Skocz do zawartości

Nowy egzamin od 2013 na kat. A2 i A


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tu widać debilizm przepisów.

Nie masz zatrzymać się tam gdzie widzisz i masz możliwość oceniania możliwości włączenia się do ruchu, tylko tam gdzie drogowcy - często bezmyślnie namalowali linie.

 

W niektorych przypadkach przyznam Ci racje. Jezeli jest linia to zatrzymujesz sie najpierw na lini a potem mozesz delikatnie po malu do przodu tak abys mial pßelna widocznosc, nastepnie jedziesz.

 

Moj murzyn dzis zdal :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie? Na środku skrzyżowania? Pragnę zaznaczyć, że linia zatrzymania jest malowana jak przedłużenie krawędzi jezdni poprzecznej. Jeśli linia jest niewidoczna (np teraz, w warunkach zimowych bardzo prawdopodobne), lub nie jest namalowana, to zatrzymujemy się w miejscu, z którego mamy dobrą widoczność, ale nie utrudniamy ruchu innym jego uczestnikom. Wystarczy uruchomić wyobraźnię i wyznaczyć sobie miejsce zatrzymania w miejscu przedłużenia krawędzi jezdni poprzecznej.

 

To zapraszam, Piecyk na warszawski Żoliborz. Codziennie łamię przepis, zatrzymując się za linią bezwzględnego zatrzymania, która jest w namalowana równo z krawędzią jezdni. Tyle, że na jezdni poprzecznej, przy jej prawej krawędzi są wyznaczone miejsca postojowe. Samochody tam stojące skutecznie zasłaniają cały widok...

 

 

Moj murzyn dzis zdal :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

A jednak :icon_mrgreen: . Gratulacje :lalag:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak :icon_mrgreen: . Gratulacje :lalag:

 

Dzieki. Sprezyl sie jak nigdy, ale jak juz pisalem, w dwoch miejscach bylo krytycznie. Dobrze, ze egzaminator byl ten a nie inny bo mogly by byc problemy, trzymal go 46 minut.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Sprezyl sie jak nigdy, ale jak juz pisalem, w dwoch miejscach bylo krytycznie. Dobrze, ze egzaminator byl ten a nie inny bo mogly by byc problemy, trzymal go 46 minut.

 

:crossy:

 

To dobrze, bo już myślałam, że Murzyni tylko na seks umieją się sprężyć :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam, Piecyk na warszawski Żoliborz. Codziennie łamię przepis, zatrzymując się za linią bezwzględnego zatrzymania, która jest w namalowana równo z krawędzią jezdni. Tyle, że na jezdni poprzecznej, przy jej prawej krawędzi są wyznaczone miejsca postojowe. Samochody tam stojące skutecznie zasłaniają cały widok...

Jeżeli jest namalowana linia, to widzę to tak: zatrzymanie przed linią, następnie w razie wątpliwości lub konieczności za linią, tam gdzie masz widoczność, ale nie utrudniając ruchu innym pojazdom. Aczkolwiek za linią, to już nie jest zatrzymanie bezwzględne. To tak w świetle przepisów :) Wcześniej odpowiadałem ogólnie, nie odnosząc się do konkretnego, skrajnego przypadku. Znam wiele podobnych miejsc, które opisujesz. Można sobie wyobrazić sytuację (pewnie nietypową) kiedy miejsca postojowe są puste :)

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mój Boże.... Ciekawa jestem poziomu wykształcenia układających pytania..., bo o poziomie intelektualnym swoje zdanie mam.

No i jeśli tak wyglądają teraz pytania i odpowiedzi, to dopiero trzeba być debilem, żeby nie zdać.

 

ŻENADA

 

BTW, żeby nie być gołosłowną: odp. A gramatycznie (reszta jest milczeniem), powinna brzmieć następująco: "Nie ma prawa wjechać na rondo, dopóki pojazd nr 2 przestanie jechać bokiem".

 

odp. C: chyba mógłby płakać, gdyby miał napęd na tylną oś....

 

odp. B: brak przecinka przed "ponieważ".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo masz na myśli - możesz sprecyzować?

 

Widać, Tomku że dla Ciebie wszystko w tych odpowiedziach jest w porządku lub nie ma to dla Ciebie znaczenia. Dla mnie ma.

 

Chyba jednak nie ma o co kruszyć kopii, skoro nawet w wydawanych dziś książkach są błędy.

 

W kwestii merytorycznej pytania egzaminacyjnego, to nawet ma ono sens, ale odpowiedzi - już się odniosłam wyżej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, to pytanie zostało "spreparowane" przez zdolnego delikwenta, a teraz krąży po sieci.

Nie sądzisz chyba, że Ministerstwo aż takie "kwiatki" wypuszcza?

:)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zakładać nowego tematu wiec zapytam tutaj.

 

Mam aktualnie prawko kat A1

w2014roku będę chciał robić kat A2 lub jeżeli nie zmienią się przepisy to normalne A.

Czy obowiązuje mnie normalny przebieg egzaminu czy jest jakaś "skrócona wersja" i muszę zdawać normalnie test"jazdy pod nową kategorię?

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszesz teorii

 

rozporządzenie ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w sprawie egzaminowania ... z dnia 13 lipca 2012 art. 9.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...