Skocz do zawartości

Stary kurs, nowy egzamin? Pomocy.


kukiełek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Mam problem. Otóż we wrześniu zacząłem kurs przygotowawczy do egzaminu na kat. A. 10 października mam egzamin wewnętrzny praktyczny. Na egzamin państwowy w WORD trzeba czekać ~3 tyg od złożenia papierów. Wychodzi na to, że będę zdawał na początku listopada. I tu pojawia się problem. Termin zdawania egzaminów na moto kończy się pod koniec października, i jakby nie liczyć nie załapię się. Chyba będę musiał zdawać na wiosnę? Ale przecież wchodzą nowe przepisy do których nie jestem przygotowany (tzn. nowy egzamin praktyczny), już nie wspominając o tym, że zamiast na motocykl o dowolnej pojemności będę mógł jeździć 250cc. Troche słabo, bo jestem dosyć wysoki (185 cm) i na małym motocyklu czuję się źle...

 

Wracając do meritum:

 

Jak to ma być? Będę musiał przechodzić drugi kurs, na nowe prawo jazdy? A może na wiosnę będę mógł zdawać jeszcze na starych zasadach, bo kurs dotyczył starego prawa jazdy? Kompletnie nie mam pojęcia co robić. Co prawda mogę liczyć na to, że przy dobrej pogodzie załapię się na egzamin jeszcze w tym roku, ale jeśli pogoda nie dopisze to... no własnie, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przepisów przejściowych. Od stycznia obowiązuje nowe rozporządzenie, więc będziesz zdawał na nowych zasadach.

Jeśli Twój OSK nie uświadamiał Cię o przeciwskręcie, to nie zdasz nowego egzaminu. Zgłoś się do OSK Klasa w Lublinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

Nie mam problemów z przeciwskrętem, ani ogólnie z prowadzeniem motocykla jako takim. Miałem raczej na myśli to, że nie znam nowego praktycznego i pierwszy raz go robić podczas egzaminu.... niefajnie. A OSK Klasa wiem że jest dobra, tam chciałem robić kurs ale było trochę za drogo, wyszło na to że robiłem w Rally i raczej nie żałuję.

 

Temat raczej do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm.. ja też niedawno skończyłam kurs i mam egzamin jeszcze w tym roku i na starych zasadach - w grudniu :) liczę tylko na to, że nie będzie śniegu ;) resztę da się przeżyć.. deszcz i niskie temperatury mi nie straszne, jeździłam już w takich warunkach, ale na śniegu jeszcze nigdy :)

Jak się nie powiedzie, to trudno - zdam w przyszłym roku i na nowych zasadach. Innego wyjścia nie ma..

Edytowane przez Villemo1681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój OSK nie uświadamiał Cię o przeciwskręcie, to nie zdasz nowego egzaminu.

 

Wacus, spytaj jakiegos rowerzyste czy wie co to jest przeciwskret.

 

W wiekszosci przypadkow spyta - przeciw co ?

 

Spytaj wiec jak skreca, a on zademonstruje Ci to bez problemow, czyli wychodzi na to, ze .....

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, obawiam się, że nowe zadania egzaminacyjne są nie do pokonania dla osób nieuświadomionych, więc Andrzeju poczekaj do wiosny, a zobaczymy jak idzie absolwentom szmaciarskich ośrodków.

:)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, obawiam się, że nowe zadania egzaminacyjne są nie do pokonania dla osób nieuświadomionych, więc Andrzeju poczekaj do wiosny, a zobaczymy jak idzie absolwentom szmaciarskich ośrodków.

:)

 

Tomek, zdawalem kurs nie uswiadomiony, cwiczen jest wiecej niz w PL i zdalem bez problemu, mowie wiec ze swojego doswiadcenia. Fajnie gdy sie kursanta uswiadomi, jest pomcne. Dlatego tez bylbym nieco wstrzemiezliwiejszy z takim twierdzeniem. A swoja droga to nawet nei zdajesz sobie sprawy jak bardzo jestem ciekawy wlasnie tej wiosny, chyba bardziej niz Wy wszyscy razem :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że sam przejadę się w okolice WORDu na wiosnę popatrzeć na nowy egzamin, jak ktoś ogarnia moto i nie siedzi na nim pierwszy raz to myślę że problemu być nie powinno, w gruncie rzeczy ominiecie przeszkody przy 40 km/h nie powinno stanowić problemu dla żadnego motocyklisty, a jeżeli dla kogoś jest to problem to powinien się zastanowić czy wsiadać na moto i wyjeżdżać na drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 50 km/h, a dycha robi bardzo dużą różnicę. Samo zadanie jest proste, ale robi się cholernie niebezpieczne w warunkach jakie zapewnia większość ośrodków egzaminacyjnych. O to chodzi - nie ma jak tego zrealizować na tych placach, jakie WORD'y mają.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 50 km/h, a dycha robi bardzo dużą różnicę. Samo zadanie jest proste, ale robi się cholernie niebezpieczne w warunkach jakie zapewnia większość ośrodków egzaminacyjnych. O to chodzi - nie ma jak tego zrealizować na tych placach, jakie WORD'y mają.

przepraszam za pomyłkę, nie wiem jak w innych miastach ale w Toruniu jest dostatecznie dużo miejsca

myślę też że więcej kursantów odpadnie na samym szkoleniu w ośrodku, sam osobiście widziałem gościa któremu

instruktor oddał pieniądze za kurs gdyż po 18 godzinach na placu chłopak bał się wyjechać na drogę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instruktor oddał pieniądze za kurs gdyż po 18 godzinach na placu chłopak bał się wyjechać na drogę ....

Dlaczego oddał mu pieniądze za kurs? Ja bym zwrócił kursantowi środki, ale najwyżej za 2 niezrealizowane godziny.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...