Skocz do zawartości

Kawasaki el 250 regulacja ?


wolacinio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że to mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość.

 

Mam do was drodzy motocykliści pytanie.

Znalazłem na allegro motocykl Kawasaki el 250 1992r. z opisu wynika, że trzeba wyregulować zawory. Zadzwoniłem do Pana i w rozmowie dowiedziałem się, że motocykl działa, sprzedawca jeździł nim, lecz powiedział mi, że coś w silniku (chyba) "stuka". Sprzedawca mówił, że motocykl jest zrywny itd., działa dobrze tylko słychać te stuki. Nie jestem mechanikiem, więc proszę was o radę czy to naprawdę jest tylko wyregulować zawory czy to coś poważniejszego ?.

 

Proszę pytać śmiało co mam mówić przy zakupie motocyklu, na co patrzeć itp. itd.

 

Pozdrawiam Paweł.

Edytowane przez wolacinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no tak. Mogłem powiedzieć mu, że dopłacę ale niech mi tu zrobi porządnie :angry:

Czyli źle ustawione zawory mogą być przyczyną stukania ?

 

 

podaje link

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2425906428

Edytowane przez wolacinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem, a on sprzedażą, to zaproponuj mu regulację, a Ty mu za to dopłacisz do ceny motocykla.

Ciekaw jestem jego odpowiedzi

 

Co do stukania to mogą to być za duże luzy zaworowe.

Może być też panewka.

Edytowane przez zikowski

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą "cykać" ale zrobił by to pzed sprzedażą jak by to było to. Znam gościa który kupował motor, a właściciel był mechanikiem. Koles chciał żeby mu od razu wymienił olej , filtr itd (oczywiście za odpłatą). Mechanik się wykręcał że nie ma czasu itd itd za cholere tego nie zrobił. Potem jak ten już kupił moto i wymienił olej, okazało się że doktorek był zalany, silnik zaczął chodzić jak sieczkarnia, kopcić itd. Tak że daj sobie spokój. To jest Polska, więc krętacz na krętaczu tu siedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił właściciel, motocykl jeździ więc nic nie zostaje jak jechać do niego i sprawdzić motocykl, przejechać się nim itd.

@rafael - moto działa i jeździ

@zikowski - zadzwonię albo pojadę i zobaczymy na miejscu, oczywiście będę upierać się o niższą cenę.

@jimi11 - teraz moje zainteresowanie tym motorem spadło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zawory. Zapamietajcie sobie raz na zawsze ze wiekszosc motocykli to nie Polonez, zeby zawory klepaly kiedy sa do regulacji...

 

Olej ten motocykl. Niech najpierw naprawi, a potem Ci sprzeda.

Jestem pewien że właściciel kompletnie nie będzie miał czasu na takie manewry :D

 

Z tego co mówił właściciel, motocykl jeździ więc nic nie zostaje jak jechać do niego i sprawdzić motocykl, przejechać się nim itd.

@rafael - moto działa i jeździ

@zikowski - zadzwonię albo pojadę i zobaczymy na miejscu, oczywiście będę upierać się o niższą cenę.

@jimi11 - teraz moje zainteresowanie tym motorem spadło :(

Ja bym nawet nie jechał . Szkoda paliwa :biggrin: 6zł prawie kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że właściciel kompletnie nie będzie miał czasu na takie manewry :D

 

 

Ja bym nawet nie jechał . Szkoda paliwa :biggrin: 6zł prawie kosztuje...

 

Na litrze nie dojedzie :biggrin:

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa samochody na gaz więc taniej mnie wyjdzie podróż ;) zadzwonię i dopytam się jeszcze.

 

 

edit: właściciel powiedział, że on się na tym nie zna i nie będzie tego robić, a mechanika nie ma w jego okolicy a dalej nie będzie.

Czyli lipa ;d

Edytowane przez wolacinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...