Skocz do zawartości

MotoGP - sezon 2013


piórko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy są może na sali jacyś chętni żeby odszczekać swoje opinie o nudnej jeździe Lorenzo i o Pedrosie bez jaj? A może jest ktoś kto podziela moją opinię że jazda Marqueza była nudna?

Witam.

Na tym poziomie ilości kasy nie ma miejsca na spontaniczność. MM jechał po tytuł nie tylko dla siebie. Każdy z nich robił co mu właściciel stajni rozkazał.

Lorek miał rozkaz zrobić wszystko aby MM przyjechał na 5 miejscu ..jak widział, że to się nie uda przyspieszył licząc na to,że jadąc bardzo ostro podpuści MM do pościgu i może się młody wyłoży :-)... nad młodym nieźle popracowano i trzymał się planu .

Gratulację dla wszystkich 3 kosmitów...szkoda,że dopiero MM zmusił Lorenzo do takiej jazdy.

Ciekawe jak Yamaha po zimie odpowie na przewage Hondy... mam nadzieję, że w przyszłym sezonie " bedzie się działo" ..i to od pierwszych wyscigów.

pozdrawiam

nezka

nezka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Mick przyznał, że Pedrosa jest wielki duchem... (to dopiero hipokryzja).

 

A tu wyniki dzisiejszego dnia testów:

 

http://www.motogp.com/en

 

Co prawda Repsol świętował, ale czyżby w Ducati coś drgnęło?

 

Aha, i jeszcze taki cytat z sieci :cool::

 

"A mate of mine works for Aspar and when I spoke to him this morning he said the word is that it was Yamaha who made the decision and Rossi had no say in the matter ,they felt Burgess wasn't getting it right anymore and it was time for a change." (komentarz pod uk.eurosport.yahoo.com/news/motorcycling-rossis-new-crew-chief-named).

Edytowane przez piórko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, i jeszcze taki cytat z sieci:

 

"A mate of mine works for Aspar and when I spoke to him this morning he said the word is that it was Yamaha who made the decision and Rossi had no say in the matter ,they felt Burgess wasn't getting it right anymore and it was time for a change." (komentarz pod uk.eurosport.yahoo.com/news/motorcycling-rossis-new-crew-chief-named).

 

 

Tak, cytowanie komentarzy z neta, to naprawdę....bez komentarza.

 

 

 

:mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz obejrzałem wyścig. Mam mieszane uczucia, choć jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak niesamowicie jeździ Lorenzo i Marquez. Bez dwóch zdań ten pierwszy jest absolutnym "terminatorem", który po prostu jedzie jak maszyna i kontroluje wszystko od początku do końca.

Natomiast poruszyliście temat Pedrosy... cóż, jak dla mnie ten wyścig tylko udowodnił, że koleś jest po prostu rewelacyjny, ale o "punkt" gorszy niż Lorek czy Marquez. Przecież to, że wyprzedził kilka razy Lorenzo to tylko kwestia tego, że 99 jechał na opóźnienie, blokując całą stawkę (jak nigdy przez kilkanaście okrążeń czołówka nie odskoczyła, tylko wszyscy jechali w ciasnej grupie - właśnie dlatego, że Lorenzo jechał tak, a nie inaczej). Potem biedny Dani robił co mógł, ale wyprzedził Młodego dopiero po tym, jak ten mu grzecznie ustąpił miejsca, w dodatku po kilku sugestiach technicznych, żeby zwolnił :)

Szkoda, że przez ostatnie 15 okrążeń nie działo się nic. No może poza pójściem w pejzaż Ducati ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

it was Yamaha who made the decision and Rossi had no say in the matter ,they felt Burgess wasn't getting it right anymore and it was time for a change."

 

Dwie strony :)

Pierwsza to taka, że przed przeczytaniem książki Stonera pewnie bym wyśmiał taką możliwość, że Vale nie miał nic do powiedzenia, ale po przeczytaniu historii o gierkach politycznych jakie tam odchodzą jestem w stanie uwierzyć we wszystko. Nasi komentatorzy mówili o teorii o wcześniejszym wypuszczeniu tej informacji do mediów przez kogoś niesprzyjającemu Valentino poza jego plecami, która też ogólnie trzyma się kupy.

Z drugiej strony, Stoner ciągle zwraca uwagę, że Vale nigdy nie bierze winy na klatę tylko stale szuka wymówek wokół siebie. Teraz padło na szefa ekipy.

 

Co do Pedrosy, w ostatniej rundzie to chyba jechał inny Pedrosa niż ten opisywany na poprzednich stronach w tym wątku.

 

A Marquez powinien Crutchlowowi i Vale sprezentować co najmniej po zegarku ze swojej puli pole position, za to że go nie dogonili i pozwolili mu po ten tytuł dojechać na 30% jego możliwości. Ustąpienie miejsca Pedrosie wyglądało zabawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantom trudno się nie zgodzić z songonku czy shermanem co do Daniego. Facet wreszcie pokazał że ma ..... ale tak naprawdę 99 to zaplanował.:) To co zrobił Lorenzo w Fp4 to masakra 20 laps 90% okrążeń przejechane powtarzalnie z różnicą 0,2s Badziak do dzisiaj nie może się ogarnąć.:) Wydaje mi się że Espeleta powinien wypierd.... Lorenzo ;) z Motogp ten chłopak powinien jeździć na innej planecie tam gdzie roboty się ścigają. Tym większy szacun dla tego młodego skurczybyka co zdobył mistrzostwo.

Co do Vale ja jako wielki jego fan daję mu żółta kartkę. Powinien nikomu nie oznajmiać o tej decyzji wcześniej, chyba że byłby to sam Jeremi.

Mam nadzieję że V46 za rok nie będzie mistrzem świata bo wówczas zakończyłby ściganie,:) niech wygra trochę więcej wyścigów niż w tym roko np. 2 :) przedłuży kontrakt z Yamahą na dwa lata i w 2016 zdobędzie na zakończenie 10-tą koronę. :) ale tak jak pisałem jak Espeleta wypier... 99 a MM przejdzie do Moto2 :);)

Może jestem trochę ślepo zapatrzony w V46 (ale potrafię go również opierd... ) ale zapominacie już jak sraliście pod siebie przez 10 lat jak Vale toczył zajebi... walki z różnymi zawodnikami i dostarczał wiele emocji. Dzisiaj wielu z was pierdo... że uśmieszki, że zwalanie winy, pod publikę, że jeżdził za ostro tak jak niektórzy twierdzą w swoich książkach itp.:) Dajcie spokuj z tymi wywodami. :)

Niech żyje młody król MM i cieszy się chwałą zasłużył na to, mam nadzieję że za rok obroni tytuł bo tylko nieliczni potrafią tego dokonać i dla mnie to oni są prawdziwymi legendami tego sportu. Zdobyć mistrza to jedno, obronić to drugie, to jest zdecydowanie trudniejsze o czym świadczą fakty i liczby patrząc nawet na ostatnie 20 lat.:)

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantom czy ja wiem czy bez sensu. Kiedyś może to było bez sensu ale w dzisiejszych czasach kosmici są tak przygotowani że jak nie będziesz powtarzalny przez 95% wyścigu to możesz wylądować na czwartej pozycji.:) Poza tym jak nie zrobisz takiej symulacji to skąd masz wiedzieć jak zachowają się twoje opony po przejechaniu 3/4 dystansu a często bywa tak że właśnie w końcówce musisz być pewny co do opon (jak się one zachowają itp). Przypomnę 2012 rok i wywrotkę Stonera na chyba ostatnich laps i pożegnanie z obroną mistrzostwa.:) Także ja byłbym ostrożny z taką tezą, cytuję fantoma "Wg jednej książki to ze strategicznego punktu widzenia stukanie tylu okrążeń przez Lorenzo jest zupełnie bez sensu. "

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z czołówki glebił w treningach i to nie dlatego, że wykręcił za mało kółek, więc argument bez sensu. Lorenzo ma akurat tak, Stoner miał zupełnie inaczej. A która strategia jest lepsza przy ograniczonej liczbie silników to chyba rzecz oczywista.

 

Luknę na bio Vale, bo nie wiem na ile książka Stonera jest reprezentatywna dla tej branży, ale akurat jak ktoś chce poznać złożoność tematu GP to warto ją przeczytać. Do wygranego tylko pojedynczego wyścigu jest potrzebne zgranie tylu zmiennych, że trudno to ogarnąć, więc snucie spekulacji i domysłów przed telewizorem to groteska. Polityka, technika, zdrowie, powracające nagle stare kontuzje, pogoda, dyspozycja dnia i cała masa innych rzeczy, których nie widać i nie słychać - a tu siedzą bolki przed TV, widzą że Pedrosa został w tyle i wnioskują, że jest miękka faja, bo nie przyatakował. Co z tego że Lorek to zaplanował jak tylko Pedrosa nawiązał z nim walkę, a przecież bez względu na wynik w Walencji i tak byłby trzeci w generalce. Po prostu wszyscy ci goście mają mega motywację żeby cisnąć na przedzie (powiedzmy że Marquez był usprawiedliwiony :) ), no ale na niektórych telewizorach w Polszka widać więcej więc i wnioski można wysnuć bardziej kategoryczne...

 

Chociaż, może akurat bezkrytycznym fanom Vale to bio Stonera nie polecam, bo jak dojdą do wniosku, że gość może mieć rację, to się im system rozpadnie, więc ostrożnie, ostrożnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...