Skocz do zawartości

ile 600-ką na pierwszym biegu?


Rekomendowane odpowiedzi

Spoxik, nie gniewam sie- po to mamy forum żeby dyskutowac i wspólnie rozstrzygac rózne problemy... :evil: 100razy lepszy taki temat(w którym jest troche rzeczowej debaty popartej róznymi argumentami z których można sie nieco dowiedzieć i nauczyć... climat thx za fajne www. 8) ) niż połwa , albo lepiej, tego syfu co przewala sie przez forum...

A co do przekłamań to myśle że w takiej kostrukcji jak u mnie(tzn. linka a nie elektronika) przekłamanie jest większe niż na elektronikach i chyba fizycznie nie da sie tego obejść(technologia jest przestarzała i prawdopodobnie wymusza pewne ograniczenia precyzji wskazań...). :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok' date=' w pożądku :crossy: Sory, za ostro napisałem, złośliwie itd.

 

Ja swoje "zdziwienie" wytłumaczę tym, że: znalazłem zmierzone (również przy pomocy aparuturn) przekłamania liczników. Największe miały GSXRy z poprzedniej serii - wynosiło około 4%. Pozostałe motocykle miały podobne - około 3-3,5%. Najlepiej wypadła R1 z przekłamaniem zaledwie 2%. Takie wartości oznaczają, że poniżej 200 ilość "dodanych" kilometrów na godzinę nie powinna przekraczać od 4 do 8. 2% z 200km/h to 4km/h. Zakładając, że rodzina GSXRów przekłamuje o 4%, wskazywana prędkość nie powinna w sumie na dwójce przekraczać 150-151 km/h dla GSXR600. Tymczasem u Artura jest 180 :?:[/quote']

 

co do przeklaman....

nie dam sobie glowy uciac ale widzialem kiedys filmik... gosc na GSXR1300 :crossy: mial na budziku 340 a na cyfrowym tacho cos lekko ponad 300 czyli przeklamanie znacznie iweksze niz 4 %

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym się zgadzam. Widziałem niejeden taki filmik. Gdzie tkwi różnica - nie wiem. Być może analogowe mają po prostu prawo pokazywać sobie tak mniej więcej ile jedziemy? Jakby nie było, obstawiam 7 złotych 90 groszy, że Hayaba poniżej 200 nie ma takich przekłamań.

 

Dopisane:

Jeszcze jeden genialny pomysł. Do testerów, którzy znają swoje prędkości, żeby podali je dla każdego biegu. No...może chociaż dla pierwszych czterech. Da się zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do GSX-R 600 SRAD takiego jak ma Artur to powiem tyle wczoraj jechałem takowym i.. na I na 500 obr przed czerwonym ok 100 na II na początku czerwonego ok 140 tak że nie mam pojęcia jak Arturek uzyskuje na II te swoje 180 skoro R1 z roku '03 na odcięciu ma 180 :?: ;) ..... BTW zakochałem się w SRADzie.. :P:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie

bardzo łatwo policzyc ile moto "idzie" na każdym biegu

wystarczy wziąć z serwisówki przełożenia skrzyni , rozmiar opon i policzyć

dla przykladu gsx600f rok 1998 - nowy model

niestety nie wiem przy ilu odciecie jest - jeszcze nie sprawdziłem, mam miękkie serce ;)

 

wyliczone prędkości przy 11000 rpm

I 79

II 118

III 148

IV 174

V 199

VI 222

 

przy 12000 będzie to:

I 86

II 129

III 161

IV 190

V 216

VI 243

 

później podam wzór jak się to liczy bo mam to w excelu a nie mam chwilowo czasu przerabiać tego aby było zrozumiałe

mam nadzieje ze to powstrzyma dalsze kłótnie ile ktore moto może :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dysponuję R6 z 99 roku i tak

 

Na jedyce 115

Na dwójce 160 - ale ta wartość około bo dokładnie nie pamiętam

Na trójce 205

 

Żadnych zębatek nie mam zmienionych wszystko seria. Wydaje mi się że yamaszki mamją przewagę bo kręcą do wyszych obrotów moja naprzykład odcina przy 16500.

A nowe naprzykład przy 15000. A jak widać niewiele 600 brakuje do 1000 Znaczy się do R1 A na piątce pójdzie ponad 260. To tyle sfoją drogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Wykopaliska widze:D moja cbrka lecialem 100 ale ciut moze wiecej pojdzie

 

Pewnie że pójdzie, potrzymaj do odcięcia przy 14500 rpm i na 1 ja mam 117 km/h

 

2 ok 168, 3 - 210, 4 - jakieś 235, 5 - 250 i na 6 - wchodzi na 259 km/h i już nic sie nie chce dalej ruszyć :)

 

Wszystko seria.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...