Skocz do zawartości

Podwyższenie podnóżków - problem FZS 600 98


niwy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano.

Lewy set podniesiony i lekko cofnięty zrobił problem, bo .. cięgno? które łączy dżwignię ze skrzynią jest za krótkie. "Na patencie" udało się przedłużyć to cięgno, ale po tym zabiegu mam wrażenie że biegi wskakują, z nie występującym wcześniej, zdecydowanym kliknięciem. W dół mniej ale też wyczuwalne.

Podnóźki poszły w górę 2cm, tył 1cm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobię, wczoraj wróciłem zbyt późno żeby robić foty.

Tylko zdjęcię samego "problemu" będzie trudniej bo to się dzieje podczas jazdy i gdy zmieniam biegi ;)

Zastanawia mnie czy położenie seta wyżej nie zmieniło kąta pod jakim jest zamontowana dźwignia i czy to nie szkodzi skrzyni?

 

 

edit:

albo inaczej. potrzebuje wykonać takie ciegno tylko że dłuższe. problem jest taki że nie mam jak wykonać lewego gwintu. A dokładniej szóstki ;-)

Edytowane przez niwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cięgno, czyli ten metalowy drążek, masz montowany do skrzyni w zacisku na wałku wieloklinowym - wystarczy zdjąć z wałka i przestawić o ząbek-dwa (tak jest w FZ1 i pewnie w twoim tak samo).

 

2. Zobacz, czy nowe "cięgno" gdzieś nie zaczepia - w FZ1 aby zrobić taki wynalazek, musiałem podszlifować kawałek dziury w ramie (u mnie przechodzi przez ramę) bo tarło (kąty).

 

3. W FZ1 wystarczyło przyciąć i nagwinować dłuższy drążek - uwaga na odwrotne gwinty :)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi kiedyś wspominał żeby nie ruszać tego mocowania na wieloklinie. tam jest znacznik jak ma być położone. ale w sumie jak set się przesunął to może i trzeba to ruszyć.

 

edit:

poszperalem trochę i znalazłem informują je że ciegno powinno być prostopadle do wieloklinu. Także zajrze dziś, zrobię zdjęcia i dam znać.

Edytowane przez niwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niwy, jak nie przestawisz na wieloklinie, to jak wyregulujesz pod siebie wysokość dźwigni? Ja przy zmianie setów musiałem przestawić o jeden ząbek, bo dźwignia była za wysoko bodaj.

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niwy, z tego co widzę, jeśli przekręcisz uchwyt na wielowpuście w prawo, to dźwignia się podniesie. Zresztą zaznacz sobie markerem czy nawet gwózdkiem, zdejmij, przekręć jeden ząbek i wszystko będzie jasne.

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...