Skocz do zawartości

pas napędowy harley


Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś opisać jak to się robi z przyrządem, H-D jest pierwszym moim motocyklem. Wcześniej jeżdziłem japończykami, wychodzi na to ze będę musiał zakupić servisówkę w malymhd, gdyż jestem kompletnie zielony w H-D, a chciałbym podstawowe rzeczy zrobić sam. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek,

 

siła to 10lbs (4.5kg) powinieneś mieć taką wartość na przyrządzie, ugięcie:

 

- moto na nóżce bez bagażu i kierowcy (ciśnienie w amorach 10psi - 69kPa): 6.4-7.9 mm,

 

- moto na podnośniku z kołem w powietrzu: 4.8-6.4 mm.

 

Przyrząd przykładasz mniej więcej w połowie dolnej części pasa.

 

Podaj mi na priv Twoj adres email, wyślę Ci serwisówkę w pdf do Twojego modelu, bo bez tego jak sam widzisz ani rusz.

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w necie milion stron z tymi wartościami, ale żebyś się nie walnął jako laik podam dane z serwisówki Touring 2006:

 

Siła: 10 lb. (4.5 kg)

Ugięcie pasa:

1. motocykl na stopce, bez kierowcy i bagażu, 10 psi w tylnych amortyzatorach: 1/4-5/16" (6.4-9.7mm)

2. motocykl w pionie, tylne koło w powietrzu : 3/16-1/4" (4.8-6.4mm)

 

Kup przyrząd do wąskiego pasa albo stuninguj go, dorabiając U blachę na górze do szerokości Twojego pasa (o ile dobrze pamiętam 1"), większość przyrządów jest do pasa 1 1/2" i nie wejdzie pod osłonę, dla dokładności pomiaru polecam przeróbkę, przy kombinowaniu przyrządem bokiem łatwo się walnąć...

 

Nieprawidłowe napięcie pasa powoduje uszkodzenie łożysk w kole, wahaczu i skrzyni oraz nadmiernym zużyciem pasa.

Do wymiany pasa trzeba zdjąć całe sprzęgło z obudową oraz zdjąć wahacz, więc operacja jest kosztowo i czasowo nieprzyjemna.

 

Zadbany pas (dobry naciąg i czyszczenie) jest w stanie przeżyć oba pulleye - czyli ponad 100 tys. mil.

 

Daniel, byłeś szybszy... A serwisówka jest i tak niezbędna... Chociaż mechanicy mogą zarobić na naprawie tego, co właścicielowi wydało się do zrobienia samemu bez serwisówki...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te wartości będą takie same do FLHRSI z 2004r TC 88?

 

 

Wg serwisówki dla Touring 1999-2005, podczas pomiaru na motocyklu ma siedzieć kierowca, siła 10lbs, ugięcie 8-10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

czesc

moze ktos z kolegow orientuje sie w temacie tanszego pasa,zamiennika oryginalu,chodzi mi konkretnie o pas

do Sportstera z 2000 roku

Oryginal posiada chyba 127 zebow i szerokosc 1 1/8 cala

niestety nie posiadam starego pasa na wzor,ani nie znam tez konkretnych parametrow takiego pasa,aby zasiegnac

informacji na temat zamiennika w firmach,ktore sprzedaja rozne pasy ?

Edytowane przez BLACKY4

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...