Skocz do zawartości

Sprowadzenie nowego motocykla z UE - sprawa VAT


krakers09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od trzech godzin szukam informacji na temat sprowadzenia nowego motocykla z UE. Przeczytałem kilkadziesiąt tematów, w tym kilkanaście tutaj i nikt jednoznacznie nie wypowiedział się jak naprawdę jest. Każdy coś słyszał, niektórzy nawet znają pojęcie wolnego przepływu towarów(definicji już nie), a odpowiedzi już brak. Dlatego szukam kogoś kto osobiście przez to przechodził i może mi odpowiedzieć. Chodzi o nowy nieużywany motocykl z salonu przez osobę prywatną. Nie od osoby prywatnej, nie na firmę, bez kombinowania z wiekiem i przebiegiem. Tak więc jak to faktycznie wygląda:

 

a) Płacę VAT w kraju zakupu, płacę VAT w PL i staram się odzyskanie VAT-u z kraju zakupu(poprzez jakiś wniosek?)?

b) Kupuję za cenę netto i płacę wyłącznie VAT w PL?

c) Płacę VAT w obu krajach(w tym kraju jest to możliwe...)?

 

Będę wdzięczny z faktyczną pomoc.

Edytowane przez krakers09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczy przejść sie lub zadzwonić do urzędu skarbowego. Zaoszczędzisz godzin czytania i uzyskasz aktualne wiadomości.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b.

 

a jak czytasz wątki, to zwracaj uwagę nie na tych, co słyszeli albo kumpel przy piwie powiedział, tylko na wypowiedzi z podanymi przepisami

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczy przejść sie lub zadzwonić do urzędu skarbowego. Zaoszczędzisz godzin czytania i uzyskasz aktualne wiadomości.

Tak zamierzam, ale wolałbym nie polegać wyłącznie na jednej opinii US.

 

 

b.

 

a jak czytasz wątki, to zwracaj uwagę nie na tych, co słyszeli albo kumpel przy piwie powiedział, tylko na wypowiedzi z podanymi przepisami

jsz

 

Jakbym takie znalazł nie byłoby tematu.

Edytowane przez krakers09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pogrzebałem na stronach HMRC i znalazłem informację potwierdzającą, że VAT płaci się wyłącznie w docelowym kraju gdzie motocykl będzie eksportowany:

 

If you buy a new motor vehicle in the UK to take to somewhere else in the EU, you'll have to pay VAT on the vehicle in the other country when you arrive there. You won't have to pay UK VAT when you buy the car if you tell the supplier that you will be taking the vehicle to another country within the EU; you complete form VAT 411, which the supplier will give you;

 

As long as you meet certain conditions, you can zero rate the supply of a new or used vehicle to any of the following:
  • a customer in a country outside the EU
  • someone who isn’t registered for VAT who will take a new car to another EU country
  • a VAT-registered business in the EU

 

http://www.hmrc.gov....ling-cars.htm#8

http://www.hmrc.gov....-vehicles.htm#2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tylko po co, skoro w tym akurat przypadku nie ma żadnych wątpliwości interpretacyjnych - jedynie brak wiedzy pytających?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii US dobrze jest zwrócić się do nich na piśmie i w tej formie niech odpowiedzą.Zawsze mamy dokument na podstawie którego zrobiliśmy tak ,a nie inaczej.Pzdr :)

 

informacja na tzw gębę kosztowała mnie 5 tys PLN jako że pani w innym US a tym samym mieście :) miała widać zły dzień.a po sądach nie chciało mi się ze skarbówką włóczyć bo raz że musisz najpierw zapłacić a potem dochodzić w sądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...