Skocz do zawartości

Dziwny silnik


sproket
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nawet do tej Lambretty podobny, tylko że tu wygląda na bardzo stary silnik bo wał "częściowy" jest, czyli w pojeździe byłby chłodzony powietrzem, a cylinder wygląda na wodny. Sprzeczne fakty. Mnie to wygląda na jakiś stacjonarny silnik do jakiegoś urządzenia.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że tamten właściciel (starszy pan) twierdzi iż to jest silnik od roweru. Mam pewne obawy, że tak nie jest.

Na szczęście jest prawie kompletny (brak gaźnika). Nawet nie ma żadnych oznaczeń producenta.

Poskładam i postawię na półce :laugh:

Edytowane przez sproket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O roweru chłodzony wodą? Chyba nie...

Ja obstawiam silnik do łódki :)

A wał podparty jednostronnie to popularne rozwiązanie nawet w japońskich silnikach skuterów, agregatów, wykaszarek, etc...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny trochę , z przekładnią ślimakową prosto z wału . Ma więc redukcje obrotów ,wałek ten ma wyjście z obudowy i kołnierz okrągły do mocowania.

Jakiś silnik stacjonarny,ruskie spycharki miały rozruszniki spalinowe do odpalania silnika ,ale to inna konstrukcja ale chłodzone też wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peke peke ;)

No to jesteśmy w domu. Trafione :laugh:

Sprzedający twierdził, że jest kompletny. Okazało się, że do kompletności brakuje jeszcze dużo części.

Fotka znaleziona w sieci :

http://pavulon0311.wrzuta.pl/obraz/4aypvrGFnyM/silnik_do_lodzi_peke_peke

 

Silnik do roweru okazał się silnikiem do łodzi. Teraz mogę zbudować tylko rower ale wodny.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...