscowości.

Po Polskiej stronie tłumy i drogi już nie takie.

Stróżów prawa nie spotkałem.

Polecam taką wycieczkę. Ja przejechałem tą drogę jesienią u.r.

Edytowane przez Kolega_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nawet nie będzie potrzeby tankowania na terenie Słowacji. Ale jakieś ojro dobrze by było mieć przy sobie.

Skoro mówicie ze widoki piękne droga dobra i ruch mały to nic tylko jechać :)

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tą trasą w tamtym roku ale w drugą stronę od Bieszczad i po rozczarowaniu Bieszczadami byłem oczarowany Tatrami.

 

Jak tam będeziesz koniecznie zrób tak żeby od miejscowości Trybsz jechać na Czarną Górę.

W Czarnej Górze na szczycie drogi wjedź w drogę z ziemi miedzy domami(w prawo), następnie wjedź sobie na łąkę tylko uwaga stromo, wyłóż się na trawce i podziwiaj widoki. Jest stamtąd widoczna cała panorama Tatr. Mam akurat zdjęcie z tego miejsca w avatarze ale nie patrz na niego bo to trzeba samemu na własne oczy zobaczyć.

Przy okazji jak bedą możesz nazrywać sobie magicznych grzybków.

 

Jak to wycieczka na jeden dzień objazdowa to nie kupuj euro, stracisz na wymianie a paliwo jak zatankujesz w Polsce to wystarczy.

Osobiście bardziej podoba mi sie po polskiej stronie, choć jest tam pare smaczków.

Koniecznie tam po drodze, nie pamietam dokładnie gdzie, skręć w stronę tatr, wyjeżdża się motocyklem dość wysoko.

 

Choć nie, przydałoby sie parę euro żeby wskoczyć do jakiegoś basenu z podgrzewaną wodą.

Nie napiszę gdzie jest dokładnie bo wjechałem na Słowację na spontanie, bez mapy i nazwyczajniej w świecie się pogubiłem.

Później zaczął sie pogodowy armagedon z gradem i łamaniem drzew i naprawdę nie mam pojecia jak trafiłem spowrotem do Polski.

 

 

Jeśli chodzi o tamtejsze prawo, to w miejscowościach lepiej nie przekraczać prędkości.

Jak złapią a nie bedziesz mieć wystarczajacej gotówki przy sobie to zabieraj prawko do czasu zapłaty.

Często mozna się dogadać, na biednego misia.

Poza miejscowościami rzadko kiedy można plicję spotkać.

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, szarżować nie zamierzamy.

O ile po Polsce do tych ograniczeń można podchodzić z przymrużeniem oka to poza granicami postaramy się trzymać znaków.

Muszę tylko pamiętać by zabrać ze sobą aparat bo zapewne będzie co fotografować:)

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z krakowa trasa do zrobienia na 1 dzień, z obiadem. faktycznie, warta polecenia jak ktoś nie jechał - głównie po południowej stronie

można też polecieć dalej na wschód - ze dwie traski zahaczające o słowację zamieściłem na motogenie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega napisał wyżej, dawaj do belianskiej jaskini w tatrzańsiej kotlinie - wejscie kilka euro, a łazisz z godzinę - i na prawdę warto. jeszcze enya leci w tle, i ta akustyka.. tylko fot w środku nie rób, bo 50ojro zabulisz :banghead: pamiętaj tylko, że czynne w określonych godzinach.

jaskinia.jpg

 

zatrzymaj się na pewno w strbskim plesie - duży parking dla autek i 2oo, i spacer nad jeziorko. ew. lanóvką (linówka) możesz wjechać sobie wysoko na solisko i zjechać (bilet kilka euro). fajne widoczki.

pleso.jpgsolisko.jpg

solisko1.jpg

 

wcześniej w starym smokovcu faktycznie kolejka natorowa na hrebienok (w górę i w dół 7ojro),

hrebienok.jpg

i stamtąd 10min (w kierunku chaty reinerovej - jednej ze starszych na słowacji) spacerkiem na wodospady - warto się przespacerować.

reinerova1.jpg

przy chacie spotkałem liska, chciał mi piwo zwędzić cwaniak:

reinerova2.jpg

i wodospad:

wodospady.jpg

ew. jak masz więcej czasu, dawaj na baseny w liptovskim mikulaszu do tatralandii.

 

w miasteczkach np. tatrzańska łomnica czy stary smokovec faktycznie przepisowo jedź, ale takie miasteczka przejdziesz w 5 min.

 

żarówki na wymianę i ew. kamizelkę odblaskową weź (chociaż jeździłem tyle bez i nie zwrócili mi nigdy uwagi, aczkolwiek może się przydać jak Ciebie jakimś cudem zwieje na autostradkę) ;)

Edytowane przez jaquzie

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę te same wspomnienia.Na parkingu pod basenami uważaj gdzie zostawiasz motocykl,cyganie są wszędzie ale pod basenami jakoś chyba bardziej aktywni.Większe kółko to wskakując na Słowację w Piwniczna Zdr.Tatry cały czas przed nosem i coraz większe.Kurde gdzie ta wiosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaquzie - lisek wie co dobre :) A zapytałeś go czy pełnoletni chociaż? :)

 

CO do autostrad to planując trasę staram się tak układać by ich unikać, bo co to za przyjemność patrzeć na barierki? Najlepiej jechać bocznymi drogami, podziwiać krajobrazy i zatrzymywać się w ciekawych miejscach.

Na przejazd do okoła tatr mam w planie 1 dzień, chyba że nam się tam spodoba to urządzimy sobie druga wycieczkę bardziej w głąb tego kraju :)

 

Jak teraz patrzę sobie na mapie na niektóre odcinki trasy to aż mi serce szybciej bije jak pomyślę sobie o jeździe :)

 

A macie jeszcze jakieś własne spostrzeżenia na co uważać itp będąc w tamtym rejonie?

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...