Skocz do zawartości

Wibracje motocykla - luzy na koszu sprzęgłowym


Alkad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W motocyklu gsxf 750 mam pewne wibracje o których pisałem już na forum ale nie dostałem praktycznie żadnej opdpowiedzi a więc czuć mrowienie/wibracje na całym motocyklu od 5tys obr nie ważne na jakim biegu. Najbardziej jest to odczuwalne na setach. W motocyklu robione były gaźniki i zawory. Wibracje na bank dochodzą z silnika który chodzi bardzo ładnie, nie słychać nic niepokojącego, moc jest odpowiednia. Dzwoniłem do serwisu suzuki i podrzucili mi pomysł z koszem sprzęgłowym więc dzisiaj sie do niego dokopałem. Luz jest ale "prawo-lewo" Na poniższym filmie wszytsko widać. Myślicie że ten kosz może powodować wibracje ?

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć< no masz luzy na koszu, moim zdanie amor sprzegla wywalony-jego sprezyny jak u mnie w jajku ale ^00tce... tylko poza jak mi tez powiedzial mechanik wibracjami strasznie na wolnych obrotach gdy olej goracy stuka ze srodka... u Ciebie tego nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "wywalone" to jest 99% koszy sprzeglowych Suzuki, sprezyny lapia troche luzu i stad stukot.

Zreszta ta sama przypadlosc ma wiekszosc motocykli stosujacych to rozwiazanie.

 

W mojej opinii nie jest to przyczyna wibracji, na twoim miejscu sprawdzilbym dokladnie stan mocowan silnika,

szczegolnie przednich z gumowymi wkladkami, jak rowniez synchro gaznikow.

Nie wiem kto ci je robil, ale warto pamietac ze w tych silnikach dwa gazniki wewnetrzne sa synchronizowane na

nizszym poziomie podcisnienia niz zewnetrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak "wywalone" to jest 99% koszy sprzeglowych Suzuki, sprezyny lapia troche luzu i stad stukot.

Zreszta ta sama przypadlosc ma wiekszosc motocykli stosujacych to rozwiazanie.

 

W mojej opinii nie jest to przyczyna wibracji, na twoim miejscu sprawdzilbym dokladnie stan mocowan silnika,

szczegolnie przednich z gumowymi wkladkami, jak rowniez synchro gaznikow.

Nie wiem kto ci je robil, ale warto pamietac ze w tych silnikach dwa gazniki wewnetrzne sa synchronizowane na

nizszym poziomie podcisnienia niz zewnetrzne.

 

Czyli Adamie według Ciebie nie ma najmniejszego sensu go wymieniać ? Sprawdze jeszcze raz te mocowania, ale jak patrzyłem to wszystko jest mocno skręcone i sztywne.

 

Serwisówka podaje coś takiego na temat synchro 750-tki( moja jest z wloch)

619be5b4201e2d83med.jpg

Edytowane przez Alkad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowąłem w ogóle cięzarki i na kierownicy wibruje strasznie, nie dałbym rade 100km przejechać. Jeśli chodzi o synchro i regulacje to robie sobie sam, ale problem jest taki że nie dam rady ustawić go tak, żeby wskazówka obrotomierza nie drgała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowąłem w ogóle cięzarki i na kierownicy wibruje strasznie, nie dałbym rade 100km przejechać. Jeśli chodzi o synchro i regulacje to robie sobie sam, ale problem jest taki że nie dam rady ustawić go tak, żeby wskazówka obrotomierza nie drgała...

A zaworki masz sprawne w wakuometrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeetam. Wibracji nie pozbędziesz się. Taki urok tego motocykla. jak też wielu innych. Przyzwyczaj się. Załóż nowe, świeże gumy na podnóżki, ubierz buty z miększej gumy i nie opieraj ciężaru ciała na ramionach czyli kierownicy. Wtedy dłonie przestaną drętwieć bo tu jest przyczyna. Opierasz ciężar, dłonie mają słabsze krążenie i szybciej drętwieją.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawa rozwiązana, tulejka metalowo gumowa w zawieszeniu miała luz i moto wpadało w rezonans. Dzieki wszystkim za rady. Pozdrawiam

Edytowane przez Alkad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...