Skocz do zawartości

BRNO II runda WMMP Alpe Adria - Rookie


77royal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Madafaka, wydaje mi się, że to wszystko ma dużą głębszą przyczynę. Obecnie sporty motorowe reprezentują zawodnicy, którzy są w wieku, w którym się zazwyczaj przestaje jeździć, a nie zaczyna. Nie żeby to było źle, ale doskonale to ilustruje sytuację: jeżdżą Ci, którzy mają pieniądze i ich dzieciaki, a nie wyselekcjonowana młodzież, która naprawdę ma talent. Nie zbluzgajcie mnie za kolejną "wycieczkę do świata rajdów", ale tu sytuację znam: jeżeli czołowym polskim rajdowcem jest 50-letni Michał Sołowow, a młodzież reprezentuje Michał Kościuszko (syn właściciela sieci knajp Polskie Jadło), a nie startuje mega utalentowany Michał Frycz czy Łukasz Sztuka, to coś jest nie tak. W motocyklach pewnie podobnie: nie ma sekcji młodych, nie promuje się sportowego trybu życia, działania automobilklubów to fikcja ograniczająca się do użyczania za pieniądze torów, które zostały wybudowane za pieniądze podatników. De facto jeżdżąc w takim Radomiu płacimy podwójnie, co zresztą w Polsce jest normą (że wymienię tylko opłaty za autostrady).

 

Efekt jest taki, jaki jest. Więcej ludzi przyciągnie darmowy koncert grupy BAJM, niż całodzienna impreza sportów motorowych. Bo w gruncie rzeczy zawodników nikt nie zna, imprezy nie są nagłaśniane a "ścigacze" kojarzą się ludziom z pajacami, którzy latają po miastach na gumie z wolnym wydechem. Nie mówiąc o tym, że tor w Polsce jest jeden, co nie sprzyja popularyzacji jakichkolwiek wyścigów, czy to motocyklowych, czy samochodowych.

 

Sorry za przydługi post, ale żal mi d**ę ściska, bo chciałbym, żeby było inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle na torze są znacznie tańsze niż samochody na nim, w takim pretendencie są ludzie, którzy wydają na gumy tyle ile zawodnik w mistrzostwach i mają stosunkowo wysokie budżety. Ogólnie polska kapcanieje, idziemy w kierunku grillowo-komputerowo-telewizyjnego spędzania wolnego czasu, gdyby nie orlik to nie widziałbym ludzi w niedzielne popołudnie. Generalnie wraz z odejściem z wyścigów MIchalczewskiego skończyła się pewna fajna era, teraz jest dres, żel i chłopaczki.

Edytowane przez M a D a F a K a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jest szansa to zmienić, czy jesteśmy skazani na krok, który kilka lat temu zrobił ojciec Kubicy, który wierzył w talent młodego i postawił wszystko na jedną kartę, decydując się olać "polskie piekiełko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limo coś ty taki niecierpliwy? Nie siedzę przed kompem cały dzień. Nie mogłem odpisać wcześniej

 

A bo taki raptus ze mnie :D

 

Ale ogólnie to mega szacun, choćby za to że sam sobie możesz finansować starty w pucharze.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo taki raptus ze mnie :D

 

Ale ogólnie to mega szacun, choćby za to że sam sobie możesz finansować starty w pucharze.

 

Dzieki. Właśnie zapierdzielam na zagranicznym kontrakcie jako najemnik by zarobić na opony bo sponsora to próżno szukać......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

We czwartek 13 września jadę pojeździć po Torze w Brnie. Nie znam szczegułów, kolega to organizuje ja po prostu wsadzam dupę w auto i jadę.

Czy ktoś ma może nagranie zza kierownicy, żebym mógł się trochę opatrzeć z torem? Jakoś nie mogę nic znaleźć. A może ktoś z forum się wybiera?

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...