Skocz do zawartości

Czy da się... wymienić prędkościomierz?


marcin700
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo, mnóstwo jest na naszym rynku motocykli z USA, które mają prędkościomierz (i drogomierz) wyskalowane w milach. Czy da się we względnie prosty sposób zmienić go na taki wyskalowany w km/h? Może ktoś orientuje się w przybliżonych kosztach takiej zabawy?

Drugi problem to lampa - światło mijania. W USA jest symetryczne, podczas gdy w Europie obowiązuje asymetryczne. Czy ktoś dostosowywał/wymieniał?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podasz markę motocykla to może coś Ci pomożemy.Większość modeli z USA ma swoje wersje europejskie,więc z takiej trzeba szukać licznika i lampy.

Edytowane przez piter 1600

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotra uprzejmie proszę bez złośliwości ;-) . Pytanie ma naturę ogólną, bo... motocykla nie posiadam :blush: . Swoją bordową suzię (GSX-F 750) sprzedałem jakiś czas temu. Była to wersja europejska, której problem nie dotyczył. Teraz mam zamiar coś kupić w stylu cruiser - ofert jest wiele, yamaha, kawasaki, suzuki. W granicach moich zamiarów finansowych są modele o pojemności 700 - 800 - 1300 cm3.

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli podasz markę motocykla to może coś Ci pomożemy.Większość modeli z USA ma swoje wersje europejskie,więc z takiej trzeba szukać licznika i lampy.

 

Witam.

 

Znalazłem temat.....

Na dniach będę miał u siebie V-roda VRSCDX 2008.

Interesuje mnie własnie ewentualna możliwość zmiany przeliczania drogomierza z mil na kilometry, z tarczą sobie jakoś poradzę.

Czy można liczyć na jakąś pomoc? Podpowiedź jak to zrobić w moim Night Rodzie?

 

Pozdrawiam.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to takie konieczne?Latam amerykanami od 6 lat i mi to nie przeszkadza.Po prostu się przyzwyczaiłem.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to takie konieczne?Latam amerykanami od 6 lat i mi to nie przeszkadza.Po prostu się przyzwyczaiłem.

Nie, nie konieczne.... poprostu pytam. Pewnie tez sie przyzwyczaje i nie bede na to uwagi zwracal, ale gdyby byla mozliwosc w ciagu kilku chwil naciskajac odpowiednia konfiguracje przyciskow w odpowiednim czasie zmienic poprostu mile na km, byloby fajnie.

Poczytalem troszke fora anglojezyczne, bede mial mojego Night Roda u siebie to sprawdze. Jak sie uda, to sie podziele doswiadczeniem.

Narazie czekam.... czekam... czekam... juz prawie 3,5 miesiaca na mojego sprzeta.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...