Skocz do zawartości

WSBK 2013


songoku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Weekend spełnionych sportowych marzeń ;)

Najpierw #46 a teraz jeszcze KHI bierze wszystko w SBK i WSS :D

 

krl no właśnie chyba pisałeś, że Ducati na Imoli już bez ograniczeń a tu taki klops... Checa slabnie czy może jednak bike nie do końca jeszcze rozwinięty i dopracowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dla Ducati znacznie większym problemem jest motocykl niż zawodnicy choć co do C.Checi uważam, że ewidentnie jest wypalony i chce zakończyć karierę tak jak Biaggi, który powiedział, nie dość, że kończę karierę jako mistrz to ważniejsze jest to, że kończy karierę jako zdrowy człowiek.

Jeżeli chodzi o motocykl to stawiam nie tyle na złą konstrukcję tylko na nie umiejętność pracy i ustawienia tego motocykla a więc coś co nazywamy brakiem historii wyścigowej.

W przypadku poprzednich konstrukcji Ducati nie było tego problemu ponieważ stanowiły one rozwinięcie poprzednich modeli a Panigale to coś zupełnie innego jak powiedział Furosawa - zapewne za kilka lat technologia z Panigale będzie dostępna w innych konstrukcjach.

 

Miałem okazje przeprowadzić wywiad z głównym inżynierem Barni Racing ten zespół wystawia Ducati 1199R w Pucharze FIM stwierdził on jednoznacznie, że z tak wymagającym motocyklem jeszcze nie mieli do czynienia - po wakacjach wywiad znajdziecie na www.ducatisti.pl

 

Cały zespół Ducati Alstare uczy się dopiero tego motocykla od początku sezonu pracowano na motocyklu z restryktorami teraz była pierwsza runda bez.

Jak spojrzymy na czasy to Badovini w Superpole 2 pojechał szybciej o 0,5 sek. niż Checa rok wcześniej na 1198RS.

 

Jestem przekonany, że Panigale ma olbrzymi potencjał patrz na klasę STK1000. Niestety bardzo źle dobrano zawodników - powiedziałem to już przed sezonem Carlos - jest na końcu kariery i w zespole Alstare zatrzymały go jedynie warunki finansowe a Badovini w mojej opinii nie jest zawodnikiem odpowiednim na 1199RS, znacznie lepiej na nowej konstrukcji sprawdziliby się zawodnicy głodni sukcesu: S. Guintoli, D.Giugliano lub N.Canepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonały przykład że piękna nie zawsze może być dobra. :) Chociaż ja to tak naprawdę nie wiem co bym wolał ;) chyba piękną żeby poszpanować przed kolegami. ;)

Piękna Ducati dramat WSBK i Motogp i wydaje mi się że nie wyjdą z dołka w tym sezonie jednak.

Syks jest naprawdę dobry ciekawe czy za rok w Motogp ogarnie temat bo zasługuje na awans.



krl tylko napisz mi dla czego w STK jest tak dobrze nawet bardzo dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest bardzo prosta ponieważ Panigale to relatywnie naprawdę dobry motocykl, który w STK1000 ma historię wyścigową bogatszą o jeden sezon.

Musisz też pamiętać, że motocykl który widzisz w wyścigu STK1000 ma naprawdę nie wiele wspólnego z tym, który wystawiają zespoły w klasie SBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to widzę tak. STK są troszkę słabszymi motocyklami i tam ten poziom wystarczy a WSBK czy też MotoGp to troszkę inna sprawa. Tak jak piszesz za rok będzie to raczej inaczej wyglądało inne przepisy motocykle zbliżone do serii ale zobaczymy jak to będzie. Ponoć Ducati (do Motogp) chce jeszcze zwerbować kogoś z Aprilki na następny sezon kogoś ważnego, zobaczymy.



Dla mnie Kawa jest niespodzianką od tamtego roku czy te motocykle są naprawdę takie dobre ? W WSS to w ogóle zielono masakra. Wycofanie z Motogp było słusznym posunięciem, fabryka nabrała drugiego oddechu (finansowo odetchnęła) i teraz zapier... Może kiedyś sobie kupię ZX10.

Krl raczej nie licz na sprzedaż swojego Ducata ;) bo raczej nie dasz rady po takich wynikach ale wiem wiem twój jest z innej epoki jak jeszcze Ducati było na szczycie. :) nie będziesz miał czym jeździć na speeddeycach

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ktoś ważny to Gigi Dall'igna, wątpię jednak by przeszedł do Ducati.

Ale też nie rozumiem co by miało to zmienić w MotoGP jak widać próby drobnych kroków nie zdają egzaminu - myślę, że w końcu Ducati zdecyduje się na bardziej radykalne kroki i zmianę koncepcji (mam nadzieje, że zrobią ten ruch zawieszając cały projekt MotoGP na czas budowy nowego motocykla z drugiej strony ja zawsze uważałem, że Ducati to WSBK i w mojej opinii powinni wycofać się z MotoGP).

Niestety Ducati dziś skupia się na projekcie MotoGP.

To ma bardzo duży i w dodatku negatywny wpływ na losy projektu Panigale w WSBK o czy mówi sam F.Batta słusznie wskazując winnego, który przez lata z największym budżetem w Historii WSBK nie doprowadził BMW do sukcesu - jak widać nie potrafi też poradzić sobie w Ducati.

 

Na szczęście jeżeli chodzi o Ducati to jak na razie żaden zespół w Historii Superbików nie odniósł tylu sukcesów i droga przed konkurencją jeszcze BARDZO, BARDZO daleka.

Niemniej jednak bardzo dobrze, że konkurencja jest, że buduje doskonała motocykle - ponieważ z tego korzystamy my klienci i kibice.

Dlatego ja nie mam nic przeciwko by po tytuł po raz drugi w historii SBK sięgnęła ekipa Kawasaki.

Edytowane przez krl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodziło z tym przerywaniem wyścigu SSP? Olej na torze? Po ilu kółkach?

Co się stało z Lowesem na początku wzowionego wyścigu? Czemu nie jechał w czubie?

Te fragmenty oglądałem urywkami, także będę wdzięczny za wyjaśnienie.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dławiki, te cholerne...

przez to w STK bardziej wyrównana walka niż w WSBK...inna sprawa, że Checa nie daje rady...

 

Mnie ucieszył Czech na pudle.... daje to wiele do przemyślenia....ale inna sprawa, że nam w kulturze motoryzacyjnej daleko do Czechów...

 

A mój bratanek zajął 2 i w 2 biegu 3 miejsce( koziołek i problem z odpalaniem KTM) ... znaczy progres jest, może nieznaczny ale zawsze, zresztą widać to było w treningach miał najlepsze czasy w MX 65 strefy PN...

 

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mój bratanek zajął 2 i w 2 biegu 3 miejsce( koziołek i problem z odpalaniem KTM) ... znaczy progres jest, może nieznaczny ale zawsze, zresztą widać to było w treningach miał najlepsze czasy w MX 65 strefy PN...

 

Pozdr. J-999

 

Gratulacje Jannikiel :) ! Dla bratanka i nie tylko. Jakie zawody? Mistrzostwa Eur w Cieszynie? Ile ma lat?

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee.... lokalne...za mało czasu ( brat jest ronikiem) i $$$ na coś większego...

MX strefy północnej...a ma 11 lat, chociaż wygląda na 8 hehe...

 

Dzięki, wspieram ich ( brata i Maxa) jak tylko mogę, ale jak mnie nie ma na zawodach to Małemu idzie lepiej, mój brat twierdzi, że Max popisuje się przedemną i zalicza częste gleby...dodatkowo, do poważniejszego treningu niż "torowisko" za stodołą, potrzebny tor, a ten jest 80 km dalej, przez to Mały nie jest odpowiednio wytrenowany, ale cieszy jak dostaje puchary...

 

Pozdr. J-999

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to dopiero niecały II sezon, zobaczymy, co z niego wyrośnie... plany są, ale życie to już całkiem inna historia...

Marzymy, by po MX wbić na małą torówkę, narazie nieźle mu wychodzi na YSR 50 , ale brat się trochę boi o Małego, nie ma za bardzo gdzie u nas jeździć, "tor Kurpie" to mocno hardcorowe drogi pełne krowich placków w szczycie niewidocznych zakrętów i pijanych traktorzystów/ rowerzystów...

Zobaczymy co będzie...

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie że chłopak ma trochę talentu to nie poddawajcie sie i tak jak Maciej pisał kujcie póki gorące. Będzie pewnie wiele przeciwności bo to Polska ale walczcie. Ja żyję od 20 lat (jak oglądam wyścigi) nadzieją że pojawi się w Polsce mega talent który zaistnieje na arenie międzynarodowej. Powodzenia jannikiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...