Skocz do zawartości

Inny nr silnika niż w dowodzie rejstracyjnym Honda sprowadzony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Mam takie pytanie ...

mam sprowadzony skuter z angli mianowicie Honda lead 2003r . Nr vin w papierach a na ramie różni sie tylko ostatnia liczba , z tego Co sie pytałem to może byc to pomysłka i taką sprawe można wyjaśniec przez rzeczoznawce . natomiast w urzędzie rejstracyjnym powiedzieli ze jesli nr silnika będą te same to ten nr vin by przeszedł . lecz silnik był kiedys zmieniany bo przeciez to cześc zamienna . czy ktoś sie orjentuje co w takich sytuacjach trzeba zrobic ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krzynek-zbierz myśli i ustal jakieś fakty.

Nie zgadza się nr silnika, czy VIN?

Nr silnika to jedno, a VIN to numer podwozia. Jeśli niezgadza się nr silnika to nie ma problemu, bo nie jest on do niczego potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile ja się orientuje, zostanie Ci badanie mechanoskopowe wykonane przez biegłego.

Szukaj takiego typa przy politechnikach. Ja musiałem kiedyś z tego skorzystać i godz roboty pana biegłego plus 3 kartki jego wypocin kosztowały mnie 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj go na allegro. Niech sie ktos inny buja...

No rewelacyjny pomysł.

1 opcja: przyjeżdżają kupcy oglądają dojrzą różnicę zjeb.ą Cię od złodzieja, pasera i pojadą do chaty

2 opcja: przyjeżdżają kupcy oglądają dojrzą różnicę pojadą i zgłoszą właściwym organom ścigania przestępczości zorganizowanej i może się w 48h wytłumaczysz a może nie

3 opcja: przyjeżdża kupiec ogląda nie zauważa bierze, zauważa później i zgłasza dalej jak w opcji 2.

 

Jak już kolega podjął legalną drogę to nie pozostaje nic innego jak ją doprowadzić do końca nawet jeżeli to są koszty.

To są konsekwencje nie sprawdzenia przy zakupie z obcego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żartów: na części, bo nie ma ekonomicznego sensu.

A to racja.

Jak nie jest zarejestrowany to puścisz w części to na tym nie stracisz.

Recz jasna prócz ramy. :) Ta po usunięciu numerów tylko na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnie to trzebaby jechać do anglii na SKP i żeby wydali zaświadczenie o pomyłce przy sprsywaniu VINu wtedy do ichniejszego WK i nowy papier. Miałem podobny przypadek tylko w moim VINie w dokumentach było za mało o 2 zera (ciąg 0000), sprzedałem niewiedząc o tym, ale gość jakoś sobie poradził w WK, wiem że na pewno był po zaświadczenia ze SKP że nie ma śladów przerabiania numeru VIN i chyba dealera że ten numer jest za krótki (w dokumentach).

 

Ale jak się jakiś numer nie zgadza to jest spory problem, możliwe że się nie uda i pójdzie na części.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 drogi:

Pierwsza - jedziesz na stację kontroli pojazdów i prosisz o odczytanie danych pojazdu ( nie pamiętam jak to się dokładnie nazywa )

Z wydanym papierkiem udajesz się do wydziału komunikacji, aby wnieśli CI poprawkę w dowodzie rejestracyjnym

Druga - jeśli w SKP nie będą chcieli wystawić papierka (bo np. numery mogą być przebijane i nikt nie chce brać odpowiedzialności) to szukasz innego SKP, aż do skutku :D, a jeśli nie to idziesz do rzeczoznawcy. Trochę stówek najprawdopodobniej z kieszeni poleci, ale dalej powinno obyć się już bez problemów.

 

Nie wiem co tu numer silnika może mieć do rzeczy.

Bujałem się kiedyś z podobną sytuacją, bo jedna pinda cyferkę zjadła w numerze VIN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, tu chodzi o inny numer na ramie (inna cyfra) i inny numer w dowodzie, co oznacza ze dokumenty są od innego pojazdu, NIKT ci takiego papierka w PL nie wystawi. Można ukryć fakt innego numeru jak go na SKP nie odczytają z ramy i przepiszą z dokumentów, ale pojawi się problem jak:

 

-policja to sprawdzi, w razie kontroli

-przy wypadku (wtedy masz duuuzy problem bo nie masz ubezpieczenia gdyz wystawione zostało na inny numer VIN)

- przy sprzedaży

 

Dodatkowo będzie problem jak to wykryją bo to można podciągnąć pod podrabianie dokumentów państwowych a za to jest wyrok. I chyba przy takiej wartości (skuter) nieopłacalne ryzyko.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...