Skocz do zawartości

GSXR 600 K4 cykanie


mateuszGSXR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z moim GSXRem bo jak jest zimny to słychać jak coś cyka na ciepło prawie tego nie słychać ale jak się wsłucham to słyszę to i podczas jady słyszę to, dźwięk znika powyżej 5k obr, obstawiałem napinacz albo łańcuszek rozrządu ale dzisiaj jak zacząłem osłuchiwać silnik to słychać ten dźwięk z lewej strony głowicy a co jest najdziwniejsze i właśnie nie jestem pewien czy to rozrząd to jak motocykl stoi prosto to słychać to wyraźnie ale jak stoi na nóżce albo pochylę go na lewo to prawie nie słychać tego cykania, czy to mi cyka dźwięk taki ja nie wyregulowane zawory, ale zawory sprawdzane na wiosnę i wszystkie w normie choć kolka miało już górną granicę luzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUZUKI system PAIR (Pulsed-secondary Air-injection) wtłacza świeże powietrze z obudowy filtra poprzez wąski zawór i wewnętrzne kanały do kolektorów wydechowych, co pozwala na dopalanie nie spalonych węglowodorów i ograniczenie emisji szkodliwych składników spalin.

Cykanie podobne do nieszczelnego kolektora wydechowego.

 

Kiedy były zawory robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory sprawdzane wiosną 4k km temu, kilka miało już max luz.

A co do tych kolektorów to zmieniałem śrubki od nich bo były pordzewiałe to może być przez to mogły się uszczelki zruszyć czy coś? Tylko czy wtedy po przechyleniu motocykla przestawałoby cykać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka, jeśli umiesz sprawdzać luz zaworowy to śmigasz do garażu a jak nie to oddajesz do mechanika. Ostatnio jedna forumowiczka jeździła z cykającym silnikiem i teraz ma nowy. Pisaniem postów niczego nie naprawisz.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak grzebałeś przy kolektorach to zobacz tylko czy są dobrze dokręcone. Jak motocykl stoi na bocznej nóżce to na cały wydech działa grawitacja. Teoretycznie jest taka szansa że to nieszczelny kolektor, ale to mocno naciągana teoria. Sprawdź tylko czy na pewno jest dokręcony i koniecznie sprawdź te zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...