Skocz do zawartości

bmw r850r spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowym forumowiczem i stąd kilka pytań odnośnie mojego nowego nabytku. Otóz od miesiąca jestem posiadaczem BMW r850r, moto jest z Anglii 2004 rok, przebieg 10400 mil (potwierdzony) i tu moje zdziwienie; wcześniej dużo czytałem na temat tego moto i większość pisała, że jego średnie spalanie (nawet na stronie z danymi tak piszą) wynosi ok.4,5 litra. Zdziwiłem się po pierwszych 100km wlałem ponad 6 litrów, ale myśle może jeszcze nie wyczułem go, drugie 100 km dzisiaj, z czego prawie 60 km w trasie reszta po mieście i spalanie 6,1 litra. Czy to nie za dużo na ten motor jazdą można powiedzieć delikatną maxymalnie na jakiejś prostej 12okm/h, ale chwilowo. Co mnie jeszcze zastanawia, ponieważ to już drugi mój motor czy czasem nie należałoby ustawić zaworów? Ten przebieg to prawie 17000km i czy zawory mogą powodować aż taką różnicę w spalaniu, pod warunkiem,że powinien mniej palić? Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia jak się rusza lub na 2 biegu, wtedy jest to najbardziej słyszalne od 1500 do około 2500 obrotów strasznie jakby buczy według mnie filtr powietrza (tak jakby go nie było, a jest) potem około 3 tys motor zaczyna ciągnąć i wycisza się. Czy tak się zachowują te modele? Dziękuje za wszeklie sugestie, jeśli się okaże, że to zawory poradzę sobie bez problemu, bo już wiem, że ten typ ma zawory na śrubki, więc prosta sprawa. Pozdrawiam arek nysa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bizarr1 - wg mnie to to spalanie masz za duże. Ja mam podobne w K1300S, więc chyba coś jest nie tak. Może nie 4,5 ale tak pomiędzy 5 a 5,5 to powinien się ten R850R spokojnie łapać. Tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbuj płynnie dodawać i ujmować gazu spokojna jazda spacerem najczęściej około 90 i może coś z tego będzie.

Zobacz to co wcześniej, czyli częste odpalania i krótkie trasy to większe spalanie.

Weź pod uwagę temperaturę zewnętrzną j/w Ci koledzy napisali. Motocykli nie testuje się w zimie!

Oprócz synchronizacji sprawdź (wymień) filtr powietrza i świece dla spokoju.

No zostały Ci zawory i oleje z f.oleju

Jak nie jesteś pewien stanu technicznego silnika - kompresję sobie jeszcze sprawdź

 

...taka BMka z przebiegiem 17tyś to prezent

_____________________________________________________________________

Sumomoto Motocykle Akademia Jazdy

_______________________________________

 

www.sumomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...