Skocz do zawartości

Podłączanie soczewek


dacio7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio sie zabrałem za przebudowe przodu mojego pojazdu i mam mały problem z elektryką i doborem własciwych żarowek żeby wszystko działało ok i przejść badanie diagnostyczne. W orginalnej lampie mam 3 kostki na 3 żarowki jak:

 

- postojowe 12v5w

- miejskie 12v55w

-drogowe 12v55w

 

dsc03742t.jpg

 

Zaś w soczewkach które wykopałem w garażu jest ;

- 2 po 12v21w

- 2 miejsca na postojowe

 

 

dsc03744qi.jpg

 

 

 

 

dsc03743g.jpg

 

 

Soczewki sa plastikowe. Nie wiem jak zrobic czy lewe to postojowe a prawe to długie, czy oba postojowe i oba dlugie? I jak dobrać odpowiednie żarówki o odpowiedniej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że wręczenie korzyści majątkowej z przedziału 20-50 pln załatwi sprawę.

 

coraz trudniej znaleźć głupca który za kilka zeta zaryzykuje utratę pracy :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszego problemu. Jestem z diagnostą tak umówiony, ze jak mocny przypał typu ciemne szyby z przodu, albo xenony z Chin, to mam oddać klientowi dowód po 2-3 dniach od daty przeglądu, żeby było sie jak wytłumaczyć, że ów klient po przeglądzie sobie zmotał.

 

coraz trudniej znaleźć głupca który za kilka zeta zaryzykuje utratę pracy :biggrin:

Jest tyle stacji, ża tam trwa walka o klienta.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież te soczewki pewnie nawet granicy światła-cienia nie mają. ty wiesz że to nie będzię oświetlać drogi?. A jak przegląd masz nagrany to podłącz jak popadnie, po co się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te soczewki nie mają homologacji drogowej to jak chcesz przebrnąć przez badania ?

 

Hey, wlasnie mnie to dziwi bo te soczewki pochodza ze skutera który byl dopuszczony do ruchu to pewnie jakas homologacje musza miec inaczej producent by ich nie wypuscił na rynek, tak mi sie wydaje?

 

Sprawa lapuwy nie wchodzi w gre, bo tu gdzie mieszkam takie cos nie przejdzie.

Edytowane przez dacio7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc03753i.jpg

 

Te soczewki posiadaja homologacje Włoska czyli sa dopuszczone do ruchu tak mi sie wydaje, ale w orginalnych żarowkach brak długich swiateł :-( 2 soczewki w srodku sa takie same.

W Pl nie miał bym problemu z tym bo mam wujasa ktory pracuje jako diagnosta, tutaj chce dobrze sie przygotowac do badania bo nie chce podchodzic 2razy i placic extra.

 

Czy ma ktos jakiś pomysł jak dobrać odpowiednie żarówki do soczewek zeby nic nie popalić instalacji?Jakie rozwiazanie bedzie najlepsze, zeby dwie swieciły naraz czy najpierw jedna potem druga?Niestety jestem beginerem i dopiero zaczynam sie uczyc mojego sprzeta i nie chce narozrabiac przy okazji. Do siego Roku dla wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te soczewki mają światła krótkie bo w skuterach długie nie są wymagane. Żarówki musisz dać takie jakie były czyli pewnie h7. Ogólnie szykuj się na bardzo mizerne oświetlenie a wręcz niebezpieczne w nocy (wiem bo miałem takie soczewki w moto (może nawet te same).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Heniek, zdaje sobie sprawe ze swiecic beda nie za dobrze, ale tym sie zbytnio nie przejmuje bo cały sezon mam białe noce i swieci ciagle slonce, jedynie chce przejsc badanie diagnostyczne bo soczewki beda pokryte maska gazowa, taki moj custom przodu i nie chce przekladac co roku lamp. Czy żarowki dwu-żarnikowe zrobia robote w tych soczewkach? Jak tak to jakiej mocy dobrać oby dwie zeby swieciły razem na miejskich i drogowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...