Skocz do zawartości

problem z uruchamianiem na ssaniu vt 750


Nitol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem vt 750 rc 44. Honda jest po serwisie tj wyregulowane zawory, wyczyszczone gaźniki i wymienione świece. Kiedyś Honda odpalała na zimnym silniku z otwartym ssaniem bez dodawania gazu. Teraz nie chce odpalić bez odkręcenia manetki. Muszę delikatnie odkręcić manetkę i wtedy odpala od strzału i standardowo nabiera obrotów jak to na ssaniu. Czego to może być przyczyna? Za bogatej mieszanki? Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że może być zapchany

nie - tzn. zimą przed początkiem sezonu - razem z całym serwisem - a co sugerujesz?

 

Że może być zapchany.

Problem zauważyłeś zaraz po serwisie, czy dopiero po jakimś przebiegu ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakimś przebiegu. Chciałbym wyregulować sobie dokładnie skład mieszanki lecz potzebuję do tego precyzyjnego obrotomierza. Wie ktoś może jaki jest dobry do silników "V"? chodzi o dużą precyzję - będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy opisany przeze mnie objaw może być spowodowany zbyt niskim poziomem paliwa w komorze pływakowej? Miernik obrotów laserowy fajny - tylko do czego przykleić ten pasek odblaskowy do zliczania obrotów... Najlepszy byłby taki co cały czas wskazuje obroty (bez trzymania go w ręku) co pozwala obserwować obroty podczas kręcenia śrubką regulacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to amatorskie rozwiązanie, ale przecież na słuch można wyczuć największe obroty. Wkręcasz śrubkę na maxa, następnie wykręcasz po trochu i usłyszysz jak silnik wchodzi na obroty, wykręcasz tak aby były najwyższe i potem regulujesz tylko obroty jałowe

Edytowane przez RsMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy opisany przeze mnie objaw może być spowodowany zbyt niskim poziomem paliwa w komorze pływakowej? Miernik obrotów laserowy fajny - tylko do czego przykleić ten pasek odblaskowy do zliczania obrotów... Najlepszy byłby taki co cały czas wskazuje obroty (bez trzymania go w ręku) co pozwala obserwować obroty podczas kręcenia śrubką regulacji...

 

Trochę wyobraźni :) Ja podobny tachometr umocowałem w statywie od lampy halogenowej, a pasek odblaskowy jeśli konieczne jest jego użycie najlepiej by chyba wypadało przymocować do jakiejś części obrotowej wału, magneto, płytka impulsatora? :)

Mierzyłem obroty z płytki impulsatora bez naklejania tych hologramów - działa tak jak powinno, przydają się one, gdy trzeba wycelować laser w jakiś czarny element.

 

Pozdrawiam

 

P.S. znalazłem jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/obrotomierz-do-kazdego-pojazdu-i2401946987.html dosyć wygodna opcja, nie wiadomo tylko jak z dokładnością pomiarów.

Edytowane przez Steve

Szkiełkowanie, piaskowanie, polgrid. Wrocław. Info PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy schowane? Nie możesz odkręcić dekla z którejś strony?

Jest jeszcze opcja zapytania w jakimś sklepie elektronicznym o miernik samochodowy, koszt dobrego sprzętu tego typu do 100zł a pomiar obrotów odbywa się poprzez podpięcie sondy do przewodu WN a i samo urządzenie przyda się na pewno nie raz i do wszelkiego rodzaju diagnoz.

 

http://allegro.pl/miernik-samochodowy-uni-t-ut107-gw24-m-ce-promocja-i2363968258.html

http://allegro.pl/miernik-samochodowy-at-950a-miernik-obrotow-grat-i2408636664.html

Edytowane przez Steve

Szkiełkowanie, piaskowanie, polgrid. Wrocław. Info PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy schowane? Nie możesz odkręcić dekla z którejś strony?

Jest jeszcze opcja zapytania w jakimś sklepie elektronicznym o miernik samochodowy, koszt dobrego sprzętu tego typu do 100zł a pomiar obrotów odbywa się poprzez podpięcie sondy do przewodu WN a i samo urządzenie przyda się na pewno nie raz i do wszelkiego rodzaju diagnoz.

 

http://allegro.pl/mi...2363968258.html

http://allegro.pl/mi...2408636664.html

 

Mierniki jakie poleciłeś nie przydadzą się użytkownikowi VT, gdyż są na większą ilość cylindrów

 

Co do świecy COLORTUNE to uważam,że można na niej ustawić mieszankę o odpowiednich proporcjach

Edytowane przez zikowski

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...