Skocz do zawartości

Pytanie o kurtkę damską :)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Mam do Was pytanie, a właściwie prośbę o radę :) I z góry przepraszam za mą wielką niewiedzę w tym temacie, ale jestem początkującym podbijaczem polskich szos :) Chciałam mianowicie zapytać o sposób dopasowania kurtki damskiej. Wiem, że takie tematy pojawiały sie już pewnie milion razy i milion razy na nie odpowiadaliście, ale ja przczytałam około pół miliona odpowiedzi i dalej nie wiem :)

Ale już przechodzę do konkretów. Otóż mierząc w sklepie kilka kurtek damskich tekstylnych zdecydowałam się na kurtkę Modeka Mona Lady Evo, bo jest w mojej aktualnej kategorii cenowej, a poza tym jako jedna z nielicznych poradziła sobie z moimi bardzo chudymi rękami w stosunku do reszty ciała :P I tu pojawił się problem, gdyż rozmiarowo 34 ze mnie kiepska :) I tak rozmiar L jest taki hmm trochę jak zwykła kurtka, znaczy nie jest to worek, ale jest trochę szerszy. Za to rozmiar M nigdzie nie uciska, ale jest bardzo opinający. Znaczy mierzyłam i na koszulke i na bluzę, z podpinką i bez i fizycznie mnie nie ciśnie, ale jest dopasowany bardzo bardzo dokładnie zwłaszcza na dole, bo jak już pisałam ręce mam bardzo szczupłe, więc o przyleganiu nie moze być mowy :)

I pewnie już wiecie o co chcę zapytać :) Zarówno sprzedawca, jak i przypadkowi klienci stwierdzili, że M-ka, ale ja jako ktoś, kto do tej pory nie miał na sobie "prawdziwej" kurtki motocyklowej ciągle mam wrażenie, że ta M-ka jest ciasna, ale wszyscy twierdzą że o to chodzi, bo ma chronić i nigdzie nie odstawać :) I zastanawiam się, czy pod taką dopasowaną kurtkę będę mogła jeszcze założyć wysokie spodnie o spięciu ich z kurtką już nie mówiąc <akurat tam gdzie są Modeki nie było spodni żeby przymierzyć> :) Więc jaka ma być ta kurtka? :) Bardzo prosze o radę, czy naprawdę ma być aż tak bardzo przylegająca, czy raczej wziąć tą szersza. Z góry dzięki :) :) I nie krzyczcie za bardzo że po raz kolejny ktoś o to pyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w ciuchach motocyklowych tak raczej jest że one bardzo dokładnie mają przylegać i tak ma być, tak są ustalane rozmiary. I nie mozna dowartościować się tym że jak masz S-kę :banghead: (normalną) to przy kumpeli z netu zamawiasz XS-kę. Bo mozna już w nią nie wejść.

Najlepiej sprawdź w tabeli jaki masz rozmiar rzeczywisty. Kupisz taki to napewno spodnie też przypniesz.

Poza tym po jakimś czasie przywykniesz że dopasowane.

 

ed.

no a chłopaki, hmmm, oni to raczej beda naciskać żeby zobaczyć wszystko co i jak, bez tej kurtki.

Najwyżej w bikini :laugh: A poza tym są spoko

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, żeby rękawy dało się dopasować tak, aby ochraniacze łokci się nie przekręcały dookoła ręki przy wyprostowanej ręce. Przypuszczam, że w L-ce może być takie zjawisko.

Co do swetrów itd., to nie patrz na to czy coś wciśniesz pod spód, tylko zapytaj sprzedawcę o bieliznę termoaktywną. Przyda się szczególnie przy tej membranie (Reissa, bo to i tak słabo oddycha więc lepiej wspomóc to działanie odpowiednią koszulką), a potem zamiast sweterków będziesz dokładać tylko podpinkę.

 

Jak już przywykniesz, że dopasowane, to wrzuć do kieszeni na plecach odpowiedni ochraniacz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym ciaśniej tym lepiej :P heheh kurtka musi przylegać, ja miałem ten sam problem. Chciałem Ramoneskę a ze jestem dość wysoki 190cm i szeroki w barkach nie było łatwo + do tego chciałem dodać ochraniacze na barki łokcie i kręgosłup. Wiec niestety Ramoneska raczej odpadła i pozostaje normalna kurtka na bike ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :) W takim razie przymierzę jeszcze z 15 razy tę kurtkę (czym pewnie doprowadzę sprzedawcę do rozległego zawału :) ) i wezmę tą M-kę :) I wymienię na ten właściwy ochranaiacz, bo lubię swój kręgosłup :P znaczy przywiązałam się już do niego w pewnym sensie :) A ja swego czasu jeździłam jako plecaczek na Intruderze i skóra dla mnie była specjalnie przerabiana, bo też nie dało rady po prostu wejść do sklepu i kupić :) Ale zawsze można sobie wytłumaczyć, że się odbiega od przeciętności (na plus oczywiście :P ). Heh żattuję :) Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test: poruszaj się w niej. Możesz swobodnie ręce podnieść na wysokość barków, obrócić się, zrobić skręt tułowia i kurtka w miarę zostaje w pozycji wyjściowej - jest ok. Jeśli się podsuwa do góry i trwale tam zostaje - to jednak M może być za mała.

Ale faktem jest, że ma być możliwie blisko ciała, ale opinać się teksy nie powinny, to nie skóra, że pracuje z ciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, a może nie tędy droga?

To, że dopasowana kurtka przez chwilę jest znośna, nie znaczy, że podczas jazdy też będzie wygodna.

Może po prostu ten model na Ciebie nie pasuje i już? To niby tylko kurtka i nie musi układać się idealnie, ale jednak zdarza się, że po prostu uszyta jest na kogoś o innej sylwetce.

 

Moja rada: Przymierz inne kurtki. Nawet poza zasiegiem cenowym (pamiętając, ze maja być dopasowane a nie luźne).

Jak jest możliwość, to usiądź w zapietej na moto. Może okazać się, ze to po prosu nie model dla Ciebie.

Może w ciuchu który będzie leżał dobrze nagle Cie olśni o co chodzi?

Wtedy zawsze mozesz szukać czegoś lepiej pasującego ale jeszcze w zasięgu finansowym. A ostatecznie lepiej zacisnąć zęby i dołożyć 100 zł i kupić coś droższego, niż wydać co masz na źle leżącą kurtkę, a później odkładać i wydawać kase na nową.

Czasem w sklepach mozna znaleźć modele, o których istnieniu nie wiedzieliśmy, czasem trafiają się przeceny...

Powodzenia!

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...