Skocz do zawartości

Zawór podciśnienia


hajabuza_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do czego służy zawór podciśnienia w Kawasaki zzr 1100.Wiem że steruje dopływem czystego powietrza do,ale do czego.Gdzie to powietrze dopływa i po co.Z tego przewodu od zaworu słychać hałas niemiłosierny na wolnych obrotach,jakby go zatkać to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór podciśnienia? Chodzi Ci o te pierdolniki łączone z odmą i airbox`em? Jeśli masz coś niepodłączone to silnik może świrować, stracić osiągi, dławić się itp. Wszystko tam musi być podłączone tak jak fabryka nakazuje. A hałas z węża idzie bo to pewnie odma i dźwięki "wewnętrzne" silnika tamtędy wychodzą. Podłącz go gdzie trzeba i będzie git.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik kolego!

To jest zawór służący dopalaniu spalin, (ekologia się kłania), wiem jak to okropnie brzmi, a to dlatego że cofają Ci się gazy wydechowe do airboksu. Membrany jednokierunkowe które mają temu zapobiegać są po prostu pokryte nagarem i nie uszczelniają. Generalnie można to usunąć w ogóle i mieć problem z głowy, (może poza podwyższonymi zanieczyszczeniami spalin, ale ZZR to jest jedno wielkie zanieczyszczenie;) ). Aby to zrobić potrzebujesz coś takiego:

http://www.ebay.co.uk/itm/Kawasaki-ZZR1100-Exhaust-Emissions-Plate-AIS-Smog-PAIR-Block-Off-Kit-/330792638853?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item4d04c71985

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podepnę się pod temat.

Niedawno nabyłem CBR 600 F3 z 96 roku. Wczoraj wymieniłem płyn chłodniczy oraz olej. Motocykl odpaliłem aby sprawdzić czy wszystko gra.

Dziś chciałem troszkę ją wyczyścić, zmienić płyn hamulcowy no i chciałem ją odpalić. Motocykl odpalił, ale dziwnie zaczął chodzić, nie było wolnych obrotów i bez gazu gasł. Nie było także, żadnej reakcji na ssanie. W momencie przekręcania stacyjki słychać dziwny dźwięk (wcześniej chyba tego nie było, ale nie dam sobie głowy uciąć, być może nie zwróciłem uwagi). Po wsłuchaniu się dokładnie skąd wydobywa się ten dźwięk okazało się, że z zaworu powietrza (czy zawór podciśnienia, nie wiem jaka nazwa jest prawidłowa). Poniżej zamieszczam film jak zawór zachowuje się po włączeniu i wyłączeniu zapłonu. Czy tak powinien pracować? Jeśli padł czy to jest do naprawy czy kupuje się nowy?

 

Poniżej film

 

http://youtu.be/GdVcVt5DjB0

Edytowane przez zapomnialem_adresu007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ma pracować.

 

Widocznie jak były założone owiewki to dźwięk był na tyle wytłumiony, że go po prostu nie słyszałem, albo nie zwróciłem uwagi bo motocykl odpalał bez problemu. Po zmianie płynów oraz oleju motocykl odpaliłem, żeby sprawdzić czy układ nie jest zapowietrzony i silnik zagadał bez problemu. Dziś odpalił, ale dziwnie pracował, nie trzymał wolnych obrotów, brak reakcji na ssanie. Tak jakby mu "mocy brakowało"

 

Gdybym odłączył kostkę od tego zaworu czy to miałoby wpływ na pracę silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na postoju nie, w czasie jazdy tak.

Ok, czyli zawór mam sprawny. Teraz motocykl w ogóle nie chce zapalić, kręci i czasami strzeli z wydechu. Wykreciłem świece i były zalane. Metodą domową podgrzałem je na kuchence, ale to nie pomogło bo po chwili znów się zalały. Kolega od, którego kupiłem motocykl powiedział, że świece są nowe, ale wymienione ponad trzy lata temu. Motocykl był przez ten okres nieużywany tylko odpalany co jakiś czas.

Zapewne bez czyszczenia gaźników i całego układu paliwowego się nie obejdzie.

Wymienię świece na nowe, wyczyszczę układ i mam nadzieję, że będzie chodziła tak jak wcześniej.

 

 

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega od, którego kupiłem motocykl powiedział, że świece są nowe, ale wymienione ponad trzy lata temu.

 

Żesz qrva, co autor miał na myśli?

 

 

Masz trefne gaźniki, zaworki dokładnie. Upierdliwy tematy w tych motocyklach.

 

Zalał pewnie po gardło, olej będziesz miał znowu do wymiany. Sprawdź stan, powąchaj.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żesz qrva, co autor miał na myśli?

 

 

Masz trefne gaźniki, zaworki dokładnie. Upierdliwy tematy w tych motocyklach.

 

Zalał pewnie po gardło, olej będziesz miał znowu do wymiany. Sprawdź stan, powąchaj.

 

Chodziło o to, że świece były wkręcone nowe, ale było to trzy lata temu. Kilometrów przejechanych na tych świecach 0. Jedynie co, to motocykl od czasu do czasu przepalał. Jak ją kupiłem to chodziła bardzo fajnie i tak do czasu wymiany oleju i płynów. Przy czym zaraz po zmianie, motocykl odpalił i chodził bardzo fajnie. Następnego dnia odpalił, ale dziwnie chodził, brak reakcji na ssanie oraz gasł na wolnych obrotach, a teraz w ogóle nie odpala.

 

Popełniłem jakiś błąd przy wymianie oleju?

Edytowane przez zapomnialem_adresu007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędziej przepalanie zabiły świece, już lepiej nie było go przepalać

W takim razie mija się z celem przepalanie motocykla zimą.

Czy moja awaria to coś poważniejszego czy wystarczy przeczyścić cały układ paliwowy, wymienić świece. Zrobić synchronizację gaźników i motocykl będzie chodził jak wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...