Skocz do zawartości

Kolizja - nieprzyjęcie mandatu - konsekwencje - koszty - przebieg


sedzia77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

Szkoda, że zaczynam od takiego tematu, ale jako nowy na forum chciałbym się najpierw przedstawić. Mam na imię Patryk, mam 21 lat, rok temu na wakacje zostałem szczęśliwym posiadaczem ZR-7:)

 

Niestety w minioną niedzielę miałem przykrą sytuację i aktualnie znajduję się jeszcze w szpitalu. Do kolizji doszło kiedy nadjeżdżająca kobieta znad przeciwka po prostu zajechała mi drogę skręcając w swoje lewo. Wcale nie byłem przygotowany na taki manewr z jej strony, prawdę mówiąc nie wiem czy miała włączony kierunkowskaz, po prostu zaczęła skręcać kilka metrów jeszcze przed skrzyżowaniem, a wyglądało to tak jakby w pewnej chwili zorientowała się, że jadę po czym stanęła, ale stanęła już na moim torze jazdy. Nie było mowy o jakimkolwiek omijaniu, po prostu zahamowałem, jako że wszystko działo się na lekkim łuku położyłem motor, który zaczepił auto zegarami, ja natomiast turlając się wpadłem pod zderzak.

 

Od razu kazałem przechodniowi zadzwonić na policje. Kobieta zdążyła przeparkować auto zanim zrobiłem zdjęcia. Zjawili się po 40min. Policjant wyszedł z auta, ledwo co się rozejrzał i powiedział, że ewidentnie winą jest nadmierna prędkość i brak umiejętności motocyklisty. Praktycznie nie chciał mnie słuchać, twierdził że jechałem środkiem drogi, od razu był do mnie negatywnie nastawiony, opierdalał mnie za brak spodni i rękawic na motor...

 

Mandatu nie przyjąłem, dali mi karteczkę z numerem gdybym czasem zmienił zdanie...Twierdził, że wszystko jest nagrane na kamerze banku i widział nagranie. Mowił żebym niepchał sie w dodatkowe koszty. Mam wrażenie, że ta policja jakaś naciągana była. Nie wiem co dokladnie powiedział swiadek...

 

Poczekałem na znajomych, zabrali motor i mnie do szpitala. Teraz odpoczywam, czekam na sprawę i mam kilka pytań :):

 

Ile będę czekać?

 

Jak się przygotować?

 

Jakie dodatkowe koszty mnie czekają?

 

Jak Wy to widzicie?

 

Jakie są moje szanse?

 

Czy z naprawą motoru muszę poczekać?

 

Zapomniałem powiedzieć przy wypadku o pękniętym telefonie, jak to teraz załatwić?

 

Co radzicie?

 

 

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

 

Pozdrawiam!

post-61492-0-23781500-1335388034_thumb.jpg

post-61492-0-41443500-1335388051_thumb.jpg

post-61492-0-22558500-1335388068_thumb.jpg

post-61492-0-40323800-1335388085_thumb.jpg

post-61492-0-95013400-1335388104_thumb.jpg

Edytowane przez sedzia77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest zapis z monitoringu to czym się przejmujesz ?? Według mnie po obejrzeniu zdjęć oraz twojej relacji ewidentnie wina po stronie kierowcy puszki - to on zmieniał kierunek jazdy nie zachował odpowiedniej ostrożności nie ustapił pierwszeństwa.. Jesteś pewny że to przechodzień zadzwonił po policje ??? Spróbuj uzyskac ten zapis wszelkimi sposobami bo zaraz się okaże że został skasowany, zaginął, lub usłyszysz że bank archiwizuje zapis z monitoringu tylko przez 48 godzin potem zapis zostaje usunięty.

Edytowane przez volumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj że nagranie bank tylko udostępni na polecenie policji . Sam nie masz szans , aby otrzymać to nagranie . Teoretycznie nagrania powinny być przynajmniej z jednego tygodnia , ale róznie to może bywać więc lepiej działać szybko . Przyjechała drogówka czy prewencja ? Poprostu śmiech na sali w jaki sposób postąpili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego to próbowała zaparkować na martwym polu...w sumie zaparkowała nawet teraz...tego palicjant nie widział?

W ogóle jakiś nawiedzony palicjant-tatuś...co go koowa obchodzi w czym jeździsz?

Przy jego argumentacji, że jechałeś przy osi to masz kontrargument, ze nierozsądnie byłoby jechać przy prawej krawędzi, gdzie w każdej chwili mógłby ktoś cofać .

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma ze strony policaj sugestie ze to on jest sprawca, to powinien zwrocic sie niezwlocznie o zabezpieczenie nagran. to nie jest tak ze oni sobie beda trzymac i czekac. stosowna informacja powinna isc tez do banku wraz z odpisem ze taki wnioch trafil na policje. na policjantow powinienes zlozyc skarge ze przymuszali cie (jesli tak bylo) do wziecia mandatu. nie wiem czy sprawdzili alko.

 

jak bedziesz na sprawie to sie nie chwal ze polozyles moto... ;) nie dosc ze wezma cie za blazna to jeszcze beda drwic ze sie wypierdoliles... ;) zreszta skoro poinformowales policjanta ze polozyles moto (hahahaha) to i nie dziwota ze stwierdzil brak umiejetnosci jazdy...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ma ze strony policaj sugestie ze to on jest sprawca, to powinien zwrocic sie niezwlocznie o zabezpieczenie nagran. to nie jest tak ze oni sobie beda trzymac i czekac. stosowna informacja powinna isc tez do banku wraz z odpisem ze taki wnioch trafil na policje. na policjantow powinienes zlozyc skarge ze przymuszali cie (jesli tak bylo) do wziecia mandatu. nie wiem czy sprawdzili alko.

 

jak bedziesz na sprawie to sie nie chwal ze polozyles moto... ;) nie dosc ze wezma cie za blazna to jeszcze beda drwic ze sie wypierdoliles... ;) zreszta skoro poinformowales policjanta ze polozyles moto (hahahaha) to i nie dziwota ze stwierdzil brak umiejetnosci jazdy...

Rossi się wypowiedział...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jedyne ale.

Wszystko zdaje się ewidentne ładne i piękne. Niech Cię to nie zwiedzie i do sądu koniecznie idź z adwokatem. Widziałam skutki takiej sprawy. Tam nawet policja stwierdziła winę pieszej (baba wbiegła na trójpasmową jezdnię w miejscu gdzie przechodzenie jest niedozwolone, w dodatku zza dostawczaka.), ale piesza się poszła sądzić. I wygrała! Kierowca samochodu dostał 2 lata w zawiasach i bulił odszkodowanie. Za własna niewiedze i pewność, ze prawda jest po jego stronie.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sory ale podtrzymywana przez media teoria o polozeniu moto sprawia ze (o ile pamietam) sam ja kiedys zastosowales... ;)

 

choc akurat w tamtym wypadku tez wybralbym bande niz czolowke...

 

Sihaja: a mi pokazywal mecenas sprawe ze biegli uznali goscia za chorego psychicznie (faktycznie taki byl) i kilka dni po badaniu popelnil znowu przestepstwo, sprawa trafila do sadu i tym razem biegli uznali ze jest calkowicie poczytalny... ;) smiechu warte sa tak sady jak i ci biegli... ;)

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sory ale podtrzymywana przez media teoria o polozeniu moto sprawia ze (o ile pamietam) sam ja kiedys zastosowales... ;)

 

choc akurat w tamtym wypadku tez wybralbym bande niz czolowke...

Co innego świadomie położyć moto a co innego przez paniczne naciśniecie hebla ale nie o to mi chodziło.

Chodziło mi o Twoje drwiny i śmiech.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tak to moze faktycznie w tej sytuacji bylo to niestosowne. natomiast jesli autor tak powie w sadzie, to raczej nie bedzie dzialac to na jego korzysc (z ta uwaga zeby jednak nie przesadzic i czasem sadu nie oklamac)...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kogo policja uznała winnym zdarzenia? Bo to że chcieli Ci dać mandat (nie wiemy za co) to jedno, ale nie świadczy to o tym że jesteś winny. No i na jakiej podstawie stwierdził że jechałeś z nadmierną prędkością?

 

Jak jesteś pewny swego to się broń, nawet w sądzie.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...