Skocz do zawartości

GSXR 750 pytanie odnośnie rozrządu


Hudy5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru dni słychać wyraźnie łańcuszek rozrządu w mojej suce, będąc optymistą chcę sprawdzić jedynie napinacz czy czasem nie wystarczy go przestawić o parę ząbków i tutaj moje pytania:

- co ile robi się rozrząd w olejakach? (pełna wymiana)

- czy trzeba zdejmować gaźniki żeby odkręcić napinacz?

Dodatkowo pytanie do użytkowników tego moto ile powinien w granicach zdrowego rozsądku brać oleju ?

 

Moto gsxr 750 (olejak) rok 91, model GR7AB model M

 

Będę wdzięczny również za jakąś sensowną serwisówkę gdyż w sieci znalazłem dość marnej jakości lub przynajmniej dane eksploatacyjne.

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowke powinieneś być w stanie ściągnąć z działu Dane serwisowe. W niej będzie napisane co ile powinno się wymieniać rozrząd. Co do dostepu to zalezy czy łańcuszek jest z boku czy po środku. Jeśli z boku to powinno sie obyć bez ściągania gaźników. A z olejem to myślę że do pół litra na 1000km jeszcze jest akceptowalne.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszek jest właśnie pośrodku z tym że po oględzinach nie potrafię dojść do tego jak wyciagnąć gaźniki - za mało miejsca moim zdaniem nie ma nawet gdzie wycofac filtr powietrza żeby później wyjąć gaźniki - dlatego pytam czy ktoś na forum próbował i jak to robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/39022-posiadam-10gb-servisoowek-i-chetnie-sie-podziele/page__st__940__p__778623&do=findComment&comment=778623

 

I nie kombinuj z odsuwaniem niczego tylko jak człowiek odkręć ten airbox i wszystkie inne części stojące na drodze żeby Ci później nie przeszkadzały.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam. Serwisówek do Gixxera jest pełno. A wyjęcie gaźników wygląda podobnie jak w innych rzędówkach. Tam nigdy nie ma lekko. Jak troche pokombinujesz to nie będziesz musiał ruszać gaźników żeby zrobić rozrząd. Trzeba mieć odpowiednie narzędzia i zwinne rączki.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam. Serwisówek do Gixxera jest pełno. A wyjęcie gaźników wygląda podobnie jak w innych rzędówkach. Tam nigdy nie ma lekko. Jak troche pokombinujesz to nie będziesz musiał ruszać gaźników żeby zrobić rozrząd. Trzeba mieć odpowiednie narzędzia i zwinne rączki.

 

I przy okazji zdrowo się nakląć :D. Ja już się nauczyłem że lepiej zdemontować wszystko co przeszkadza, ale ja po prostu lubie dłubać :)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...