Skocz do zawartości

Etz MZ jakie oryginalne malowanie motocykla??


december74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Czy jest ktoś na forum, kto ma wiedzę na temat oryginalnych barw w jakich wychodziły Etz-ty ? Może jakieś linki do stron, lub cokolwiek...?

Siedzę dziś już jakiś czas i nic w necie jakoś znaleźć nie mogę, może nie potrafię..... :)

Dzięki z góry!! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam srebrne, białe, czerwone, niebieskie i zielone.

Zgadza się ale odcienie były różne , zależnie od modelu.Na przykład ETZ 250 ciemnoniebieskie a już ETZ 251 jasnoniebieskie.I kolory te nie występowały zamiennie w obu modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale odcienie były różne , zależnie od modelu.Na przykład ETZ 250 ciemnoniebieskie a już ETZ 251 jasnoniebieskie.I kolory te nie występowały zamiennie w obu modelach.

No i właśnie o to chodzi. Jakie kolory były to większość wie, tylko który przy jakim modelu, w jakim odcieniu i roku występował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno:

ETZ 150 : srebrny , jasnoniebieski , jasnoczerwony , granatowy (miałem rok bodajże 89 , z metalowym błotnikiem tylnym)

ETZ 250 : ciemnozielony , ciemnoniebieski , jasnoczerwony

ETZ 251 : srebrny , jasnoniebieski , jasnoczerwony (miałem rok 91 - z plastikowym błotnikiem tylnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z tego. Mają kody producentów którzy jednocześnie korzystają z ich usług np. Kawasaki. Nawet niektóre lakiery na ramę mają.

http://www.rsbikepai...-gb/colours.php

 

Wg. tej strony to moja powinna być w kolorze czerwonym lub pomarańczowym. Niebieski nie występuje nawet przez całe widełki roku prod. tego modelu (ETZ 250) :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. tej strony to moja powinna być w kolorze czerwonym lub pomarańczowym. Niebieski nie występuje nawet przez całe widełki roku prod. tego modelu (ETZ 250) :eek:

Wygląda raczej na to , że czerwonopomarańczowy mają "od ręki" , a o inne kolory należy zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda raczej na to , że czerwonopomarańczowy mają "od ręki" , a o inne kolory należy zapytać.

Ok. Masz może i rację, nie doczytałem...

A następny post i tak do końca nie rozwiewa wątpliwości co do kolorów stosowanych w poszczególnych modelach...

Edytowane przez december74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że jak czegoś na prawdę nigdzie nie ma a wygląda, że dana firma wyrabia coś we własnym zakresie to zwyczajnie trzeba pisać e-mail w swojej sprawie. Możesz też uderzyć do MuZ w sęsie producenta. Jeszcze się trzymają i powinni mieć informacje o swoich dawnych konstrukcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...