Skocz do zawartości

ogłoszenie do oceny, CBF 600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na forum i świerzo upieczonym posiadaczem prawka A :). Chciałbym kupić moto i na pierwsze podoba mi się CBF 600.

 

Prosze o pomoc. Co sądzicie o tym moto i tym sprzedającym:

 

http://otomoto.pl/honda-cbf-600-n-2005r-M2746356.html

 

Nie wiem czy było coś już poruszane na forum w sprawie tej maszynki. Tak jak pisałem, dopiero dostałem hasła i zaczynam poszukiwania na forum.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Ach

 

Trochę o mnie

35 lat

204 cm wzrostu

115 kg

nie potrzebuję LYTRA ani rakiet na kołach, chcę się spokojnie nauczyć, pojeździć, dopiąć kuferki, pozwiedzać, a jak się nauczę... to LYTRA :)

Cbf mi leży- fajnie się siedzi, sporo miejsca, wygodna. Rozważam jeszcze XT 660 (swoją drogą ktoś z Kędzierzyna sprzedaje na allegro na maxa zrobioną, lekko podmalowaną, jeżdżoną w terenie ale z 2006 za 8999...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oferty wiele nie pomogę, moto wygląda o.k. ale trzeba sprawdzić na miejscu i to najlepiej z fachowcem (ewentualnie szwagier trenujący boks).

Sam wybór pierwszego motocykla dobry, też zaczynałem od CBF 600, ja wybrałem wersję z owiewką - bardziej komfortowa w podróżowaniu. Przy Twoim wzroście sprawdź czy rzeczywiście siedzi Ci się na niej wygodnie bo ja mam 178 cm i siodło ustawione maksymalnie wysoko.

Wielu radzi żeby zaczynać od 500tki ale ta 600tka jest do ogarnięcia, zawsze możesz zapisać się na jakiś kurs doszkalający. Mając odpowiednie fundusze zainteresował bym się na Twoim miejscu nowym modelem (od 2008r.) ale i tak wybór dobry.

Życzę spełnienia motocyklowych marzeń i szerokości :crossy:

Ps. więcej info tutaj http://forumcbf.pl/

Edytowane przez Raciaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBFka na początek idealna - fakt, 600 jest trochę ciężkawa ale taki chłop jak Ty nie będzie miał problemów z ogarnięciem jej. za to może okazać się troszkę za mała :/ ale nie na zasadzie przysiądę się i będzie mi się wydawało, że jest ok, przejedź się 20-30 km to poznasz trochę pozycję za kierownicą. poza tym motocykl bezawaryjny i łatwiutki w prowadzeniu, mówią, że sam skręca i to prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić moto i na pierwsze podoba mi się CBF 600.

 

chcę się spokojnie nauczyć, pojeździć, dopiąć kuferki, pozwiedzać, a jak się nauczę...

 

Cbf mi leży- fajnie się siedzi, sporo miejsca, wygodna.

 

Zależnie od możliwości finansowych proponowałbym model od 2008- z wtryskiem paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oferty wiele nie pomogę, moto wygląda o.k. ale trzeba sprawdzić na miejscu i to najlepiej z fachowcem (ewentualnie szwagier trenujący boks).

 

Popieram!

 

Tutaj masz kolego co i jak:

 

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem,

Ja swoją Hondę CBF 600 kupiłem w ubiegłym sezonie. Kupiłem używaną, ściągniętą z Anglii.

Ja wznowiłem jazdę po długiej przerwie.

Ponieważ także nie jestem fachowcem umówiłem się ze sprzedającym w servisie Hondy w Poznaniu.

Jeżeli sprzedający przystanie na taką propozycję możesz być pewny, że nie chce nabić cię w butelkę.

Zostawiłem motor w service i panowie nie policzyli mi za przegląd przed zakupem.

W servisach mają komputery i mogą sprawdzić czy motor był uszkodzony, a licznik przestawiany.

Wydaje mi się, że warto dołożyć 150 zł i wiedzieć co się kupuje.

Jeżeli chodzi o łatwość prowadzenia i niezawodność to mogę tylko potwierdzić opinię moich przedmówców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta CBFka stoi na allegro już bardzo długo. Albo nie znalazła jeszcze amatora, albo jest w tak złym stnaie.

 

Czasami jak widzę Twoje posty, to się tak zastanawiam.. nie masz nic ciekawszego do roboty, niż siedzenie na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji to jakiś czas temu oglądałem tą Hondę CBF 600 N

http://otomoto.pl/honda-cbf-600-abs-M3025209.html

 

maszyna była cała malowana, na moje pytanie dlaczego? sprzedający odpowiedział "była w takim jaskrawym niebieskim malowaniu, to ją na czarno pomałowałem, bo lepiej się sprzeda"

:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, jak wy poznajecie, że była malowana? Amatorsko pomalowane i na żywo widać, czy miernikiem sprawdzacie? Nieoryginalne nalepki? Ja się na tym nie znam i na zdjęciach nic nie widzę.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amatorskie malowanie to raz, dwa naklejki powinny być pod bezbarwnym (ponoć tak mają Hondy). Poza tym, no nie czarujmy się jeśli 3-4 letnia maszyna wygląda jak prosto z salonu, bez ani jednej ryski na baku, zadupkach, ramie itp to wg. mnie coś nie teges

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...