Skocz do zawartości

Maksymalna ilość punków karnych


volcik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawo jazdy na kategorie B posiadam od roku 2008, PJ na kategorie A zrobiłem w roku 2011 w każdym razie od egzaminu nie minął jeszcze rok. I mam pytanie czy mój limit punktów karnych to 24?? Czy jako że jestem świeżo po egzaminie i posiadam którąś z kategori krócej niż rok to limit wynosi 20?? Z góry dzięki za pomoc ale nie daje mi to spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 20.

Słuchajcie a jak się ma normalnie 24p i w ciągu roku straci się te punkty, to słyszałem czy czytałem na Onecie ze podobno można iść na szkolenie do WORD czy MORD, i po tym szkoleniu znowu dostajesz w ten sam rok nawet kolejne 24p. I jeśli jeszcze raz w ciągu tego samego roku lub w ciągu dwóch lat pozbędziesz się tych punktów to tracisz prawko i wszystko odnowa, łącznie z kursem szkoleniowym i egzaminem.

Prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Adam nie wiem czy nie jesteś w błędzie tez tak myslałem ze mam 24 ale pewien instruktor zasiał we mnie nie pewność mówiąc mi ze jezeli posiadam nową kategorie typu A, B, C D to max ilość punktów równa sie 20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instruktor niech sięgnie do kodeksu drogowego :) Czyli ja mając uprawnienia BCDE i na końcu zdając A miałbym mieć tylko 20 punktów? To by było nielogiczne. Ty możesz zdobyć (oby nie! ;) ) 24 punkty.

 

Nie chce mi się za dużo szukać, ale to kawałek z ustawy Prawo o ruchu drogowym:

 

Art. 135. 1.Policjant:

1) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie:

a) stwierdzenia, że kierujący pojazdem znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,

b) stwierdzenia zniszczenia prawa jazdy w stopniu powodującym jego nieczytelność,

c) podejrzenia podrobienia lub przerobienia prawa jazdy,

d) gdy upłynął termin ważności prawa jazdy,

e) gdy wobec kierującego pojazdem wydane zostało postanowienie lub decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy,

f) gdy wobec kierującego pojazdem orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów lub wydano decyzję o cofnięciu prawa jazdy,

g) przekroczenia przez kierującego pojazdem liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego,

h) przekroczenia przez kierującego pojazdem, w okresie 1 roku
od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy
, liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego,

2) może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

2.Pokwitowanie zatrzymania prawa jazdy z przyczyn, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. b)-d) oraz w pkt 2, uprawnia do kierowania pojazdem w ciągu 7 dni.

Edytowane przez TWin_78

Yamaha XJ600

Honda CBF 1000A

Honda VFR1200F DCT

BMW K1300R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak się ma normalnie 24p i w ciągu roku straci się te punkty, to słyszałem czy czytałem na Onecie ze podobno można iść na szkolenie do WORD czy MORD, i po tym szkoleniu znowu dostajesz w ten sam rok nawet kolejne 24p. I jeśli jeszcze raz w ciągu tego samego roku lub w ciągu dwóch lat pozbędziesz się tych punktów to tracisz prawko i wszystko odnowa, łącznie z kursem szkoleniowym i egzaminem.

Prawda to ?

 

Hę? Zupełnie od dupy strony :)

Masz 0 punktów, limit wynosi 24. Punkty masz na rok OD DNIA POPEŁNIENIA WYKROCZENIA. Jeśli nawalisz w ciągu kilkudziesięciu dni np. 20 sztuk, to opłaca Ci się iść na szkolenie kosztujące kilkaset złotych w WORD, które wykreśli z Twojego konta 6 punktów. Szkolenie możesz zrobić 2 razy w ciągu roku.

 

Jeśli "jesteś hardcorem" i nie masz ochoty iść na pogadankę z psychologami/policjantami wyjeżdżasz na drogę i pozyskujesz specjalnie kilka punktów by przekroczyć 24. Dokument zostaje zabrany, Ciebie kierują na egzamin. Masz dużo szczęścia, zdajesz za pierwszym i w Twoich rękach ląduje PJ z czystą kartoteką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kierują na egzamin po odebraniu prawa jazdy, to konieczny jest kurs, czy można podejść z marszu?

 

Edit: Tak z ciekawości pytam... ;)

Edytowane przez _Ra_

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...