Skocz do zawartości

Nowe crossy - co lepsze HONDA 85R Expert czy KAWASAKI 85?


Rekomendowane odpowiedzi

Mateusz - nie wiem czy jeśli natha chce kupić nówke to wciśniesz jej 7-letni złom? 80cc zużywają sie tak szybko że starszego niż 2000 nie opłaca sie kupować.

Ta Kawa na ohlinsie z aukcji rzeczywiście jest ciekawa ale zauważ że miał zawieszenie robione specjalnie pod użytkownika, więc może tobie nie do końca pasować ta twardość sprężyn (spytaj byłego właściciela o jego wage). Poza tym w końcu Honda jest fabrycznie nowa, jednak zastanawiał bym się między hondą a kawą... Najlepiej jakbyś miałą możliwość przejechania się na obu i wtedy mogłabyś zdecydować który bardziej ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalam o wage uzytkownika - zawieszenie bylo robione pod 65 kg, sprzedajacy twierdzi, ze wszystkie zawieszenia fabrycznie sa za miekkie. Nie wiem czy to prawda, ale jak siedzialam na cr 80 to miala zawieszenie miekkie jak gowno - okropne zupelnie nie spodziewalam sie, ze crossy to takie bujaki - musialo byc niezle juz wybite.

Ja waze 53 kg, ale mam nadzieje, ze dam rade na takim twardym zawieszeniu.

No ja raczej sklaniam sie ku kawie szczegolnie po sugestiach Strzałka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rzeczywiście lepiej kawe - w koncu lepiej jak zawieszenie jest troche za twarde niż za miekkie. poza tym zalerzy jeszcze do czego kupujesz ten motor. zawsze mozesz zmienić sprężyny i olej żeby było miękciejsze zawieszenie, albo możesz przytyć :evil:

to twoje pierwsze moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupić Kawasaki !!!

jeśli do wyczynowej jazdy do kawasaki na pewno. w wyczynie liczy sie rocznik no i te dodatkowe 5cm3 no i ten cały "tuning" czyli przygotowanie do startów.

 

I jeden najważniejszy Kawasaki to Kawasaki

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

Dzis ostatni dzien kiedy moge dokanac wyboru pomiedzy nowa fabrycznie Honda cr 80 Expert z 2002 roku, a Kawasaki kx 85 2003 uzywanym po tuningu:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=27007734

 

Do kawy przychodza dodatkowo (jako zapasy :-):

- nowe plastiki

- nowe oslony lag amortyzatora

- fabryczne sprzeglo

- komplet zebatek

- nowa opona przod

- nowe pokrycie siedzenia

- uszczelka pod glowice

 

Prosze wrzuccie tu jeszcze jakies uwagi i rady na podsumowanie, bo jutro do 11 rano musze dac odpowiedz i podjac decyzje warta prawie 15 tys. PLN. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne ze brac kawasaki, to w sumie takie same motory, jak sie ma zepsuc to i tak sie zepsuje a do kawasaki masz duzo czesci, przeciez kacper kepa wygral mp w motocrossie na kx 80. Honda czy Kawa niema roznicy, w tym przypadku lepiej kawe bo masz duzo czesci no i jest rok mlodsza, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - dzieki za rady wybralam ostatecznie kawasaki kx (ten z allegro) - dostane na niego gwarancje na pismie stanu technicznego i jeszcze wiecej szpejow niz wymienilam.

Sprzecik bedzie u mnie juz w sobote - jak sie domyslacie nie moge sie juz doczekac.

Dzieki za Wasze rady - naprawde ukierunkowaly moj wybor :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...