Skocz do zawartości

Jak poprawić komfort jazdy samochodu


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Qurim jak kupujesz gumo-tulejki, łączniki stabilizatora, końcówki wahacza to tylko firmy Lemforder. Są one montowane fabrycznie i służą najdłużej. Znajomy kupił do audi 80 tanie gumotulejki, pojeździł tydzień i już było po nich :biggrin:

Stuki mogą być u Ciebie od łożyska amortyzatora lub zużytej poduszki amortyzatora. Zużyty amortyzator po ostrym hamowaniu powoduje nurkowanie przodu auta, a po zatrzymaniu zakołysanie. Podczas szybkiej jazdy na nierównościach nerwowe prowadzenie (większe ugięcia sprężyn).

 

Niedawno widziałem nowy model Kia Ceed. Duży rozstaw osi koła rozstawione szeroko. Podchodzę i myślę pewnie szerokość opon 215mm. A tu tylko 195/65-15 - producenci poszli po rozum do głowy - mniejsza szerokość - mniejsza masa nieresorowana wiec mniejsze odczuwanie nierówności To samo jest w nowym Yarisie III: koła rozstawione szeroko, stosunkowo duża średnica 15 czy 16 cali ale opona wąska 165, czy 175mm.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot, Ty masz jakąś obsesję z tym zawieszeniem. Idąc tym tokiem rozumowania : o spojrzałem na Merca GL - rany julek koła 275/45 21 cala. Duża masa nieresorowana a w LAnosie tylko 175. To w Lanosie powinno być wygodniej i mniej tłucze.

Sprawdź chłopie te luzy w zawieszeniu, zacznij jeżdżić i daj żyć :laugh:

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niedawno widziałem nowy model Kia Ceed. Duży rozstaw osi koła rozstawione szeroko. Podchodzę i myślę pewnie szerokość opon 215mm. A tu tylko 195/65-15 - producenci poszli po rozum do głowy - mniejsza szerokość - mniejsza masa nieresorowana wiec mniejsze odczuwanie nierówności To samo jest w nowym Yarisie III: koła rozstawione szeroko, stosunkowo duża średnica 15 czy 16 cali ale opona wąska 165, czy 175mm.

ceed to nie jest duże auto a 195/65 to i tak już konkretny laczek

co do przyczyn stosowania takowych to już Daniel napisał

i tak jak wcześniej Sherman wspomniał, na szerokich laciach auto ni huhu nie chce się prowadzić w polskich koleinach

teraz na przodzie mam 205 na feldze o stosunkowo małym et - ciągła walka aby auto utrzymać na pasie ruchu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, Samolot, że jak rozstaw szerszy osi to i więcej blachy trzeba zużyć i samochód przez to cięższy się robi, robi się normalnie. I wtedy Opory toczenia rosną, i żeby było OK to opony cieńsze się robi. Robi się normalnie. A wtedy przyczepność spada i tak bez końca. Jak z zakrótkim kocem - jak podciągniesz na szyję to na nogi nie starcza i tak bez końca normalnie. Normalnie bez końca.

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po długich poszukiwaniach odnalazłem coś co poprafi komfort jak i prowadzenie mojego seata. Te "cudo" nazywa się amortyzatorami KONI FSD. Komplet taki kosztuje 2500zł :sad: Zapewnia dobry komfort na nierównych nawierzchniach (małe tłumienie przy szybkich ruchach kół) i dobre prowadzenie na zakrętach (duże tłumienie przy wolnych ruchach kół). Użytkownicy zarówno z Polski, jak i innych krajów bardzo sobie chwała takie amortyzatory i wrażenia z jazdy po ich zastosowaniu. Przy zastosowaniu owych amortyzatorów sugerowane jest zastosowanie nieco twardszych sprężyn co trzeba doliczyć do owych 2500zł. Trochę droga zabawa jak na 10letnie auto klasy B :biggrin:

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...