Skocz do zawartości

Kask Shoei czy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam na myśli wentylację. Jest naprawdę lipna (aż dziwne, bo XR-1100 ma znacznie, znacznie lepszą), a poziom hałasu zdecydowanie nie przystoi kaskowi reklamowanemu jako "najcichszy kask integralny". Model modelowi nierówny.

 

Czyli jeździłeś w obu tych kaskach? Bo to trochę dziwne - mam Qwesta i jeżdżę przy każdej pogodzie i jakoś nie zauważyłem problemów z wentylacją. Zarówno w chłodniejsze dni, jak i w upałach moja głowa czuje się komfortowo.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie z dupy, bo trzem użytkownikom tego forum Gp-tech się zwyczajnie roz**bał. A gwarancja to fikcja.

 

Jak się roz**bał?

 

Co pinloka natryskowego, to nie wiem, ale jeździłam już w tym kasku także w zimne, mokre dni i owszem - lekko paruje dół wizjera. Ale nieznacznie. Więc jednak jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamykasz wizjer? ;)

 

Pewnie Cię to rozbawi, ale zamykam. ;)

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory bardzo ale gdzie hjc do suomy? bez jaj.

 

shoei nie wiem za co woła takie kosmiczne pieniądze. totalnie nie warte tej kasy. modele poniżej xr1100 to jakiś dramat. waga jak poniemieckiego hełmu.

 

co do agv to miałem kilka sztuk i wysokie modele to bardzo dobre kaski. gp pro to byl najwygodniejszy kask jaki miałem. dla mnie bomba. tapicerka rewelacyjnen jakości, troche słabe szyby ale reszta, bomba. podobnie titech tylko że ten troche głośny

 

zajebiste kaski robi bell. wykonanie rewelka, lekkie i mega wygodne. hjc w tej samej kasie przy bellu nadaje sie ewentualnie na doniczkę.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZYMIERZ koniecznie! Po co masz potem być jedną z (nielicznych) osób obrażonych na shoeia, "bo nie pasuje". Różne modele leżą różnie i nic na to nie poradzisz. Nie mierz jednak zbyt wielu sztuk, bo łeb spuchnie i nic nie wybierzesz.

 

Shoei buduje swoje helmy na 3 ( trzech ) skorupach, rozmiar dopasowywany jest wiec poprzez tapicerke ( oferuja nawet 1/2 rozmiaru + boczki dla okularnikow.

 

Na moj baniak pasuje wiec w zaleznosci konstelacji gwiazd rozmier XS, S i M.

 

Generalnie wdupiemamto kto ma jaka opinie na temat Shoei'ego, czy glosny, czy cichy. na szosie uzywam starego Z1 - jest zajebisty, wentylacja rewaelacyjna !

 

AGV Rossi replika w sumie gowno ale ma dobra aerodynamike, dopasowanie miedzy vizjerem a skorupa bez uszczelki gumowej = porzy cywilnych predkosciach oczty lzawia o dziwo, przy wiekszych przeciagi sie nien zwiekszaja.

 

Suomy, mialem na jezdzie probnej cena 570,- € Wiekszego gowna poza tym wynalazkiem z peryskopem na glowie do dzisiaj nie mialem. Tandeta taka, ze szok.

 

HJC nie jest zly, ale te wyzsze modele

 

Nie wiem jak mozn awydac ponad 300,- €na helmofon ktorego skorupa jest wykonana z plastiku czy wlokna szklanego ? ? ? Trzeba byc raczej nie wpelna sprawnym na ciele i umysle jezeli za ta kase mozna bez zadnej laski kupic karbonowego Marushin'a cy UVEX'a ? ? ?

 

Generalnie co do cen nie bede sie wypowiadal bo od dawna kupuje helmy na wyprzedazach za 50 - 70 % ceny wiec nie gra roli.

 

Temu komu vizjer paruje bo smiga poza sezonem moge polecic UVEX 3000 Boss lub jego nastepce. Helm ma podwojny wizjer dzieki czem na samym dole moze zebrac sie troche pary wodnej.

 

Shark robi obecnie calkiem przyzwoite helmofony.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shoei nie wiem za co woła takie kosmiczne pieniądze

- za ręczne wykonanie (łącznie z nakładaniem grafik)

- za to, że Ci głowy nie urywa jak się rozglądasz powyżej 150 km/h

- za to, że Ci nie podnosi kasku do góry jak jedziesz 250 km/h

- za to, że ma rewelacyjny system wizjera, który można domknąć/rozszczelnić bez ryzyka, że Ci go podniesie pęd powietrza

- za to, że kask możesz odsprzedać za sensowną kasę

- za to, że masz minimum 4 wielkości skorup dla każdego modelu i w rozmiarze S nie wyglądasz jak Gagarin

- za realnie działający serwis gwarancyjny (5-letni)

- za regularnie przeprowadzane akcje serwisowe

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja, na pewno temat przetrwa :-)

 

Ale teraz zupełnie nie wiem, ks rider a Ty co byś polecił w cenie do 800zł ?

 

Sherman także ciekawie plusy wypisałeś :-)

 

a rozmiar to będzie ~M ;-)

Edytowane przez pepekvt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- za ręczne wykonanie (łącznie z nakładaniem grafik)

 

No fakt, 100 - 250 € wiecej za reczne naklejenie kalkomani jak na Japonczykow rzeczywiscie powala z nog - brakuje mi tam tylko dopisku - TYLKO ! ! !

 

ks rider a Ty co byś polecił w cenie do 800zł ?

 

Masz caly martwy sezom aby znalesc na ebay'u cos z prywatnej aukcji w realnych pieniadzach.

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=marushin+carbon&_sacat=14785&_odkw=&_osacat=14785&_catref=1

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=uvex+carbon&_sacat=14785&_odkw=marushin+carbon&_osacat=14785&_catref=1

 

Przymierz tylko gdzies wczesniej abys mogl sprawdzic czy na Twojej glowie dobrze lezy, bo skucha bedzie

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mozn awydac ponad 300,- €na helmofon ktorego skorupa jest wykonana z plastiku czy wlokna szklanego ? ? ? Trzeba byc raczej nie wpelna sprawnym na ciele i umysle jezeli za ta kase mozna bez zadnej laski kupic karbonowego Marushin'a cy UVEX'a ? ?
Zgodzę się, ale połowicznie. Plastik faktycznie nie nadaje się na skorupę, ale karbon też, bo jest za twardy. Włókno właśnie sprawdza się tu lepiej. Marushin - OK, te kaski z karbonu są naprawdę niezłe (choć z włókna też), ale np. integralny Uvex w karbonie to kompletna porażka, widać jak na dłoni miejsce klejenia dwóch połówek :blink:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... integralny Uvex w karbonie to kompletna porażka, widać jak na dłoni miejsce klejenia dwóch połówek :blink:.

 

Mozliwe.

 

nie pamietam juz czy ma klejone polowki bo bie zwracalem na niego wiekszej uwagi - kiepsko lezy na mojej bance.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zadałeś pytanie "Shoei, czy (coś innego)?" to Ci odpowiadam.

 

Znajdą się negatywne opinie o wielu kaskach, ale o shoeiach będzie ich najmniej - gwarantuję to. Byłoby fajnie, gdyby opinie na forach były poparte jakimś głębszym kontaktem z danym produktem, szkoda że na dobre (i droższe) rzeczy najwięcej psioczą ludzie, którzy widzieli je tylko na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...