Skocz do zawartości

Oznaczenia twardosci klockow Lucasa


Rekomendowane odpowiedzi

SV - miękka okładzina, najlepsza na co dzień, SRQ - okładzina z domieszką karbonu, twardsze, wymagają dogrzania, CRQ - okładzina karbonowa, najtwardsza, tylko na tor, na zimno praktycznie nie hamują, wymagają wysokiej temperatury pracy.

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucas srq to dobry klocek i ten warto brac, minimum to SV ale do lekkiego motocykla natomiast te o ktre pytasz sa strasznie tępe. nie warto ich kupować .

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zalożyłem do Tl-a Lucasy SRQ... nie wiem jakiej firmy mialem poprzednie klocki ale różnica w hamowaniu jest bardzo odczuwalna in plus oczywiście tak więc Polecam. Myśle że im twardszy klocek tym tarcza się szybciej zużywa .. coś za coś :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tarczy - w sumie to nie ma dużego znaczenia. 95% wymian tarcz to powodem jest uszkodzenie mechaniczne (pogięcie, dzwon ip)

Odnośnie klocków -

SV (spieki metali) lubią temperaturę i są naprawdę dobre i na codzień i na turystykę. Do mocniejszej jazdy to jak koledzy pisali

SRQ ale nie mają dodatku karbonu.

W klockach SCR jest mieszanka karbonu i metali ale one są na wyścigi endurance uwaga na homologację drogową ponieważ na 99% jej nie mają.

ORGANIKI - dzielą się na ogólne bez oznaczeń i LF (low friction) czyli tylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRQ tez nie maja homologacji drogowej.

 

A tak serio to jak chcesz mega wypas klocek to załóż brembo SC. Robi szał.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tarczy - w sumie to nie ma dużego znaczenia. 95% wymian tarcz to powodem jest uszkodzenie mechaniczne (pogięcie, dzwon ip)

no nie tak do końca bo na własne oczy widziałem jak w tamtym sezonie w sumie zwykłe klocki sbs hs w 2 motocyklach po przebiegu 3tyś zniszczyły w takim stopniu tarczę że nadawała się do wyrzucenia. I były to oryginalne tarcze nie chińskie podróbki. I jest mnóstwo przykładów na to również w necie-czy to były podróbki sbs do dzisiaj nie wiem. Ale faktem jest że ludzie mieli problemy z klockami sbs i Carbon Loraine SBK5, były historie że klocek sbs w przy obfitym deszczu dosłownie zjadł tarcze w ciągu jednej trasy... Najlepsze moim zdaniem klocki jakie miałem w moto to nissiny- przebijają wszystko, trw dalej na równi z brembo...

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie tak do końca bo na własne oczy widziałem jak w tamtym sezonie w sumie zwykłe klocki sbs hs w 2 motocyklach po przebiegu 3tyś zniszczyły w takim stopniu tarczę że nadawała się do wyrzucenia. I były to oryginalne tarcze nie chińskie podróbki. I jest mnóstwo przykładów na to również w necie-czy to były podróbki sbs do dzisiaj nie wiem. Ale faktem jest że ludzie mieli problemy z klockami sbs i Carbon Loraine SBK5, były historie że klocek sbs w przy obfitym deszczu dosłownie zjadł tarcze w ciągu jednej trasy... Najlepsze moim zdaniem klocki jakie miałem w moto to nissiny- przebijają wszystko, trw dalej na równi z brembo...

 

SBS miał takie wpadki i ogolnie jakość tych klocków znacznie spadła natomiast jesli chodzi o nissina i brembo to miałem i to i to i moim zdaniem, nie wiele ale jednak lepiej sprawowały się brembo

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem u importera Tarcz hamulcowych i 90% sprzedaży była na moto powypadkowe albo pogięcia tarcz w wyniku jaiś dziwnych przypadków. Praktycznie nigdy z winy klocków. Nie chce mi się wierzyć, że SBS tak szybko pożera tarcze. Chyba że źle dobrany i np. na tarczę przystosowaną do ceramiki (HF) ktoś założył spieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...