Skocz do zawartości

ABS w kazdym motocylku


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co obilo mi sie o uszy 21.11.2012 Parlament EU zatwierdzil, ze we wszystkich jednosladach od roku 2016 ABS bedzie obowiazkowy. Wyjete z przepisow moge byc co najwyzej pojazdy o pojemnosci rownej lub mniejszej niz 125 ccm.

 

Nie przeszkadza to jednak producentom wyposazac jednoslady o poj. 125 i mniejszej w system ABS.

 

Dla przykladu Honda wypoosazyla CBR 125 R w ABS. POdobniue jak KTM wyposazyl Duke 125, 200 i 390 wABS.

 

Jedynie MV Agusta nie wprowadzila go do zadnego motocykla w swojej palecie, a feeeee.

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to my rozumiemy, bo zazwyczaj prawo nie działa wstecz ale nas boli bardziej to, że wyjdzie motocykl godzien naszych ciężko zarobionych pieniędzy potrafiący wszystko to czego chcemy i będzie w nim elektronika wpierniczającą się w nasz styl jazdy nam nie leży.

Fajnie, że teraz jest to opcja i jeśli ktoś nie- czuje się na siłach/ komfortowo/ bezpiecznie/ pewnie bez tego to spoko wodza powinien brać. Ba, nawet ja się lepiej czuję mając świadomość, że nie skosi mnie jakiś adept bez pojęcia o hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli ktoś nie- czuje się na siłach/ komfortowo/ bezpiecznie/ pewnie bez tego to spoko wodza powinien brać.

 

Widzisz mnie nie przyprawiaja o bol osoby ktore nie czuja sie na silach wrecz odwrotnie, obawiam sie tych wszystkich miszczow ktorzy jedzdza lepiej jiz cala grupa zawodnilow Moto GP ( a jest ich w dodatku znacznie wiecej ). Problem stanowi fakt, ze gdy przychodu co do czego to cala ich technika hamowania idzie szlfem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS,Ty to powinienes zostac unijnym komisarzem od spraw ABS-u.

 

Niegodnym ci ja , oj niegodnym :icon_mrgreen:

 

Moze forum zlozy wniosek do Bruxeli, kto wie, moze by cos z tego wszlo, w koncu przy takim poparciu

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja też przeciwnikiem ABSu nie jestem. Przeciwnie. Zwolennikiem. Gorącym. Tylko ciężko mi sobie wyobrazić np. DRZ z ABS-em. Poza tym jak KS pisze mnogo tu mistrzów, którzy wiedzą i umieją lepiej ;)

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja też przeciwnikiem ABSu nie jestem. Przeciwnie. Zwolennikiem. Gorącym. Tylko ciężko mi sobie wyobrazić np. DRZ z ABS-em. Poza tym jak KS pisze mnogo tu mistrzów, którzy wiedzą i umieją lepiej ;)

sportowe motocykle typu enduro i trial są wyłączone z obowiązku montowania w nich systemu zapobiegającemu blokowaniu kół (warunki: enduro -max 140kg wagi gotowego do jazdy, siedzenie min. 900mm, trial max 100kg wagi i siedzenie max 100kg, jednoosobowe)

125tki może nie muszą mieć ABS-u ale mają mieć co najmniej kombinowany układ hamulcowy

regulacje obejmują także takie sprawy jak:

-trwałośc pojazdów,

-normy hałasu,

-wprowadzenie dalszych limitów w przyszłości (jak np wyżej wspomniane Euro5).,

-konieczność stosowania układów diagnostyki pokładowej,

-procedury homologacyjne,

-OBOWIĄZKOWY NIEOGRANICZONY DLA WSZYSTKICH PODMIOTÓW DOSTĘP DO INFORMACJI NA TEMAT KONSERWACJI I NAPRAWY ZAPEWNIONY PRZEZ PRODUCENTA (to akurat wydaje mi się bardzo sensowne rozwiązanie)

-i parę jeszcze spraw

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...