Skocz do zawartości

swist alternatora r1


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z yamaha r1 rn12, do tego stopnia ze wszyscy mechanicy rozkladaja rece. Motocykl juz kupilem taki i poza tym swistem-rzegotem nie wplywa to jakos widocznie na moc, jazde itp..

 

Z tego co ludzie zdazyli rozkminic, to zle schodzą sie zeby od alternatora i od kola zebatego od walu.

 

beztytuuaaaaa.png

 

 

Jezeli wyjmie sie kolki z dekla i porusza deklem lewo prawo gora dol na odpalonym silniku, zmienia sie osiowosc i swist-zegot jest mniejszy ale nie calkowicie znika, probowalem wlozyc inny alternator, inne kola zebate jest to samo. Na kolach od walu tez nie widac jakis wyszerbien, bo bralem pod uwage ze cos sie dostalo pomiedzy zeby i je uszkodzilo. Problem jest o tyle duzy ze nikt w rejonie nie moze mi pomoc...

Edytowane przez ks_kierda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego KS kierda:D, nie wierzę że nie ma skazy na wale. Ostatni wał który kupiłem do GSXRa, wyglądał super elegancko, jednak miał maluśką skaze na zębie który napędza wałek balansujący, dobrze że wychwiciłem to w moment... wiesz jak taki coś stuka jak silnik chodzi? Takich przypadków miałem już kilka, w róznych motocyklach. Innego wyjścia nie widzę, no chyba ze jakaś wada fabryczna, odlew ze skazą, może nie samego wału, ale tamtego koła alternatora, które zdąrzyło wyrobić zęby wału. Ewentualnie jeździj bez alternatora- załuż dynamo:D

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lozyska wymienione , moze byc jak mowi kolega Zanetti , po wyjeciu alternatora widac, że 1/3 szerokosci zebow jest bardziej wyrobiona reszta bez sladow... tak czy inaczej wal byl ogladany ale bez rozbieania... Poza tym przy skazie na zebie jest stukot a nie swist...

Edytowane przez ks_kierda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...