Skocz do zawartości

suzuki gsxr600 1999r. czyżby rozrząd?


Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam niiepokojacy objaw. gdy dodam gazu i puszcze w swoim moto to słychać straszne jargolenie w silniku jakby łańcuch rozrzadu ocierał kręcac się o coś metalowego. jest to bardzo głośne czy to mozliwe? trzeba wymieniać kpl rozrząd czy da się go naciagnąć w jakiś sposób? dodam że gdy chodzi na wolnych obrotach nie słychac go praktycznie dopiero po przegazówce. dodam jeszcze że mam do wymiany sprzegło bo ciagnie na biegach a nie ma już regulacji. czy może to być też związane ze sprzegłem a nie z rozrządem? moto przyspiesza normalnie. wkręca się na obroty raczej tez normalnie tzn przy ok 7-8tys troszke go zdławi ale pozniej jest wporządku,. jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz masz z prawej strony motocykla,zaraz tuż pod ramą,jeśli on nie pracuje to wysoce prawdopodobne ,że ma przegrzaną sprężynę,która już nie pracuje jak trzeba - poprostu przewiń ją od nowa. Może to być rownież wyciągnięty łańcuszek rozrządu, w takim wypadku tylko wymiana na nowy. Albo.. hałasujący kosz sprzegłowy....zlokalizuj dokładnie z ,którego miejsca dochodzi ten hałas i napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgłos docchodzi z prawej strony silnika. ciężko jest mi powiedzieć czy od dołu czy od góry. gdy grzechocze i nacickam sprzęgło to nic się nie dzieje. dalej grzechocze. aż samo ustapi. na moje oko to wina leży po stronie rozrzadu może mylę się ale gdy podkręce obroty w moto do ok 1,5tys to troche grzechotanie ustaje. a gdy ustawie obroty poniżej 1tys obr to wtedy ewidentnie jest głośny a z wzrostem obrotów cichinie a gdy puszczę gaz i obroty spadną to pogrzechocze przez dłuższą chwilę i się uspokoi

 

odgłos z silnika jest taki jak na filmiku

i tu mam pytanie. czy w modelu gsxr 600 1999 były napinacze z regulacją automatyczna czy ręczną? czy da się wymienic sama sprężynę w napinaczu aby nie grzechotało przynajmniej do końca sezonu? czy dużoz tym zabawy?

 

wykręciłem napinacz. w jaki sposób mogę sam zdiagnozować czy napinacz sam w sobbie jest dobry? spręzynke znalazłem http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=NjEwMDAxNQ==&t=spr%EA%BFyna tylko nie wiem czy bedzie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sprężyna jest do cebry, u Ciebie nie podejdzie. Możesz spróbować na nowo nakręcić starą, pod warunkiem że da się rozłożyć napinacz na części. W tym temacie masz linki jak to się robi w napinaczu od CBR.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/47612-napinacz-rozrzadu-cbr-600f4-2000/page__view__findpost__p__1742720

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...